Кальци-Ефф інструкція по застосуванню

Кальци-Ефф фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кальци-Ефф таблетки шип. №10 (2х5) у стрип.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11485/01/01 від 18.05.2011. Наказ № 287 від 18.05.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 10.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка шипуча містить кальцію лактату глюконату 2,94 г, кальцію карбонату 0,3 г, що еквівалентно іонізованому кальцію 0,5 г;допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, сахароза, сахарин натрію, натрію хлорид, ароматизатор лимонний, поліетиленгліколь 6000, натрію бензоат (Е 211), повідон.

Виробник:

Ексір Фармасьютикал Ко., Іран.

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію. Комбінація різних солей кальцію.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Остеопороз різного генезу (клімактеричний, сенільний, зумовлений тривалою терапією глюкокортикоїдами, іммобілізацією, гастроектомією) – частіше у складі комбінованої терапії; профілактика перед- та постклімактеричної демінералізації кісток; рахіт і остеомаляція (як доповнення до основної терапії); тетанія латентного перебігу; стани, що супроводжуються підвищеною потребою у кальції, у тому числі вагітність, період годування груддю, період інтенсивного росту у дітей.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гіперкальціємія (у тому числі при гіперпаратиреозі, передозуванні вітаміну D, декальцифікуючих пухлинах, таких як плазмоцитома, метастази у кістках); виражена гіперкальціурія; тяжка ниркова недостатність; саркоїдоз.  

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних щодо тератогенної дії на плід не виявлено.При проведенні лікування малоймовірно, що та незначна кількість кальцію, яка може виділятися у грудне молоко, буде несприятливо впливати на немовля.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не відома.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Призначають дорослим і дітям старше 2 років. Перед прийомом таблетку слід розчинити в 1 склянці води. Препарат можна застосовувати незалежно від прийому їжі.Дорослим та дітям віком від 7 років - по 2 таблетки на добу; дітям віком від 2 до 7 років – 1 таблетка. У тяжких випадках у перші тижні лікування можливо підвищення дози до 4 таблеток на добу (2 г іонізованого кальцію). Рекомендована добова доза для жінок у період вагітності або годування груддю становить 1,2 г іонізованого кальцію (2 таблетки на добу).Тривалість застосування препарату визначається лікарем індивідуально.

Передозування:

Про випадки гострого передозування повідомлень немає. Можна очікувати, що передозування спричинить порушення з боку шлунково-кишкового тракту, але не призведе до виникнення гіперкальціємії, за винятком випадків одночасного застосування вітаміну D у високих дозах і його похідних. 

Побічні дії:

Рідко – слабо виражений метеоризм, запор або діарея.

Лікарська взаємодія:

У зв’язку з можливим утворенням комплексів, які не всмоктуються, шипучі таблетки КАЛЬЦИ-ЕФФ можуть зменшувати абсорбцію естрамустину, етидронату і, можливо, інших бісфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору. Етидронат необхідно приймати через 2 години після прийому КАЛЬЦИ-ЕФФ.Одночасне застосування вітаміну D і його похідних збільшує всмоктування кальцію.Застосування нітрату галію з КАЛЬЦИ-ЕФФ може зменшувати ефект нітрату галію; застосування бікарбонату натрію з КАЛЬЦИ-ЕФФ може призвести до синдрому дискальціємії; фториду натрію з КАЛЬЦИ-ЕФФ - до створення комплексу іонів кальцію з фторидом, що інгібує абсорбцію фториду та кальцію. Всмоктування кальцію зі шлунково-кишкового тракту може зменшуватися при одночасному вживанні деяких видів їжі, наприклад шпинату, ревеню, висівок і зернових.При застосуванні у високих дозах разом з вітаміном D і його похідними кальцій може зменшувати реакцію на верапаміл і, можливо, на інші блокатори кальцієвих каналів.При прийомі внутрішньо кальцію у високих дозах у пацієнтів, які одержують препарати наперстянки, можливо збільшення ризику розвитку аритмій.Тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію із сечею, тому при їх одночасному застосуванні з шипучими таблетками КАЛЬЦИ-ЕФФ існує ризик розвитку гіперкальціємії.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому та недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 2 таблетки у стрипі, по 5 стрипів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняПацієнтам із незначною гіперкальціурією (що перевищує 300 мг або 7,5 ммоль/добу), зі слабко або помірно вираженими порушеннями функції нирок, а також за наявності в анамнезі сечокам’яної хвороби необхідний регулярний контроль екскреції кальцію із сечею. За необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим, схильним до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах, рекомендується збільшення прийому рідини.При лікуванні препаратами кальцію необхідно запобігати прийому вітаміну D або його похідних у високих дозах, якщо тільки для цього немає особливих показань. Оскільки є свідчення про те, що солі кислоти лимонної збільшують усмоктування алюмінію, слід з обережністю призначати КАЛЬЦИ-ЕФФ при прийомі таблеток, які містять кислоту лимонну, хворим з вираженими порушеннями функції нирок, особливо при супутньому прийомі препаратів, які містять алюміній.Слід додержуватися інтервалів не менше 3 години між прийомом таблеток КАЛЬЦИ-ЕФФ та естрамустину, етидронату та інших бісфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду для прийому внутрішньо і препаратів фтору.При призначенні препарату хворим на цукровий діабет слід враховувати, що вміст вуглеводів в 1 шипучій таблетці становить 870 мг.При призначенні препарату пацієнтам, що знаходяться на низькосольовій дієті, слід мати на увазі, що вміст натрію в 1 шипучій таблетці становить 270 мг.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A12AA20:

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама