Хіалубрикс інструкція по застосуванню

Хіалубрикс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Хіалубрикс розчин д/ін., 30 мг/2 мл по 2 мл у шпр. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10308/01/01 від 01.12.2014. Наказ № 905 від 01.12.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: hyaluronic acid;2 мл розчину містять 30 мг натрієвої солі гіалуронової кислоти;допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін’єкцій.

Виробник:

Фідіа Фармацевтика С.п.А., Італія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Гіалуронова кислота – компонент, наявний у високих концентраціях в складі суглобового хряща та синовіальної рідини. Ендогенна гіалуронова кислота забезпечує в’язкість та еластичність синовіальної рідини, також вона необхідна для формування протеогліканів в суглобовому хрящі. Завдяки нормалізації якості синовіальної рідини та активації процесів оновлення тканин у суглобовому хрящі препарат поліпшує функцію суглобів. Хіалубрикс чинить протизапальну дію на епітелій суглоба, стимулює природне утворення гіалуронової кислоти всередині суглоба.Фармакокінетика. Гіалуронова кислота ефективно метаболізується в організмі, швидко виводиться з кровотоку і швидко руйнується у печінці. Метаболіти виводяться переважно із сечею. Приблизно 42 % введеної дози визначається у печінці через 24 години після введення. Препарат визначається у синовіальній рідині у межах 2 годин, а в суглобовому хрящі - у межах 6 годин. Хрящ є найбільш стабільним місцем локалізації гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота утримується в синовіальній рідині впродовж 4-5 діб.

Показання до застосування:

Травматична та дегенеративна патологія суглобів. Допоміжний засіб при ортопедичній хірургії.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до складових компонентів препарату. Наявність в анамнезі алергії на білки домашньої птиці. Тяжкі порушення функції печінки.Внутрішньосуглобові ін’єкції протипоказані у випадку існуючої інфекції або захворювань шкіри ділянки місця ін’єкції з метою зменшення потенційного розвитку септичного артриту.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Не рекомендується застосовувати дезінфікуючі засоби, що містять четвертинні солі амонія, оскільки при контакті з гіалуроновою кислотою можливе утворення осаду;внутрішньосуглобову ін'єкцію повинні виконувати компетентні медичні працівники, згідно з встановленою процедурою в асептичних умовах, необхідних для цього способу застосування;у деяких пацієнтів з запальними артритами (ревматоїдний артрит або подагричний артрит) спостерігалося транзиторне збільшення запалення після ін’єкції лікарського засобу;при наявності суглобного випоту рекомендується виконати аспірацію перед введенням Хіалубриксу;рекомендується не перенавантажувати суглоб протягом кількох годин після ін’єкції.Застосування у період вагітності або годування груддю. Незважаючи на те, що ніяка ембріональна токсичність або тератогенні ефекти не спостерігалися при експериментах, проведених на тваринах, застосування препарату вагітним та матерям, які годують груддю, необхідно обмежити, окрім випадків які за оцінкою лікаря були абсолютно необхідні, та тільки після обережної оцінки співвідношення ризику/користі.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Не застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим призначати по 2 мл препарату шляхом внутрішньосуглобного введення 1 раз на тиждень упродовж 3 тижнів.

Передозування:

Явища, пов’язані з випадками передозування, на даний час не зафіксовані.

Побічні дії:

Реакцій у місці ін’єкції, включаючи дискомфорт, біль, набряк, почервоніння, подразнення, висипання, вузлики, пустули, везикули, геморагії, екхімоз, свербіж, запалення суглобів, синовіїт, суглобовий випіт, скутість суглобів, порушення рухливості суглобів. Ці симптоми зникають протягом декількох днів якщо дати суглобу відпочити та прикласти пакет з льодом. Лише у поодиноких випадках такі реакції були тривалішими і серйознішими.Рефкції гіперчутливості, включаючи анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, шкірні реакції, включаючи висип, свербіж, ерітему, екзему, дерматит, кропив’янку, дуже рідко – анафілактичний шок, але без летальних випадків; сироваткова хвороба; гарячка, відчуття жару, голоний біль, парестезії.При наявності у пацієнта хронічного запального процесу у стадії загострення застосування гіалуронової кислоти у деяких окремих випадках погіршувало стан хворого.Спостерігались випадки бактеріального артриту та реактивного артриту у місці внутрішньосуглобної ін’єкції (див. розділ Особливості застосування).

Лікарська взаємодія:

Гіалуронова кислота взаємодіє з деякими місцевими анестетиками, подовжуючи їх знеболюючий ефект.

Термін придатності:

24 місяці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 2 мл у попередньо заповненому шприці, по 1 шприцу у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одній ємності.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M09AX01:

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама