Дибазол-Дарница таблетки (Bendazol) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу однієї таблетки входить 20 міліграм бендазолу.

Решта компонентів: моногідрат лактози, крохмаль кукурудзяний, тальк, стеарат кальцію.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13

Фармакотерапевтична група:

Периферичний вазодилататор.

Фармакологічні властивості:

Діюча речовина Дибазолу розширює судини та знімає спазм. Має здатність знижувати тиск, стимулювати роботу кісткового мозку та дещо імунітет.

Показання до застосування:

Дибазол призначають при гіпертензії в якості додаткового лікувального засобу та при захворюваннях нервової системи.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного із складників засобу.

Чи не призначають Дибазол при запаленні / порушення роботи нирок, захворюваннях, що супроводжуються слабкістю м'язових волокон, зниженому тиску, пацієнтам з діабетом і виразкою в шлунково-кишковому тракті.

Недостатність в роботі серця також є протипоказанням.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Варто зважати, що таблетки Дибазол використовують у якості допоміжного засобу, тобто не варто застосовувати його як основний препарат для лікування високого тиску.

Необхідно з обережністю застосовувати людям віком старше 65-ти років.

До складників засобу Дибазол входить лактоза, тому необхідно відмовитися від його вживання людям із несприйнятливістю лактози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У такі фізіологічні періоди препарат застосовувати заборонено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Таблетки Дибазол впливають на діяльність, що потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки використовують перорально дорослим людям та дітям від 12-ти років, по одній чи дві таблетки два-три рази на 24 години. Застосовують за дві години до або після їжі.

Передозування:

Після прийому перевищених доз може виникати різке пониження тиску, підвищення роботи потових залоз, головокружіння, розлади роботи ШКТ, біль голови.

Побічні дії:

Побічними відповідями організму може бути зниження тиску, біль голови, порушення у роботі серцевого м’яза, дихання, нудота, алергічні відповіді, почервоніння шкіри обличчя, відчуття жару.

Лікарська взаємодія:

Застосування Дибазолу сумісно із засобами, що знімають спазм (наприклад, папаверин) та барбітуратами збільшує дію останніх.

Посилене зниження артеріального тиску відбувається при спільному вживанні з фентоламіном, бета-блокаторами та ін. Антигіпертензивними л / з.

Термін придатності:

Для лікування придатний три роки від дати виготовлення.

Умови зберігання:

Зберігають у недоступності для дітей при температурному режимі не вище 25 градусів Цельсія.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки упаковують у блістери по 10 штук.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: bendazol;
  • 1 таблетка містить бендазолу гідрохлориду 20 мг;
  • допоміжні речовини: лактоза моногідрат, картопляний крохмаль, тальк, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою.

Виробник:

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13

Фармакотерапевтична група:

Периферичний вазодилататор.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Бендазол – вазодилатуючий і спазмолітичний засіб. Він має гіпотензивну, судинорозширювальну дію, стимулює функцію спинного мозку, має помірний імуностимулюючий ефект.

Чинить безпосередню спазмолітичну дію на гладенькі м’язи кровоносних судин і внутрішніх органів. Препарат спричиняє нетривалий (2-3 години) і помірний гіпотензивний ефект, добре переноситься. Спричиняє нетривале розширення мозкових судин при хронічній гіпоксії мозку, зумовленій місцевим порушенням кровообігу (склероз церебральних артерій). Полегшує синаптичну передачу у спинному мозку.

Дибазол стимулює продукування антитіл, підсилює фагоцитарну активність лейкоцитів, макрофагів, поліпшує синтез інтерферону, але імуномоделюючий ефект дибазолу розвивається повільно.

Фармакокінетика.

Швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Терапевтичний ефект настає через 30-60 хвилин після прийому препарату. Тривалість дії – 2-3 години. Виводиться препарат переважно із сечею.

Показання до застосування:

Як додаткова терапія при артеріальній гіпертензії. Захворювання нервової системи – залишкові явища поліомієліту, периферичний параліч лицьового нерва, поліневрити, синдром млявого паралічу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату. Захворювання, що протікають зі зниженням м’язового тонусу, судомним синдромом, тяжкою серцевою недостатністю. Гіпотензія. Хронічний нефрит з набряками і порушенням азотовидільної функції нирок. Виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, яка кровоточить. Цукровий діабет.

Особливості застосування:

Перед початком лікування слід порадитися з лікарем!

Дібазол у формі таблеток є допоміжним засобом, який використовують при артеріальній гіпертензії за умови чутливості до інших гіпотензивних засобів. При лікуванні артеріальної гіпертензії рекомендується поєднувати з іншими гіпотензивними препаратами.

Недоцільно тривале застосування Дибазолу-Дарниця як антигіпертензивного засобу хворим літнього віку через можливість погіршення показників ЕКГ, зменшення серцевого викиду.

Не рекомендується застосовувати для тривалого лікування артеріальної гіпертензії, особливо пацієнтам літнього віку.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не можна застосовувати препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та роботі зі складними механізмами, а у разі виникнення запаморочення утриматися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат не призначати дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком від 12 років препарат призначати усередину по 20-40 мг (1-2таблетки) 2-3 рази на добу. Приймати Дибазол-Дарниця за 2 години до їди або через 2 години після їди.

Найвищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 40 мг, добова – 120 мг.

Передозування:

Симптоми: гіпотензія, підвищена пітливість, відчуття жару, запаморочення, нудота, легкий головний біль, які швидко проходять при зменшенні дози або відміні препарату.

Лікування: при виникненні вказаних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. До приходу лікаря рекомендовано викликати блювання, промити шлунок з використанням активованого вугілля. Призначати сольове проносне. При гіпотензії рекомендована трансфузія і симптоматична терапія (судинозвужувальні засоби, серцеві глікозиди). Специфічного антидоту немає.

Побічні дії:

  • з боку нервової системи: запаморочення, головний біль;
  • з боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, біль у ділянці серця, при тривалому застосуванні – погіршення показників ЕКГ у зв’язку зі зменшенням серцевого викиду, зниження артеріального тиску;
  • з боку дихальної системи: сухий кашель, нежить, утруднене дихання;
  • з боку травної системи: нудота, печіння у горлі;
  • з боку імунної системи: свербіж, гіперемія, висипання, кропив’янка;
  • загальні порушення: відчуття жару, підвищене потовиділення, почервоніння обличчя.

Лікарська взаємодія:

Якщо пацієнт вживає будь-які інші лікарські засоби, обов’язково слід проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування препарату.

Папаверину гідрохлорид, теобромін, сальсолін – при комбінованому застосуванні з дибазолом розширюється спектр фармакологічної дії папаверину гідрохлориду, теоброміну, сальсоліну.

Барбітурати – при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється ефективність барбітуратів тривалої дії, зокрема фенобарбіталу.

Фентоламін, гіпотензивні препарати (засоби, що впливають на ренін-ангіотензинову систему), салуретики – при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється гіпотензивний ефект.

β-блокатори – при комбінованому застосуванні з дибазолом гіпотензивний ефект останнього не змінюється, але при тривалому застосуванні дибазол запобігає підвищенню загального периферичного опору, що викликається β-блокаторами.

Термін придатності:

3 роки. Не рекомендується застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці; по 10 таблеток у контурних чарункових упаковках.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.