Ейконол інструкція по застосуванню

Ейконол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ейконол капсули по 450 мг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7470/01/01 від 18.12.2007. Наказ № 839 від 18.12.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить ейконолу (риб’ячого жиру, збагаченого поліненасиченими жирними кислотами “Омега-3”) - 450 мг;допоміжні речовини: желатин фармацевтичний, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), вода очищена.

Виробник:

Мінскінтеркапс, УП, м.Мінськ, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Гіполіпідемічні засоби

Показання до застосування:

Вторинна профілактика інфаркту міокарда (у складі комбінованої терапії зі статинами, антитромботичними засобами, бета-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ).Ендогенна гіпертригліцеридемія (тип IV за класифікацією Фредриксона) як монотерапія в доповнення до дієти при її недостатній ефективності.Змішана гіперліпідемія (тип ІІb і III за класифікацією Фредриксона) у комбінації зі статинами.Профілактика й комплексне лікування ішемічної хвороби серця, зниження ризику раптової смерті у хворих на ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію.

Протипоказання:

Екзогенна гіпертригліцеридемія (гіперхіломікронемія) (тип I за класифікацією Фредриксона); загострення хронічного холециститу, панкреатиту, захворювання гепатобіліарної системи; жовчнокам'яна хвороба; геморагічний синдром; вагітність і період годування груддю; підвищена чутливість до компонентів препарату, уроджені порушення згортання крові.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнти, які застосовують антикоагулянти, у період прийому Ейконолу повинні перебувати під постійним наглядом лікаря, за необхідності, слід провести відповідну корекцію дози антикоагулянту. У пацієнтів з порушенням функції печінки необхідний регулярний моніторинг функції печінки (визначення активності АСТ і АЛТ).При ендогенній гіпертригліцеридемії препарат застосовується у доповнення до дієтотерапії, якщо дієтичні заходи недостатні для досягнення адекватної реакції.При вторинній ендогенній гіпертригліцеридемії (особливо при діабеті, що не піддається контролю) досвід застосування лікарського засобу обмежений. З обережністю застосовують препарат при травмах і хірургічних операціях (через ризик збільшення часу кровотечі), пацієнтам літнього віку (старше 70 років).Не рекомендується застосовувати разом із полівітамінними комплексами й іншими препаратами, що містять вітаміни А і D.У період приймання лікарського засобу рекомендується зменшити вміст рослинної олії в добовому раціоні на 10 – 20 г.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям до 2-х років застосовувати препарат не рекомендується. З обережністю призначають дітям і підліткам віком до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Капсули приймають внутрішньо, запиваючи водою або соком (томатним). Добову дозу приймають одноразово або за 2-3 прийоми в першій половині дня через 30 хв після їди.З лікувальною метою призначають дорослим і дітям старше 14 років по 8-12 капсул на добу за 2-3 прийоми. Дітям віком від 2 до 14 років призначають у дозі 4-6 капсул на добу, розділивши її на 2-3 прийоми. Тривалість лікування встановлюється індивідуально і зазвичай становить 2-3 місяці. Із профілактичною метою рекомендується приймати по 2 - 6 капсул на добу протягом місяця. Курс повторюють 2 рази на рік в осінньо-зимовий і, особливо, у весняний період. Не слід перевищувати рекомендовану дозу.Пацієнтам з порушенням функції нирок корекція дози не потрібна.

Передозування:

Симптоми: прояви побічних ефектів або посилення їх вираженості. При тривалому застосуванні препарату може виникнути сонливість, млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніх кінцівок, демінералізація кісток. Лікування: симптоматичне, відміна препарату.

Побічні дії:

Реакції з боку травної системи: рефлюкс або відрижка із запахом риби, нудота, блювання, метеоризм, діарея або запор. У пацієнтів з гіпертригліцеридемією - помірне підвищення активності печінкових трансаміназ. Дерматологічні реакції: рідко - екзема, акне. Можливі алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні лікарського засобу з пероральними антикоагулянтами зростає ризик збільшення часу кровотечі.Призначення препарату разом із варфарином не призводить до геморагічних ускладнень. Однак у період і після припинення прийому препарату необхідний контроль протромбінового часу. Одночасне застосування Ейконолу у комбінації з фібратами не рекомендується. Вітамін А, вітамін Е, аскорбінова кислота, пантотенова кислота, тіамін, рибофлавін, піридоксин, препарати магнію посилюють дію препарату. Вітамін Е запобігає окисненню подвійного зв’язку жирних кислот (антиоксидантна дія). При одночасному застосуванні Ейконолу з іншими лікарськими засобами, що містять вітамін А та вітамін D, існує загроза виникнення вітамінної інтоксикації.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 20 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ейконол
Виробник:Мінскінтеркапс, УП, м.Мінськ, Республіка Білорусь
Форма випуску: По 10 капсул у блістері, по 5 блістерів у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7470/01/01 від 18.12.2007. Наказ № 839 від 18.12.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить ейконолу (риб’ячого жиру, збагаченого поліненасиченими жирними кислотами “Омега-3”) - 450 мг;допоміжні речовини: желатин фармацевтичний, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Гіполіпідемічні засоби
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама