Іправент інструкція по застосуванню

Іправент фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Іправент аерозоль д/інг., доз., 40 мкг/дозу по 200 доз у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1923/01/01 від 26.11.2009. Наказ № 862 від 26.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: іпратропію бромід;1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;допоміжні речовини: пропелент HFA-134a.

Основні фізико-хімічні властивості:

біла гомогенна суспензія.

Виробник:

Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активною речовиною препарату є іпратропію бромід – конкурентний антагоніст нейромедіатору ацетилхоліну. Іпратропію бромід є четвертинною амонієвою сполукою із антихолінергічними (парасимпатолітичними) властивостями. Він інгібує вагусні рефлекси за рахунок антагоністичної взаємодії з ацетилхоліном, медіатором, який забезпечує передачу імпульсу блукаючого нерва. Іпратропію бромід блокує мускаринові рецептори гладкої мускулатури трахеобронхіального дерева і пригнічує рефлекторну бронхоконстрикцію. Антихолінергічні засоби запобігають підвищенню внутрішньоклітинної концентрації циклічного гуанозин монофосфату (цГМФ), яке виникає внаслідок взаємодії ацетилхоліну з мускариновими рецепторами гладенької мускулатури. Препарат запобігає опосередкованій ацетилхоліном стимуляції чутливих волокон блукаючого нерва при впливі різних факторів. Цей ефект Іправенту® виявляється як при застосуванні препарату до початку дії подразнюючих факторів, так і при вже розвиненому процесі. Таким чином, препарат чинить як виражений бронхолітичний, так і профілактичний ефект. Іправент® зменшує секрецію залоз слизової оболонки носа і бронхіальних залоз. У пацієнтів з бронхоспазмом, пов'язаним з хронічними обструктивними захворюваннями легень (хронічний бронхіт та емфізема легень), після застосування іпратропію броміду відзначається значне покращання функції легень протягом 15 хвилин після прийому препарату (збільшення об’єму форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) та середньої об'ємної швидкості форсованого видиху у середині (25-75 %) форсованої життєвої ємності легень (ОСФВ25-75 %) на 15 % та більше). Бронхолітичний ефект препарату досягає максимуму до кінця першої години і зберігається в середньому протягом 5-6 годин після інгаляції.Розширення бронхів після інгаляційного введення іпратропію броміду зумовлено переважно місцевою та специфічною дією препарату. Не виявлено негативного впливу іпратропію броміду на секрецію слизу у дихальних шляхах, мукоциліарний кліренс та газообмін.Фармакокінетика. Терапевтичний ефект препарату проявляється шляхом місцевого впливу на дихальні шляхи. Абсолютна біодоступність після перорального прийому низька (приблизно 2 %). Напівперіод життя кінцевої елімінаційної фази становить приблизно 1,6 годин. Загальний кліренс активного інгредієнта – 2,3 л/хв. Приблизно 40 % кліренсу є реальним (0,9 л/хв) та 60 % – неренальним, головним чином, гепатометаболічним. Основні метаболіти, виявлені у сечі, незначно зв’язуються з мускариновими рецепторами. Ренальна екскреція незміненої активної речовини становить від 4,4 % до 13,1 % дози після пероральної інгаляції. Препарат мінімально (менше 20 %) зв’язується з протеїнами плазми. Кумуляції активної речовини не виявлено. Не проникає крізь гемато-енцефалічний бар’єр.

Показання до застосування:

Тривале лікування зворотного бронхоспазму, асоційованого з хронічними обструктивними порушеннями та хронічною бронхіальною астмою.

Протипоказання:

гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, тахіаритмія;I триместр вагітності;підвищена чутливість до атропіноподібних речовин і до неактивних компонентів препарату.

Особливості застосування:

При першому застосуванні нової форми Іправенту® дозованого аерозолю пацієнти можуть відзначити, що за смаком новий препарат трохи відрізняється від колишньої лікарської форми препарату, яка містить фреон. При переході від однієї форми препарату до іншої пацієнтів слід попереджати про можливу зміну смакових властивостей препарату. Слід також повідомити про те, що ці препарати взаємозамінні і смакові властивості не мають відношення до безпеки та ефективності нової форми препарату.У разі гострого диспное (утруднення дихання), що швидко прогресує, слід негайно звернутися до лікаря.Слід пам’ятати про необхідність проведення супровідного протизапального лікуванні пацієнтам із бронхіальною астмою та стероїдозалежними формами хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ).З обережністю застосовують препарат для лікування хворих на закритокутову глаукому і з порушеннями сечовиділення внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози або інфравезикальною обструкцією. Є повідомлення про окремі випадки ускладнень збоку очей (таких як мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, біль в очах), що виникали у результаті потрапляння в очі аерозолю іпратропію броміду. Пацієнтів слід докладно інструктувати щодо правил застосування дозованого аерозольного інгалятора. Препарат не спричиняє тахіфілаксії при повторному застосуванні.Іправент® є препаратом вибору в тих випадках, коли потрібна тривала базисна бронхолітична терапія. Якщо необхідно негайно купірувати напад ядухи, застосовувати Іправент® не рекомендується, тому що його бронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у β-адреноміметиків.При хронічному обструктивному бронхіті Іправент® у більшості випадків перевершує за бронхолітичним ефектом β-адреноміметики, але поступається їм при бронхіальній астмі.У хворих на муковісцидоз збільшується ризик розвитку порушень моторики шлунково-кишкового тракту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування Іправенту® під час вагітності не встановлена. Препарат протипоказаний для застосування у І триместрі вагітності. У ІІ і ІІІ триместрах вагітності препарат призначається тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плода.Імовірно, іпратропію бромід проникає у грудне молоко, тому застосовувати його жінкам, які годують груддю, не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Оскільки є ймовірність впливу препарату на гостроту зору, під час терапії не рекомендується керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Діти:

Дане дозування препарату (40 мкг/дозу) не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Для лікування дорослих і дітей віком старше 12 років Іправент® застосовують у дозі 40 мкг (1 інгаляція) 3-4 рази на добу. В особливих випадках для досягнення максимального ефекту на ранніх стадіях лікування для дорослих початкову дозу можна збільшити до 80 мкг (2 інгаляції) 3-4 рази на добу. Для дітей віком від 6 до 12 років терапевтична доза становить 40 мкг (1 інгаляція) 3 рази на добу. У дітей дозований аерозоль слід застосовувати тільки за рекомендацією лікаря та під наглядом дорослих.У разі відсутності терапевтичного ефекту від застосування препарату, або при погіршенні стану пацієнта, або при помітному зниженні ефективності призначеної дози пацієнту слід звернутися до лікаря для вжиття додаткових заходів. У разі виникнення раптового утруднення дихання (диспное) необхідна термінова консультація лікаря.Термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально. Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.Перед застосуванням аерозолю треба струснути контейнер і натиснути один-два рази на дозуючий клапан.Інгаляцію проводять у кілька етапів:Якщо Вам призначили повторну дозу, зачекайте 1 хвилину і розпочніть інгаляцію з пункту 2.

Передозування:

Специфічних симптомів передозування не спостерігалося, оскільки Іправент® при інгаляційному введенні має широкий терапевтичний діапазон (1:100) і практично не спричиняє атропіноподібних системних побічних ефектів, навіть при значному перевищенні терапевтичної дози.Зареєстровані лише випадки розвитку оборотних порушень акомодації, сухість у роті, прискорене серцебиття. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку травної системи: сухість у роті, спотворення смаку, нудота, блювання, порушення моторики шлунково-кишкового тракту (запор, діарея).З боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, екстрасистолія, рідко – фібриляція передсердь, суправентрикулярна тахікардія, миготлива аритмія.З боку дихальної системи: кашель, подразнення та біль у горлі, парадоксальний бронхоспазм, підвищення в’язкості мокротиння, ларингоспазм.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор скелетних м'язів, знервованість.З боку шкіри: шкірні висипання, свербіж, зменшення секреції потових залоз.З боку органа зору: при потраплянні препарату до очей можуть спостерігатися порушення акомодації, нечіткість зору, біль в очах, кон’юнктивіт, підвищення внутрішньоочного тиску (у хворих на закритокутову глаукому), розширення зіниць. Алергійні реакції: кропив΄янка, ексудативна мультиформна еритема, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк язика, губ, обличчя.З боку сечовидільної системи: затримка сечі, порушення сечовипускання (особливо у пацієнтів з гіперплазією передміхурової залози).

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Іправент® потенціює бронхолітичний ефект β-адреноміметиків і похідних ксантину (теофілін), а також може посилювати дію препаратів, які мають антихолінергічну дію. Одночасне призначення β-адреноміметиків, що потрапляють у системний кровотік, антихолінергічних засобів або ксантинових похідних (наприклад, теофілін) може призводити до посилення побічних ефектів.При сумісному застосуванні з протипаркінсонічними засобами, хінідіном, трициклічними антидепресантами збільшується антихолінергічний ефект Іправенту®.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 0С у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 200 доз в алюмінієвому контейнері з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком. 1 контейнер у ламінованому пакеті в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняЦентральній офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R03BB01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Іправент
Виробник:Ципла Лтд, Індія
Форма випуску: По 200 доз в алюмінієвому контейнері з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком. 1 контейнер у ламінованому пакеті в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1923/01/01 від 26.11.2009. Наказ № 862 від 26.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Ipratropium bromide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: іпратропію бромід;1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;допоміжні речовини: пропелент HFA-134a.

Фармакотерапевтична група:Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи
Код АТС:R03BB01 - Іпратропію бромід
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама