Інформація про використання рецептурних препаратів

Егізін (Levocetirizine) інструкція із застосування

Эгизин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Егізін краплі ор., р-н, 5 мг/мл по 20 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: левоцетиризину дигідрохлорид;1 мл ( 20 крапель) містить 5 мг левоцетиризину дигідрохлориду;допоміжні речовини: гліцерин 85 %, пропіленгліколь, натрію сахарин, натрію ацетат тригідрат, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кислота оцтова льодяна, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічного риніту (включаючи персистуючий алергічний риніт), хронічної ідіопатичної кропив’янки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до левоцетиризину, інших похідних піперазину або будь-якого іншого компонента препарату.Тяжка ниркова недостатність при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Клінічні дані щодо застосування Егізіну в період вагітності відсутні, тому не слід застосовувати препарат у цей період. Егізін виділяється у грудне молоко, тому при необхідності застосування препарату годування груддю потрібно припинити. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи можливі побічні реакції, під час застосування препарату рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами, які потребують підвищеної концентрації уваги та швидких психомоторних реакцій.

Діти:

Застосування Егізину у формі крапель не рекомендується дітям віком до 2 років через недостатність даних щодо безпеки та ефективності препарату.

Спосіб застосування та дози:

За допомогою крапельниці слід відміряти необхідну кількість крапель в столову ложку або в склянку з водою. Краплі слід приймати відразу після розведення перорально, незалежно від прийому їжі. Дорослі і діти старше 6 роківРекомендована добова доза - 5 мг (1 мл крапель = 20 крапель із крапельниці).Діти віком 2 - 6 роківРекомендована добова доза – по 1,25 мг 2 рази на добу (2 рази по 5 крапель); добова доза - 2,5 мг (10 крапель).Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 2 років через недостатність даних щодо його застосування.Літні пацієнтиЛітнім пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю потрібна корекція режиму дозування відповідно до величини кліренсу креатинину. Пацієнти з порушенням функції нирокІнтервал між прийомом доз слід встановлювати індивідуально залежно від функції нирок. У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю при кліренсі креатинину від 30 до 49 мл/хв. застосовують по 5 мг (1 мл) один раз на добу кожні 2 дні; при кліренсі креатинину менше 30 мл/хв. застосовують по 5 мг (1 мл) один раз на добу кожні 3 дні.Пацієнти з печінковою недостатністюПацієнтам з печінковою недостатністю легкого ступеню тяжкості корекція дози не потрібна. У пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю величина кліренсу креатинину не відображає ступень порушення функції нирок, тому якщо значення кліренсу креатинину менше 70 мл/хв. рекомендується зменшити добову дозу на 50 %.Тривалість лікуванняТривалість лікування залежить від типу, тривалості та перебігу симптомів. Для лікування хронічної ідіопатичної кропив’янки та хронічного алергічного риніту тривалість лікування може збільшуватися до 18 місяців.

Передозування:

Симптоми передозування можуть включати сонливість у дорослих та збудження і невгамовність у дітей, яке змінюється сонливістю. Лікування. Специфічного антидоту немає. У разі передозування рекомендується симптоматична або підтримуюча терапія. Якщо препарат прийнятий нещодавно, рекомендується промивання шлунка. Гемодіаліз неефективний. 

Побічні дії:

Побічні ефекти вказані за частотою їх виникнення: дуже часто: > 1/10; часто: <1/10 і> 1/100; нечасто: <1/100 і > 1/1.000; рідко: <1/1.000 і > 1/10.000; дуже рідко: <1/10.000.З боку імунної системи: дуже рідко - гіперчутливість, у тому числі анафілаксія, ангіоневротичний набряк.Метаболічні порушення: дуже рідко - збільшення маси тіла.Психічні розлади: часто - сонливість, стомлюваність.З боку нервової системи: часто - головний біль, нечасто - слабкість. З боку органів дихання: дуже рідко - задишка.З боку травної системи: часто - сухість у роті; нечасто – абдомінальний біль; дуже рідко - нудота.З боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже рідко - свербіж, висип, кропив’янка.Інші: дуже рідко - зміна показників печінкових проб.Прийом препарату слід припинити у разі появи будь-якого із вищеперелічених побічних ефектів і коли причина його розвитку не може бути встановлена однозначно.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування Егізіну з псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, гліпезидом або діазепамом не чинить клінічно значущих несприятливих взаємодій. Одночасне застосування з теофіліном (400 мг/добу) знижує на 16% загальний кліренс левоцетиризину, при цьому кінетика теофіліну не змінюється. Одночасне застосування левоцетиризину з етанолом або іншими препаратами, що пригнічують функцію центральної нервової системи може посилити їх вплив ЦНС.

Термін придатності:

2 роки.Після відкриття флакона краплі можна використовувати протягом 4 тижнів.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 20 мл розчину у флаконах з коричневого скла з поліетиленовою крапельницею у картонній коробці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Особливі застереження

Під час застосування препарату слід утримуватись від вживання алкоголю.Егізин у формі крапель може спричиняти алергічні реакції, оскільки містить у своєму складі метилпарагідроксибензоат або пропілпарагідроксибензоат.З обережністю застосовують пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю (потрібна корекція режиму дозування), пацієнтам літнього віку.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.