Елюат Технецію 99mtc Генератора 99мо/99mtc інструкція по застосуванню

Елюат Технецію 99mtc Генератора 99мо/99mtc фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Елюат Технецію 99mtc Генератора 99мо/99mtc розчин д/ін. по 10 мл в амп. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3526/01/01_ від 17.08.2005. Наказ № 741 від 12.12.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 ампула розчину містить:пертехнетат-99m Тс натрію - 0,5 - 15,0 ГБк/мл; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна, прозора рідина, стерильний ін'єкційний розчин рН – 5,5-7,5 99m Тс є чистий гамма-випромінювач з середньою енергією гамма-квантів 0,140 МеВ. Розпадається з періодом напіврозпаду 6,02 години до утворення технецію 99, який можна вважати стабільним;

Виробник:

Національний центр ядерних досліджень, Польща

Фармакотерапевтична група:

Радіофармацевтичні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. 99m Тс пертехнетат натрію, елюат, який одержують з генератора ізото-пів 99 Мо/99m Тс, використовують тільки з метою діагностики. Фармакологічні властивості залежать виключно від того, в якій формі він використовується: саме як елюат чи у вигляді мічених органотропних хімічних сполук.Фармакокінетика. Розподіл в біологічних структурах іонів пертехнетату певною мірою по-дібний до розподілу іонів йодидів і перхлоратів. Унаслідок цього 99m Тс пертехнетат накопичується в щитовидній залозі, проте бере участь тільки в неорганічній фазі метаболізму. Іони пертехнетату накопичуються також у слинних залозах, шлунку, судинній оболонці ока. Коефіцієнт очищення крові від іонів пертехнетату відповідно невеликий.99m Тс пертехнетат здатний проникати крізь ушкоджений гематоенцефалічний бар'єр і концентруватися в патологічних вогнищах головного мозку.

Показання до застосування:

99m Тс пертехнетат має широкий діапазон застосування. Він використовується для сканування та сцинтиграфії щитовидної залози, оцінки неорганічної фази йодного метаболізму за тестом захоплення, для дослідження слинних залоз методом сіалосцинтиграфії; в нейрохірургії для енцефалосцинтиграфії та непрямої радіонуклідної ангіографії головного мозку; в кардіології – для ангіокардіосцинтиграфії та вентрикулогра-фії; в хірургії – для діагностики дивертикулу Меккеля.

Протипоказання:

Вагітність, період лактації; обмеження – дитячий вік.

Особливості застосування:

Процедуру елюювання генератора і приготування радіофармацев-тичного засобу необхідно виконувати згідно з правилами безпеки при роботі з радіоактивними ізотопами.

Спосіб застосування та дози:

Основний спосіб введення 99m Тс пертехнетату – внутрішньо-венний. Індикаторна активність залежить від особливостей конкретної методики і може колива-тися в межах 37-55МБк.Еквівалентна доза для дорослих при введенні 99m Тс становить 0,013 мЗв/МБк. Доза на одиницю радіоактивності, що поглинається щитовидною залозою, становить 0,023 мГр/МБк, що поглинається стінкою сечового міхура, - 0,019 мГр/МБк, що поглинається яєчником і слинними залозами, - відповідно 0,010 мГр/МБк і 0,0093 мГр/МБк.

Передозування:

Завдяки короткому періоду напіврозпаду, відсутності в спектрі випроміню- вання бета-частинок несприятливі побічні наслідки при використанні навіть високої актив-ності 99m Тс пертехнетату не спостерігаються.

Побічні дії:

В окремих випадках може спостерігатися деяке пригнічення функції кісткового мозку.

Лікарська взаємодія:

При високому вмісті йоду в плазмі крові може спостерігатися деяке послаблення включення 99m Тс пертехнетату в щитовидну залозу.

Термін придатності:

Зберігати при температурі 15 – 25 ºС. Необхідно уникати заморожування. Термін використання генератора ізотопів 99Мо/99m Тс не більше двох тижнів, термін придатності 99m Тс пертехнетату - 12 годин після елюювання.

Форма випуску / упаковка:

Розчин стерильний пертехнетату натрію Na 99mТсО4 для ін'єкцій по 10 мл в ампулах № 1, закритих гумовою пробкою і алюмінієвим ковпачком. Генератори ізотопів 99Мо/99m Тс, що поставляються для одержання розчину (елюату) 99m Тс пертехнетату натрію, розраховані на номінальну радіоактивність 4 ГБк-18 ГБк.Сукупно з кожним генератором ізотопів поставляєтьсякомплект для елюювання, що складається з двох наборів, кожен з яких містить 8 ампул з елюентом, і вакуумних флаконів, призначенних для елюату;інструкція для використання; сертифікат радіоактивностей;круглий пластмасовий контейнер для транспортування.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикахімічна назва: 99m Тс пертехнетат натрію, розчин (елюат), одержаний з генератора ізотопів99 Мо/99m Тс;Форма випускуРозчин для ін'єкцій. Адреса05-400 Отвоцьк-Сверк, Польща, ТОВ ПОЛАТОМ.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ V09FX01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Елюат Технецію 99mtc Генератора 99мо/99mtc
Виробник:Національний центр ядерних досліджень, Польща
Форма випуску: Розчин стерильний пертехнетату натрію Na 99mТсО4 для ін'єкцій по 10 мл в ампулах № 1, закритих гумовою пробкою і алюмінієвим ковпачком. Генератори ізотопів 99Мо/99m Тс, що поставляються для одержання розчину (елюату) 99m Тс пертехнетату натрію, розраховані на номінальну радіоактивність 4 ГБк-18 ГБк.Сукупно з кожним генератором ізотопів поставляєтьсякомплект для елюювання, що складається з двох наборів, кожен з яких містить 8 ампул з елюентом, і вакуумних флаконів, призначенних для елюату;інструкція для використання; сертифікат радіоактивностей;круглий пластмасовий контейнер для транспортування.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3526/01/01_ від 17.08.2005. Наказ № 741 від 12.12.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Mono
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 ампула розчину містить:пертехнетат-99m Тс натрію - 0,5 - 15,0 ГБк/мл; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група:Радіофармацевтичні препарати
Код АТС:V09FX01 - Технецій 99m пертехнетат
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама