Ескузан N інструкція по застосуванню

Ескузан N фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ескузан N краплі ор. по 20 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13802/01/01 від 19.08.2014. Наказ № 578 від 19.08.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 31.05.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: рідкий екстракт насіння кінського каштану;20 мл (19,5 г) крапель містять: 13,6 г рідкого екстракту насіння кінського каштану (Hippocastani extractum liquidum) (1:1,5-2,5), (екстрагент етанол 55%); допоміжні речовини: вода очищена, гліцерин, етанол 96% .

Виробник:

Фарма Вернігероде ГмбХ для Еспарма ГмбХ

Фармакотерапевтична група:

Вазопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Інші капіляростабілізуючі засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Ангіопротекторний, капіляростабілізувальний, протинабряковий, протизапальний засіб. Механізм дії есцину зумовлений стабілізацією лізосомальних мембран, гальмуванням вивільнення аутолітичних клітинних ферментів, унаслідок чого знижується розпад мукополісахаридів і поліпшуються трофічні процеси у стінках венозних судин і навколишній сполучній тканині. Препарат зменшує патологічно підвищену судинно-тканинну проникність, запобігаючи транскапілярній фільтрації низькомолекулярних білків, електролітів і води у міжклітинний простір, підвищує тонус венозної стінки, усуває венозний застій (особливо у нижніх кінцівках), зменшує периферичні набряки, зменшує відчуття важкості у ногах, втому, напруження, свербіж, біль. Фармакокінетика. При пероральному прийомі есцин швидко абсорбується, переважно з дванадцятипалої кишки. Підлягає вираженому ефекту першого проходження через печінку. У тканинній рідині і плазмі крові есцин зв’язується з білками (приблизно 84 %) і холестерином. Метаболізується у печінці. Виводиться з організму із сечею та жовчю у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Хронічна венозна недостатність: набряки; судоми литкових м’язів; свербіж, а також біль і відчуття важкості у ногах; варикозне розширення вен.Посттромботичний синдром.Трофічні зміни вен нижніх кінцівок, наприклад виразки гомілки.Геморой.Профілактика і лікування посттравматичних та післяопераційних набряків і гематом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Хронічний алкоголізм. Ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При захворюваннях печінки перед застосуванням необхідна консультація лікаря.При виникненні болю в нозі або при його раптовому посиленні, набряку, що швидко збільшується, при появі синіх плям, відчутті напруження або жару в ногах, необхідно невідкладно проконсультуватися з лікарем, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками тромбозу або запалення вен.При виникненні задишки або болю у грудях, а також скарг щодо ниркової функції необхідно невідкладно відвідати лікаря. Прийом Ескузану N не заміняє інших профілактичних або процедурних заходів, таких як обливання холодною водою або носіння рекомендованих лікарем еластичних панчіх. Цей лікарський засіб містить 44% етанолу (менше 100 мг на дозу). Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Препарат може посилити дію антитромботичних засобів. Антибіотики цефалоспоринового ряду підвищують концентрацію вільного есцину у крові та ризик розвитку побічних ефектів.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю. Відсутні достатні дослідження щодо безпеки застосування при вагітності та у період годування груддю. З огляду на це не рекомендується застосовувати при вагітності та у період годування груддю.Жінки дітородного віку, які не застосовують контрацептиви, повинні обережно застосовувати цей препарат через можливу вагітність, про яку ще не відомо. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не потрібні будь-які особливі застережні заходи.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі приймають двічі на день по 10 крапель (10 крапель відповідають близько 0,3 г рідини).Краплі слід приймати розчиненими в рідині, бажано у воді. Перед застосуванням препарат необхідно збовтати.При появі шлунково-кишкових розладів рекомендується прийом разом з їжею. Курс лікування зазвичай становить від 2 до 4 тижнів.Діти. Не призначається дітям.

Передозування:

Сапоніни, які містяться в насінні кінського каштану, при передозуванні можуть спричиняти посилення побічних проявів: відчуття стурбованості, сильна діарея, блювання, мідріаз, сонливість, марення, можливий летальний наслідок у результаті дихального паралічу через 24-48 годин.Лікування: симптоматичне. Якщо було прийнято велику кількість екстракту плодів кінського каштану і відсутнє блювання, рекомендується промивання шлунка (наприклад 0,02 % розчином перманганату калію), прийом активованого вугілля.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, прискорення серцебиття, артеріальна гіпотензіяЗ боку нервової системи: головний біль, запаморочення.З боку травного тракту: диспепсичні явища, біль в епігастральній ділянці, нудота, діарея, блювання.З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості, у тому числі кропив’янка, висипання, свербіж, відчуття жару, ангіоневротичний набряк, шок.

Термін придатності:

3 роки.Після відкриття флакона лікарський засіб можна зберігати протягом 4 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. У разі появи помутніння або випадання осаду препарат слід збовтати.

Форма випуску / упаковка:

По 20 мл або по 60 мл у флаконі з коричневого скла з насадкою-крапельницею та кришкою, що закручується.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

ЗаявникЕспарма ГмбХ, Німеччина/esparma GmbH, Germany.Місцезнаходження заявника.Сіпарк 7, 39116 Магдебург, Німеччина/Seepark 7, 39116 Magdeburg, Germany.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ескузан N
Виробник:Фарма Вернігероде ГмбХ для Еспарма ГмбХ
Форма випуску: По 20 мл або по 60 мл у флаконі з коричневого скла з насадкою-крапельницею та кришкою, що закручується.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13802/01/01 від 19.08.2014. Наказ № 578 від 19.08.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Hippocastani semen
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: рідкий екстракт насіння кінського каштану;20 мл (19,5 г) крапель містять: 13,6 г рідкого екстракту насіння кінського каштану (Hippocastani extractum liquidum) (1:1,5-2,5), (екстрагент етанол 55%); допоміжні речовини: вода очищена, гліцерин, етанол 96% .

Фармакотерапевтична група:Вазопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Інші капіляростабілізуючі засоби.
Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама