Цевікап інструкція по застосуванню

Цевікап фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цевікап краплі ор., р-н, 100 мг/мл по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10428/01/01 від 15.02.2010. Наказ № 107 від 15.02.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.02.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: аскорбінова кислота;1 мл розчину (приблизно 20 крапель) містить аскорбінової кислоти (вітамін С) 100 мг;допоміжні речовини: динатрію едетат, гліцерин, вода очищена.Прозора, світло-жовта або жовта рідина з кисло-солодким смаком.

Виробник:

Медана Фарма АТ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С) і комплексні препарати, що її містять.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

У комплексній терапії:інфекційних захворювань з підвищеною температурою, а також вірусних рецидивуючих інфекцій верхніх дихальних шляхів;при запальних станах.При підвищеній потребі у вітаміні С:реконвалесценція;знижений імунітет;заняття спортом або заняття фізкультурою.З метою профілактики гіповітамінозу С у випадку:штучного вигодовування;нераціонального харчування;анорексії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти або інших компонентів препарату; тромбоз, тромбофлебіт, схильність до тромбозів.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не перевищувати рекомендованої дози.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Перорально під час або після їжі.Краплі застосовують один раз на добу з метою профілактики або 3 рази на добу для лікування. Для немовлят рекомендується розводити краплі водою, чаєм, соком або додавати до їжі.Одна крапля містить 5 мг вітаміну С.Дози для профілактики:немовлята і діти 1-го року життя: 5-8 крапель (25-40 мг) на добу;діти від 2 до 11 років: 10 крапель (50 мг) на добу;підлітки від 12 до 17 років: 15-20 крапель (75-100 мг) на добу;Терапевтичні дози у 2-5 разів вищі, ніж профілактичні ( залежно від показання).Дози і термін лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування:

Застосування великої кількості вітаміну С (більше 1000 мг = 200 крапель на добу) може сприяти передозуванню з посиленням побічної дії.При тривалому застосуванні вітаміну С у високих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, порушення функції нирок. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Препарат у рекомендованих дозах переноситься добре.При довготривалому застосуванні препарату у великих дозах можливе виникнення побічних ефектів. З боку сечовидільної системи: підвищене виділення щавлевої кислоти із сечею, кристалізація уратів і цитратів, що збільшує ризик утворення каміння у нирках сечовидільної системи;з боку ендокринної системи: у людей з дефіцитом глюкози-6–фосфатдегідрогенази може викликати гемоліз, гіперглікемію, глюкозурію;з боку травного тракту: диспепсичний розлад (відригування, блювання), діарея;з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія , дистрофія міокарда; з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз;з боку ЦНС: підвищена збудливість;з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді. Тривале застосування великої дози аскорбінової кислоти може призвести до звикання.У разі виникнення незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!Взаємодія з лікарськими засобами та інші види взаємодій.Залізо. Аскорбінова кислота збільшує швидкість всмоктування негемового заліза з травного тракту в 2-4 рази, особливо у людей з низьким запасом його у тканинах.Дифероксамін. У пацієнтів з надмірною кількістю заліза в організмі застосування дифероксаміну у поєднанні з аскорбіновою кислотою у дозі 150-250 мг/доб збільшує його виведення; вищі дози не сприяють додатковому виведенню сполук заліза. Ацетилсаліцилова кислота. Великі дози ацетилсаліцилової кислоти зменшують біодоступність аскорбінової кислоти.Вітамін Е. Вітаміни Е і С виявляють синергізм відносно антиоксидантної дії. Аскорбінова кислота проявляє антиоксидантну дію при наявності альфа-токоферолу як in vitro, так і in vivo. Ко-тримоксазол. Велика доза аскорбінової кислоти може посилити ризик кристалурії сульфаніламідного компонента ко-тримоксазолу.Лікарські засоби кислотного і лужного характеру. Великі дози аскорбінової кислоти (2 г/добу і більше) підкислюють сечу, що може вплинути на зменшення виведення ліків кислотного характеру із сечею, а тому посилює їхню дію (наприклад, нітрофурантоїн, саліцилати), а також послабити дію ліків лужного характеру (наприклад, антидепресанти, похідні фенотіазину) у зв’язку з їх прискореним виведенням.Якщо Ви застосовуєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікарю!2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначенного на упаковці.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

Умови зберігання:

Зберігати у ретельно закритому флаконі при температурі не вище 25°C. Захищати від світла.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл або 30 мл у флаконах темного скла з крапельницею і кришкою з гарантійним кільцем. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняНе змішувати з препаратами, які містять залізо та мідь, через відновні властивості аскорбінової кислоти.Рекомендується застосовувати аскорбінову кислоту у дозі не більш ніж 100 мг на добу пацієнтам з нирковокам’яною хворобою, гіпероксалурією або схильним до утворення каменів у нирках (особливо оксалатних або сечокислих), а також при надмірній кількості заліза в організмі, тобто пацієнтам з гемохроматозом, серповидно-клітинною анемією, таласемією та інтоксикацією препаратами заліза, а також пацієнтам з нирковою недостатністю у складі з метаболічним порушенням процесів перетворення щавлевої і аскорбінової кислот.Аскорбінова кислота, яка вживається у великих дозах, може впливати на результати лабораторних тестів, які відтворюються за допомогою окислювально-відновлюваних методів (наприклад, дослідження на наявність прихованої крові у калі, визначення концентрації глюкози і креатиніну в крові та сечі). Пацієнтам хворим на цукровий діабет рекомендується консультація з лікарем. Застосування у період вагітності або годування груддю.Препарат можна застосовувати у період вагітності. Рекомендоване денне вживання аскорбінової кислоти вагітним жінкам (включаючи дозу, що міститься в їжі) - 80 мг. Препарат можна застосовувати під час годування груддю. Рекомендоване денне вживання аскорбінової кислоти для жінок, які годують груддю (включаючи дозу, яка міститься у їжі), - 100 мг. Вміст аскорбінової кислоти у молоці матері становить 30-55 мкг/мл, цього достатньо для немовляти. Варто уникати застосування великих доз вітаміну С через ризик передозування його у немовлят.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не впливає.Діти.Цевікап – розчин вітаміну С у формі крапель, спеціально розроблений для дітей, це дає можливість для вживання невеликих доз аскорбінової кислоти.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11GA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цевікап
Виробник:Медана Фарма АТ, Польща
Форма випуску: По 10 мл або 30 мл у флаконах темного скла з крапельницею і кришкою з гарантійним кільцем. По 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10428/01/01 від 15.02.2010. Наказ № 107 від 15.02.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Ascorbic acid (vit C)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: аскорбінова кислота;1 мл розчину (приблизно 20 крапель) містить аскорбінової кислоти (вітамін С) 100 мг;допоміжні речовини: динатрію едетат, гліцерин, вода очищена.Прозора, світло-жовта або жовта рідина з кисло-солодким смаком.

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С) і комплексні препарати, що її містять.
Код АТС:A11GA01 - Кислота аскорбінова (вітамін с)
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама