Інгаліпт-Н (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мікрофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Антисептити.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: стрептоцид розчинний, норсульфазол натрію; 1 балон містить стрептоциду розчинного 0,75 г, норсульфазолу натрію 0,75 г;допоміжні речовини: тимол, олія м’яти перцевої, олія евкаліптова, гліцерин, етанол 96%, полісорбат 80, сахароза, вода очищена.

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Мікрофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Антисептити.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Інгаліпт-Н чинить антибактеріальну та протизапальну дію, а також охолоджувальну та відволікаючу дію. Поєднання вказаних фармакологічних властивостей забезпечує комплексну патогенетичну терапію запальних захворювань верхніх дихальних шляхів і слизової оболонки ротової порожнини. Інгаліпт-Н не чинить ульцерогенної та загальнотоксичної дії на організм.Фармакокінетика.Інгаліпт-Н призначений для місцевого інгаляційного застосування і створює терапевтичну концентрацію головним чином в осередку запалення. В системний кровотік частково всмоктуються сульфаніламіди (стрептоцид розчинний і норсульфазол натрію), які зворотно зв’язуються з білками крові: стрептоцид розчинний на 12-14 %, норсульфазол натрію – на 55 %. У процесі біотрансформації утворюються ацетильовані форми сульфаніламідів, у вигляді яких вони виводяться нирками. Період напіввиведення стрептоциду розчинного становить 10 годин, норсульфазолу натрію – 1,2 години.

Показання до застосування:

Місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів і слизової оболонки порожнини рота (тонзиліт, фарингіт, ларингіт, афтозний і виразковий стоматити).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, наявність в анамнезі тяжких токсико-алергічних реакцій на сульфаніламіди.

Особливості застосування:

Перед застосуванням препарату особам зі схильністю до алергії слід проконсультуватися з лікарем!Без консультації лікаря не застосовуйте препарат понад встановлений термін!Обов’язково повідомити лікарю про попередню реакцію на прийом препаратів цієї групи.Не допускати попадання препарату в очі.Перед першим застосуванням зробити не більше 7 натискань на насадку до появи дисперсного струменя. Дозволяється при відсутності струменя повторити дії ще раз.Перед застосуванням препарату рекомендується прополоскати порожнину рота теплою кип'яченою водою. З уражених ділянок порожнини рота (виразки, ерозії) за допомогою стерильних тампонів видалити некротичний наліт.Після зрошування порожнини рота препаратом слід утримуватися від прийому їжі впродовж 15-30 хв.Після застосування препарату зняти горловий розпилювач зі штоку і промити його теплою водою. Закрити балон захисним ковпачком, щоб запобігти його забрудненню.При застосуванні препарату дітям слід враховувати, що однократна доза препарату, яка розпилюється за 1-2 розпилення, містить 0,0076-0,0152 мл етанолу (96 %), що становить на однократний прийом: для дітей віком 3-5 років (маса тіла 15-21 кг) 0,0004-0,0013 мл/кг, віком 6-12 років (маса тіла 21-38 кг) 0,0002-0,0007 мл/кг.Оскільки підзвітний лікарський засіб містить сахарозу, пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції чи недостатністю сахарози-ізомальтози не слід застосовувати цей препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе під контролем лікаря, зваживши співвідношення користь/ризик і суворо дотримуючись режиму дозування препарату. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами, однак водіям автотранспорту слід враховувати можливе спотворення результатів дослідження на алкоголь.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям віком до 3 років. З обережністю застосовувати дітям віком від 3 років у зв’язку з можливістю розвитку рефлекторного бронхоспазму, зумовленого вмістом ефірних олій евкаліптової і м’яти перцевої. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати дорослим і дітям віком від 3 років місцево на слизові оболонки порожнини рота і носоглотки шляхом зрошування.Дорослим зрошування проводити 3-4 рази на добу.Дітям віком від 3 років зрошування проводити 1-2 рази на добу, якщо немає особливих вказівок лікаря.Тривалість застосування препарату залежить від перебігу захворювання і зазвичай становить 3-10 діб.Частота і тривалість застосування встановлюються індивідуально лікарем і залежать від тяжкості захворювання!Правила користування балоном.1. Зняти захисний ковпачок з балона.2. На балон надіти насадку горлову (розпилювач), яка додається, переконавшись попередньо у її чистоті.3. Кілька разів струснути балон і провести не більше 7 натискань на насадку до появи дисперсного струменя. Дозволяється при відсутності струменя повторити дії ще раз.4. Вільний край розпилювача ввести у порожнину рота і, утримуючи балон вертикально, натиснути на головку розпилювача. За один сеанс інгаляції здійснювати 2-3 розпилення Інгаліпту-Н.5. Закінчивши зрошування, зняти розпилювач зі штока балона і закрити балон захисним ковпачком, щоб запобігти його забрудненню.6. Розпилювач слід тримати у чистоті, після застосування препарату промити його теплою водою з подальшим висушуванням у теплому місці.

Передозування:

Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів.Лікування: відміна препарату, полоскання порожнини рота теплою  кип'яченою водою.Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Алергічні реакції, у тому числі висипання на шкірі, свербіж, набряк у місцях контакту, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, кропив’янкаПрепарат, як правило, переноситься добре, але в окремих випадках можливі:З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, бронхоспазм.З боку шкіри: висипи, свербіж, кропив’янка, набряк у місці контакту.З боку травної системи: нудота, блювання, місцеві ефекти (печіння у роті, клубок у горлі або першіння).Інші: загальна слабкість, утруднення дихання.У разі виявлення будь-яких небажаних явищ або незвичних реакцій слід порадитися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Лікарська взаємодія:

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості подальшого застосування препарату!Можливе послаблення протимікробної дії препарату при одночасному застосуванні з препаратами – похідними параамінобензойної кислоти (новокаїн, анестезин, дикаїн).

Термін придатності:

2 роки.Забороняється користуватися препаратом після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці, подалі від вогню.

Форма випуску / упаковка:

По 30 г у балоні алюмінієвому з розпилювачем та захисним ковпачком.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.