Кальцію Гопантенат інструкція по застосуванню

Кальцію Гопантенат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Кальцію Гопантенат таблетки по 250 мг №50 у бан.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3942/01/01 від 06.01.2011. Наказ № 03 від 06.01.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: кальцію гопантенат;1 таблетка містить 250 мг кальцію гопантенату;допоміжні речовини: магнію карбонат основний водний, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі плоскоциліндричні таблетки з фаскою та рискою.

Виробник:

Фармстандарт-УфаВІТА, ВАТ, м.Уфа, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислота гама-аміномасляна (ГАМК) та її похідні.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії зумовлений прямим впливом гопантенової кислоти на канальний для ГАМКБ-рецептора комплекс. Препарат має ноотропну і протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії і до дії токсичних речовин, стимулює процеси анаболізму в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, чинить протисудомну дію, зменшує моторну збудливість. Підвищує розумову і фізичну працездатність. Сприяє нормалізації ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації і подальшій відміні етанолу. Пролонгує дію новокаїну і сульфаніламідів за рахунок інгібування реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного міхурового рефлексу і тонусу детрузора. Фармакокінетика. Швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічний бар'єр, вищі концентрації створюються в печінці, нирках і шкірі. Час досягнення Сmax – 1 година. Препарат не метаболізується і виводиться в незміненому вигляді протягом 48 годин: 67,5 % від прийнятої дози – з сечею, 28,5 % – з калом.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії:когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі, наслідки нейроінфекції і черепномозкових травм);цереброваскулярна недостатність, викликана атеросклеротичними змінами судин головного мозку;екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентінгтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона);епілепсія з уповільненістю психічних процесів, у комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами;психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності (для підвищення концентрації уваги і запам'ятовування);нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі;дітям віком від 3 років з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або в їх поєднанні), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїканні (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі тяжкі захворювання нирок, I триместр вагітності, період годування груддю, дитячий вік до 3 років.

Особливості застосування:

У період тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом проводиться переважно в ранкові та денні години.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний у I триместрі вагітності та під час годування груддю. Застосування в II та ІІІ триместрах можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Застосовують дітям віком старше 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Кальцію гопантенат застосовують у складі комплексної терапії. Таблетки приймають через 15-30 хвилин після їди. Разова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 0,25-1 г, для дітей віком від 3 до 12 років – 0,25-0,5 г. Добова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 1,5-3 г, для дітей віком від 3 до 12 років – 0,75-3 г. Курс лікування становить від 1 до 4 місяців, в окремих випадках до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування. ;При наслідках нейроінфекцій і черепномозкових травм: дітям віком від 3 років і дорослим по 0,25 г 3-4 рази на добу. ;При цереброваскулярній недостатності: дорослим по 0,25 г 3-4 рази на добу. ;Для лікування екстрапірамідних порушень, спричинених застосуванням нейролептиків: дітям віком від 12 років і дорослим по 0,5-1 г 3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу. Курс лікування становить 1-3 місяці. ;При епілепсії у комбінації з протисудомними засобами: дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу, дітям віком від 12 років і дорослим по 0,5-1 г 3-4 рази на добу, щодня, протягом тривалого часу (до 6 місяців). ;При психоемоційних перевантаженнях, зниженні розумової і фізичної працездатності: дітям віком від 3 років і дорослим по 0,25 г 3 рази на добу. ;При розладах сечовипускання: дітям віком від 12 років і дорослим по 0,5-1 г 2-3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г (добова доза - 25-50 мг/кг маси тіла) 2-3 рази на добу. Курс лікування – від 1 до 3 місяців. ;Дітям віком від 3 до 12 років при перинатальній енцефалопатії, розумовій відсталості, із затримкою розвитку, церебральним паралічем препарат призначають по 0,5 г 4-6 раз на добу щоденно протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку – по 0,5 г 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців. ;При гіперкінетичних розладах, тиках, заїканні, неврозоподібних станах препарат призначають дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г 3-6 раз на добу щоденно протягом 1-4 місяців, дітям віком від 12 років і дорослим – по 1,5-3 г на добу щоденно протягом 1-5 місяців. ;Тактика призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі впродовж 15-40 днів і поступове зниження дози до відміни протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1 до 3 місяців.

Передозування:

Посилення симптомів побічних реакцій.Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Побічні дії:

Препарат малотоксичний і добре переноситься. Однак можливі алергічні реакції (риніт, кон'юнктивіт, висипання на шкірі). При появі алергічних реакцій препарат слід відмінити.

Лікарська взаємодія:

Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію протисудомних лікарських засобів та засобів, що стимулюють ЦНС, попереджує побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, антипсихотичних засобів (нейролептиків), посилює дію місцевих анестетиків (прокаїну). Препарат здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь у механізмах інактивації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.Дія гопантенової кислоти посилюється у поєднанні з гліцином, етідроновою кислотою.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 50 у банці. По 1 банці в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняРосійська Федерація, 450077, м. Уфа, вул. Худайбердіна, 28.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Кальцію Гопантенат
Виробник:Фармстандарт-УфаВІТА, ВАТ, м.Уфа, Російська Федерація
Форма випуску: Таблетки № 50 у банці. По 1 банці в пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3942/01/01 від 06.01.2011. Наказ № 03 від 06.01.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Hopantenic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: кальцію гопантенат;1 таблетка містить 250 мг кальцію гопантенату;допоміжні речовини: магнію карбонат основний водний, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислота гама-аміномасляна (ГАМК) та її похідні.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама