L-Тироксин-Дарниця інструкція по застосуванню

L-Тироксин-Дарниця фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
L-Тироксин-Дарниця таблетки по 100 мкг №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2990/01/03 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 25 мкг, 50 мкг, 100 мкг левотироксину натрію у перерахуванні на 100 % речовину;допоміжні речовини: крохмаль преджелатинізований, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, аеросил, магнію стеарат, фарбники: Сонячний захід Е110 (таблетки по 25 мкг), індигокармін Е132 (таблетки по 50 мкг), хіноліновий жовтий Е104 (таблетки по 100 мкг).

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 25 мкг: таблетки двоопуклі світло-жовтогарячого або жовтогарячого з рожевим відтінком кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків; таблетки по 50 мкг: таблетки двоопуклі світло-блакитного або блакитного кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків; таблетки по 100 мкг: таблетки двоопуклі світло-жовтого або зеленувато-жовтого кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків;

Виробник:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які стимулюють та пригнічують функцію щитоподібної залози

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Синтетичний лівообертальний ізомер тироксину, що міститься в препараті L-тироксин-Дарниця, за своєю дією ідентичний існуючому в природі гормону щитовидної залози. Механізми метаболічних ефектів включають рецепторне зв'язування з геномом, зміни окисного обміну в мітохондріях і регулювання потоку субстратів і катіонів поза і усередині клітини. У малих дозах чинить анаболічну дію, у середніх – стимулює ріст і розвиток, підвищує потребу тканин у кисні, регулює метаболізм білків, жирів і вуглеводів, підвищує функціональну активність серцево-судинної системи та центральної нервовій системи. У великих дозах пригнічує вироблення тиреотропного релізінг гормону (ТТРГ) гіпоталамуса та тиреотропного гормону (ТТГ) гіпофіза.Клінічний ефект при гіпотиреозі виявляється на 3-5 добу. Дифузійний зоб зменшується чи зникає протягом 3-6 місяців, при вузлових змінах у щитовидній залозі значна редукція вузлових утворень відзначається лише в 30 % випадків, але майже у всіх пацієнтів попереджується їх подальший ріст.Фармакокінетика. Добре всмоктується в тонкому кишечнику. Біодоступність – від 50 % до 80 %. Час установлення максимальної концентрації (Тmax) – близько 6 годин. Зв'язування з білками плазми – понад 99 %. Обсяг розподілу – 0,5 л/кг. Період напіввиведення (Т1/2) у людей з еутиреоїдним станом 6-7 днів, у людей з гіпотиреоїдним станом 9-10 днів, у людей з гіпертиреоїдним станом 3-4 дні. Біотрансформація полягає в послідовному дейодуванні, що відбувається в тканинах (у тому числі що приводять до утворення Т3). Т4 і Т3 кон’югують у печінці з глюкуроновою кислотою і екскретуються з жовчю через кишечник.

Показання до застосування:

Гіпотиреоїдні стани різної етіології (первинні, вторинні, у т. ч. ятрогенні та вроджені гіпотиреози). Лікування аутоімунних тиреоїдитів, еутиреоїдної гіперплазії щитовидної залози, вузлового і богатовузлового зобу, тиреостатичне лікування гіпертиреозу (комплексна терапія після досягнення еутиреоїдного стану), супресивна терапія неоперабельних тиреотропінзалежних високодиференційних папілярних чи фолікулярних карцином щитовидної залози, супресивна терапія після тиреоїдектомії з приводу злоякісної пухлини щитовидної залози, профілактика рецидиву зобу після резекції, проведення супресивного сцинтиграфічного тесту щитовидної залози.Спосіб застосування та дози. Після операції з приводу злоякісної пухлини щитовидної залози доза становить 150-300 мкг на добу. При комплексному лікуванні гіпертиреозу призначають від 25 до 100 мкг на добу.Дітям L-тироксин-Дарниця призначають з урахуванням віку:дітям до 6 місяців – 8-10 мкг/кг/доба;дітям від 6 до 12 місяців – 6-8 мкг/кг/доба;дітям від 1 до 5 років – 5-6 мкг/кг/доба;дітям від 6 до 12 років – 4-5 мкг/кг/доба;дітям старше 12 років – 2-3 мкг/кг/доба.Дітям до 1 року необхідну кількість препарату треба розтовкти, змішати з 2-3 ложками води або киселю.При еутиреоїдному зобі і при профілактиці його рецидивів після резекції призначають: дорослим 75-200 мкг на добу, дітям – 12,5-150 мкг на добу.Для проведення супресивного тесту – протягом 14 днів 200 мкг на добу чи 3 мг 1 раз на 7 діб до повторної сцинтиграми.

Протипоказання:

Гіперчутливість, гіперфункція щитовидної залози будь-якого походження, гострий інфаркт міокарда, стенокардія, міокардит, тяжка артеріальна гіпертензія, нескориговане порушення функції кори надниркових залоз, літній вік (старше 65 років).

Особливості застосування:

Особлива обережність необхідна на початку лікування гормонами щитовидної залози у дітей і хворих літнього віку, хворих на ішемічну хворобу серця, з серцевою недостатністю та тахіаритмією, з важкою формою гіпофункції щитовидної залози або в тому випадку, коли зниження функції щитовидної залози спостерігається тривалий час, з недостатністю кори надниркових залоз.Рекомендується періодично визначати в крові вміст ТТГ, Т4 і Т3. Якщо проводиться супресивна тиреоїдна терапія, то її адекватність бажано оцінювати також по пригніченню захоплення радіоактивного йоду при скануванні або визначенні функції щитовидної залози.При тривало існуючому богатовузловому зобі перед початком лікування рекомендується провести стимуляційний тест із тиреотропін-рілізинг гормоном. У більшості випадків при гіпотиреозі метаболічний статус варто відновлювати поступово, особливо у хворих літнього віку і пацієнтів із серцево-судинною патологією. Для літніх пацієнтів перша доза не повинна перевищувати 50 мкг на добу. Необхідно також збільшити частоту перевірок стану здоров'я таких пацієнтів і кількість контрольних обстежень параметрів гормонів щитовидної залози і ТТГ. З обережністю призначають левотироксин при важкому, тривало існуючому гипотиреозі.Лікування гормонами щитовидної залози необхідно проводити послідовно, особливо під час вагітності і лактації. При застосуванні левотироксину в ІІ та ІІІ триместрах вагітності дозу звичайно підвищують на 25 %. Кількість гормонів щитовидної залози, що виділяється з молоком під час лактації, навіть при терапії левотироксином у високих дозах, невелика і не викликає гіпертиреозу в грудних дітей.

Передозування:

При передозуванні можуть спостерігатися клінічні прояви гіпертиреозу, вкрай рідко, аж до тиреотоксичного кризу, іноді відстрочені на кілька днів після прийому. Лікування. Рекомендується перервати прийом таблеток, провести контрольне обстеження і у випадку наростання симптомів провести лікування β-адреноблокаторами чи внутрішньовенним введенням кортикостероїдів. В екстренних випадках рекомендується плазмофорез.

Побічні дії:

При правильному застосуванні під контролем результатів клінічних обстежень і параметрів лабораторно-хімічних аналізів побічних дій під час лікування левотироксином не повинно бути. У поодиноких випадках при підвищеній чутливості до призначеної дози або при передозуванні можуть спостерігатися такі симптоми: тахікардія, аритмія, болі за грудиною, тремор, занепокоєння, безсоння, гіпергідроз, зниження маси тіла, діарея, алопеція, порушення функції надниркових залоз (при гіпофізарному чи гіпоталамічному гіпотиреозі), розлад функції нирок у дітей. З появою зазначених симптомів добову дозу рекомендується зменшити або перервати прийом препарату на кілька днів. Коли побічні явища зникнуть, необхідно повернутися до прийому препарату, контролюючи дозування.

Лікарська взаємодія:

L-тироксин-Дарниця знижує ефект інсуліну і пероральних антидіабетичних препаратів, серцевих глікозидів, підсилює – непрямих антикоагулянтів, трициклічних антидепресантів. Холестирамін, холестіпол, гідроокис алюмінію зменшують плазмову концентрацію за рахунок гальмування всмоктування в кишечнику, внаслідок чого, при необхідності одночасного їх використання, рекомендується робити інтервал 4-5 годин. Фенобарбітал та фенітоїн прискорюють метаболічний кліренс, не збільшуючи дозу вільних Т3 і Т4 у крові. Естрогени підвищують концентрацію зв'язаної з тиреоглобуліном фракції, що викликає зниження ефективності левотироксину. Саліцилати, анаболічні стероїди, дикумарол, аспарагіназа, клофібрат, тамоксифен, фуросемід у високих дозах здатні підсилювати дію левотироксину внаслідок зміни білкового зв'язування.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла, місці, при температурі не вище 25 оС.Термін придатності – 3 роки.Умови відпустку. За рецептом.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: levothyroxine sodium, (2S)-2-аміно-3-[4-(4-гідроксі-3,5-дійодфеноксі)-3,5-дійодфеніл]пропанат;Форма випускуТаблетки. АдресаУкраїна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:L-Тироксин-Дарниця
Виробник:Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску: По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2990/01/03 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Levothyroxine sodium
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 25 мкг, 50 мкг, 100 мкг левотироксину натрію у перерахуванні на 100 % речовину;допоміжні речовини: крохмаль преджелатинізований, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, аеросил, магнію стеарат, фарбники: Сонячний захід Е110 (таблетки по 25 мкг), індигокармін Е132 (таблетки по 50 мкг), хіноліновий жовтий Е104 (таблетки по 100 мкг).

Фармакотерапевтична група:Препарати, які стимулюють та пригнічують функцію щитоподібної залози
Код АТС:H03AA01 - Левотироксин натрій
Реклама
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Реклама
Гастрит із підвищеною кислотністю
Причини розвитку гастриту з підвищеною кислотністю...
Діарея: психосоматика
Діарея при тривожному розладіПсихогенна діарея — с...
Реклама
Кохання викликає зміни у структурах мозку: лікар
Антрополог і дослідник міжособистісних відносин, д...
Вчені назвали напій, який зволожує організм краще за воду
Молоко містить воду, що робить його чудовим джерел...
Реклама