Депуракс інструкція по застосуванню

Депуракс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Депуракс сироп по 10 мл в пак. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13594/01/01 від 28.05.2014. Наказ № 364 від 28.05.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл сиропу містить 667 мг рідкої лактулози.

Виробник:

Креома-Фарм, ЕОФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Комбінація мінеральних солей.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. У товстій кишці лактулоза розщеплюється кишковими бактеріями до низькомолекулярних органічних кислот. Ці кислоти знижують рН у просвіті товстої кишки і, через осмотичний ефект, збільшують об’єм кишкового вмісту. Це стимулює перистальтику товстої кишки та нормалізує консистенцію калових мас. Запор усувається, і відновлюється фізіологічний ритм травлення.При портосистемній енцефалопатії або печінковій (пре)комі дія препарату зумовлена пригніченням росту протеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій (наприклад лактобацил), трансформацією аміаку в іонізовану форму завдяки підкисленню вмісту кишечнику, очищенням кишечнику за рахунок низького рН, а також осмотичного ефекту, зміною бактеріального метаболізму азоту шляхом стимуляції утилізації бактеріями аміаку для синтезу бактеріальних білків. Необхідно, однак, відзначити, що нейропсихічні прояви портально-системної енцефалопатії не можна пояснити тільки гіперамоніємією. Проте описаний механізм зменшення рівня аміаку лактулозою може бути аналогічним і для інших нітросполук.Лактулоза, як пребіотик, посилює ріст корисних для організму бактерій, таких як біфідобактерії і лактобактерії, тоді як ріст потенційно патогенних бактерій, таких як клостридії і кишкова паличка, пригнічується. Це створює більш сприятливий баланс кишкової флори.Фармакокінетика. Лактулоза майже не абсорбується після перорального прийому і досягає кишечнику в незміненому стані. При застосуванні ДЕПУРАКСУ в дозі до 25-50 г або 40-75 мл, лактулоза повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні вищих доз частина лактулози може екскретуватись у незміненому стані.

Показання до застосування:

Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.Стани, що потребують полегшення дефекації (геморой, після операцій на товстому кишечнику та аноректальній ділянці).Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми та прекоми.

Протипоказання:

Галактоземія, кишкова непрохідність, гіперчутливість до активної речовини або інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Якщо терапевтичний ефект протягом декількох днів лікування є недостатнім, рекомендована консультація лікаря. Хворим з непереносимістю лактози застосовувати ДЕПУРАКС слід з обережністю.З урахуванням кількості цукру, що міститься в препараті, доза, яку зазвичай застосовують для лікування запорів, не викликає проблем у хворих на цукровий діабет. Проте доза для лікування печінкової (пре)коми зазвичай набагато вище, тому слід враховувати вміст цукру в препараті при лікуванні хворих на цукровий діабет.Застосування у період вагітності або годування груддю. ВагітністьПід час вагітності не очікується будь-яких наслідків для плода, оскільки системний вплив лактулози на вагітну є незначним.Велика кількість даних щодо вагітних жінок (понад 1000 випадків експозиції) свідчить про відсутність у лактулози фето/неонатальної токсичності та здатності викликати мальформації.ДЕПУРАКС, сироп, може застосовуватися під час вагітності.Період годування груддюПід час годування груддю не очікується будь-яких ефектів у новонародженого/немовляти, оскільки системний вплив лактулози на жінку-годувальницю є незначним.ДЕПУРАКС, сироп, може застосовуватися під час годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. ДЕПУРАКС не впливає або має неістотний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози:

ДЕПУРАКС можна приймати як розведеним, так і нерозведеним. Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту.Разову дозу лактулози слід проковтнути одразу, не тримаючи у роті.Режим прийому препарату слід підбирати відповідно до потреб пацієнта.Якщо пацієнту препарат призначений один раз на добу, дозу слід приймати завжди в один і той же час доби, наприклад під час сніданку. Під час терапії проносними засобами рекомендується вживати достатню кількість рідини (1,5-2 л, що відповідає 6-8 склянкам на добу).Дозування при запорах або при станах, що потребують полегшення дефекаціїЛактулозу можна приймати у вигляді разової добової дози або розподіливши її на два прийоми.Через кілька днів початкова доза може бути скоригована до підтримувальної дози на підставі відповіді на лікування. Може пройти кілька днів терапії (2-3 дні) до прояву лікувального ефекту. Вік Початкова доза, на добу Підтримуюча доза, на добу Дорослі та діти віком від 14 років 15-45 мл 15-30 мл Діти 7-14 років 15 мл 10-15 мл Діти 1-6 років 5-10 мл 5-10 мл Діти до 1 року до 5 мл до 5 мл Дозування при печінковій комі і прекомі (лише для дорослих)Початкова доза: 3-4 рази на день по 30-45 мл.Ця доза може коригуватися до досягнення підтримувальної дози, яка дозволяє досягти м’якого випорожнення від 2 до 3 разів на добу.Дозування дітям вивчене недостатньо.Діти. Застосування проносних засобів дітям повинно відбуватись у виняткових випадках і потребує медичного нагляду.Необхідно врахувати, що рефлекс випорожнення може порушуватися під час лікування.

Передозування:

Якщо дози надто високі, може виникнути біль у животі та діарея. Рекомендоване лікування включає припинення прийому препарату або зменшення дози, корекцію електролітного дисбалансу при надмірній втраті рідини, зумовленій діареєю або блюванням.

Побічні дії:

Протягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який зазвичай минає через кілька днів. При застосуванні препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі дозу треба зменшити. Під час застосування високих терапевтичних доз може спостерігатися електролітний дисбаланс унаслідок діареї.Оскільки про нижченаведені реакції повідомляли спонтанно, без визначення кількості пацієнтів у групі, неможливо достовірно оцінити їх частоту.З боку травного тракту: метеоризм; біль у животі; нудота; блювання; діарея, якщо дози надто високі.Лабораторні показники: електролітний дисбаланс унаслідок діареї.

Лікарська взаємодія:

Дослідження взаємодії не проводилися.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 оС в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Пакети із матеріалу пакувального трьохшарового, які містять 10 мл або 15 мл сиропу, упаковані у картонні коробки по 10 або 20 пакетів.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Виробник/ЗаявникПрАТ ЕОФ КРЕОМА-ФАРМ, Україна.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A06AD11:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Депуракс
Виробник:Креома-Фарм, ЕОФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску: Пакети із матеріалу пакувального трьохшарового, які містять 10 мл або 15 мл сиропу, упаковані у картонні коробки по 10 або 20 пакетів.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13594/01/01 від 28.05.2014. Наказ № 364 від 28.05.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Lactulose
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл сиропу містить 667 мг рідкої лактулози.

Фармакотерапевтична група:Осмотичні проносні засоби. Комбінація мінеральних солей.
Код АТС:A06AD11 - Лактулоза
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Експерти сказали, скільки кроків треба робити щодня, щоб продовжити життя
Прогулянки корисні як фізичного, так психічного зд...
Реклама