Гепафорте інструкція по застосуванню

Гепафорте фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Гепафорте капсули №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5907/01/01 від 01.06.2012. Наказ № 230 від 21.04.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діючі речовини: 1 капсула містить фосфоліпідів 300 мг, нікотинаміду 30 мг; піридоксину гідрохлориду 6 мг, рибофлавіну 6 мг, тіаміну нітрату 6 мг, токоферолу ацетату 6 мг;

допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.

Основні фізико-хімічні властивості:

Червоно-коричневі непрозорі капсули розміру 1, заповнені жовтою пастоподібною масою.

Виробник:

Босналек д.д., Боснія і Герцеговина

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фосфоліпіди, що входять до складу препарату, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але переважають їх за рахунок високого вмісту поліненасичених жирних кислот. Ці молекули вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки. При ушкодженнях клітин печінки вірусами, алкоголем, токсичними речовинами, застосування фосфоліпідів призводить до гепатопротекторних ефектів. В клітинах зростає швидкість надходження та виведення речовин, забезпечується відновлення ферментних систем та покращання метаболізму печінки.

Фосфоліпіди впливають на порушений метаболізм жирів шляхом регуляції метаболізму ліпопротеїнів. У результаті чого нейтральні жири та холестерин перетворюються на форми, придатні для транспортування, особливо завдяки збільшенню здатності ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) приєднувати холестерин, та спрямовуються для подальшого окислення. Під час виведення фосфоліпідів через жовчовивідні шляхи літогенний індекс знижується і відбувається стабілізація жовчі.

Вітамінний комплекс виконує такі функції: нікотинамід виявляє гіполіпідемічний ефект та запобігає жировому переродженню печінки; піридоксин як кофермент бере участь у метаболізмі фосфоліпідів, амінокислот та білків; тіамін бере участь у вуглеводному обміні; рибофлавін є кофактором численних дихальних ферментів; токоферол діє як антиоксидант на рівні клітинної мембрани, запобігає окисленню ненасичених жирних кислот.

При пероральному прийомі понад 90 % фосфоліпідів всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Основна кількість розщеплюється до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50 % якого перетворюється у поліненасичений фосфатидилхолін ще у тонкому кишечнику. Далі поліненасичений фосфатидилхолін у комплексі з ЛПВЩ транспортується у печінку. Максимальна концентрація фосфоліпідів у плазмі крові досягається через 6 годин. Метаболізм відбувається у нирках та печінці. Виводяться з організму з калом та меншою мірою з сечею.

Показання до застосування:

Жирова дегенерація печінки, гострі та хронічні гепатити, цироз печінки, перед- та післяопераційне лікування хворого при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикоз вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату, холестаз, емпієма жовчного міхура, нефролітіаз, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосування препарату вимагає обережності у таких випадках: у пацієнтів з алергічними хворобами, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, при захворюваннях серця і крові.

У випадку появи алергічної реакції на препарат слід припинити його застосування.

Для пацієнтів з хронічними гастритами для полегшення перетравлювання желатинових капсул рекомендується додаткове застосування засобів, які містять травні ферменти.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат застосовують для лікування дітей віком старше 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Початкова доза становить по 2 капсули 3 рази на добу. Підтримуюча доза – 1 капсула 3 рази на добу. Рекомендовано приймати капсули з невеликою кількістю води під час їди.

Тривалість лікування залежить від характеру захворювання та ефективності терапії, рекомендований курс лікування – не менше 3 місяців.

При псоріазі курс лікування складає 2 тижні в поєднанні з загальноприйнятими методами лікування псоріазу.

Передозування:

Випадків передозування при застосуванні Гепафорте® не описано. Можна очікувати посилення проявів побічних реакцій, виникнення нудоти, блювання, діареї. При тривалому застосуванні у високих дозах можлива периферична нейропатія.

Побічні дії:

Завичай препарат добре переноситься. Дуже рідко можливе виникнення метеоризму, нудоти, діареї, забарвлення сечі у темно-жовтий колір, дискомфорту у ділянці шлунка, реакцій гіперчутливості, шкірних висипань, кропив’янки, відчуття свербежу.

Лікарська взаємодія:

Полівітамінні препарати: слід враховувати вміст вітамінів у Гепафорте®, щоб запобігти передозуванню вітамінів.

Токоферолу ацетат посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон). Токоферолу ацетат не можна приймати з препаратами заліза, срібла, із засобами, що виявляють лужну реакцію (натрію гідрокарбонат, трометамол), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Піридоксину гідрохлорид може послаблювати ефект леводопи та зменшувати токсичні прояви при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів. Піридоксину гідрохлорид підсилює дію діуретиків. Ізоніазид, пеніциламін, піразинамід, гідралазин, імуносупресори, естрогени (у тому числі оральні контрацептиви, які містять естрогени) діють як антагоністи піридоксину або посилюють ниркову екскрецію останнього.

Рибофлавин несумісний зі стрептоміцином, зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну, лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну.

Тіаміну нітрат може послаблювати курареподібну дію. Антациди уповільнюють всмоктування тіаміну. Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну в тіамін-пірофосфат.

Холестирамін: послаблює абсорбцію нікотинаміду; рекомендовано інтервал 4-6 годин між прийомом цих препаратів.

Рифампіцин: зниження синтезу білірубіну та збільшення синтезу білків.

Парацетамол: зниження рівня сироваткових трансаміназ.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Гепафорте
Виробник:Босналек д.д., Боснія і Герцеговина
Форма випуску:По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5907/01/01 від 01.06.2012. Наказ № 230 від 21.04.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діючі речовини: 1 капсула містить фосфоліпідів 300 мг, нікотинаміду 30 мг; піридоксину гідрохлориду 6 мг, рибофлавіну 6 мг, тіаміну нітрату 6 мг, токоферолу ацетату 6 мг;

допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Коригувальна білизна шкідлива для здоров'я: експерт
Білизна, що тягне, або одяг використовують для кор...
Судинозвужувальні краплі можуть викликати подразнення слизової носи
Судинозвужувальні краплі для носа використовують д...
Реклама