Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мефар Ілач Сан. А.Ш. для Уорлд Медицин, Рамазаноглу Мах. Енсар Джад. № 20, 34906 Курткой – Пендик/Стамбул, Туреччина/Газі Осман Паша Мах. Черкезкой Організе Санаї Болгеші 5. Джад. №17 Черкезкой/Текірдаг, Туреччина.

Фармакотерапевтична група:

Амінокислоти та їх похідні. Левокарнітин.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діюча речовина: levocarnitine;
 • 1 ампула (5 мл) розчину для ін’єкцій містить левокарнітину 1 г;
 • 1 мл розчину для ін’єкцій містить левокарнітину 200 мг;
 • допоміжні речовини: кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий безбарвний розчин.

Виробник:

Мефар Ілач Сан. А.Ш. для Уорлд Медицин

Місцезнаходження виробника:

Рамазаноглу Мах. Енсар Джад. № 20, 34906 Курткой – Пендик/Стамбул, Туреччина/Газі Осман Паша Мах. Черкезкой Організе Санаї Болгеші 5. Джад. №17 Черкезкой/Текірдаг, Туреччина.

Фармакотерапевтична група:

Амінокислоти та їх похідні. Левокарнітин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка


Карнітин є природним компонентом клітин, в яких відіграє фундаментальну роль у процесах синтезу та транспортування енергії. Являє собою фактично єдиний незамінний фактор для процесу проникнення довголанцюжкових жирних кислот в мітохондрії та їх участі в β-окисленні; крім того, карнітин контролює транспортування енергії, що виробляється мітохондріями, в цитоплазму за допомогою модуляції ферменту аденін-нуклеотид-транслокази.


Найбільш високі концентрації карнітину спостерігаються в скелетних м'язах і міокарді. Міокард, незважаючи на здатність використовувати різні субстрати для отримання енергії, зазвичай використовує жирні кислоти. Тому карнітин відіграє важливу роль в метаболізмі серця, оскільки окислення жирних кислот строго залежить від наявності достатньої кількості речовини. Експериментальні дослідження показали, що при різних станах стресу, гострій ішемії, дифтерійному міокардиті може спостерігатися зниження рівня карнітину в тканинах міокарда. Дослідження з використанням різних моделей на тваринах підтвердили сприятливу дію карнітину при різних змінах функції серця, викликаних штучно: гостра і хронічна ішемія, стан серцевої недостатності, серцева недостатність на фоні дифтерійного міокардиту, медикаментозна кардіотоксичність (пропранолол, адріаміцин).


Левокарнітін продемнострував терапевтичну ефективність при наступних патологіях:


 • Первинний дефіцит карнітину, що характеризується фенотипами, такими як міопатія з накопиченням ліпідів, печінкова енцефалопатія типу синдрому Рея та/або прогресуюча дилатаційна кардіоміопатія.
 • Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів з органічною ацидурією генетичного походження (пропіонова ацидемія, метилмалонова ацидурія, ізовалеріанова ацидемія) та у пацієнтів з генетичними дефектами β-окислення. У таких ситуаціях вторинний дефіцит проявляється в накопиченні ефірів жирних кислот. Фактично ендогенний левокарнітин діє як «буфер» по відношенню до різних жирних кислот, які не можуть бути метаболізовані.
 • Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів, що знаходяться на інтермітуючому гемодіалізі. Зниження левокарнітину в м’язах позитивно корелює з його втратою з діалізною рідиною.


М’язові симптоми, що зазвичай спостерігаються у таких пацієнтів після сеансу гемодіалізу, поліпшуються при терапії левокарнітином.


Фармакокінетика.


При внутрішньовенному введенні левокарнітин виводиться головним чином через нирки. Метаболічний компонент абсолютно незначний, за винятком оборотної трансформації левокарнітину в його ефіри.

Показання до застосування:

Первинна та вторинна карнітинова недостатність.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів лікарського засобу.

Особливості застосування:

Застосування левокарнітину пацієнтам з цукровим діабетом, які приймають інсулін або пероральне гіпоглікемічне лікування, може спричинити гіпоглікемію (через покращення засвоєння глюкози). У таких пацієнтів потрібно постійно контролювати рівень глюкози у плазмі крові для корекції режиму гіпоглікемічного лікування.


Внутрішньовенне введення лікарського засобу слід проводити повільно (протягом 2–3 хв).


Під час застосування лікарського засобу слід здійснювати моніторинг водно-електролітного балансу.


Застосування левокарнітину пацієнтам з наявністю судомної активності в анамнезі може збільшити частоту та/або ступінь тяжкості нападу судом. У пацієнтів з сприятливими факторами застосування левокарнітину також може викликати судоми.


Безпеку та ефективність перорального застосування левокарнітину пацієнтам із нирковою недостатністю не досліджували. Тривале пероральне застосування високих доз левокарнітину пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю або термінальною стадією ниркової недостатності, які знаходяться на гемодіалізі, може призвести до накопичення в крові потенційно токсичних метаболітів, триметиламіну (ТМА) та триметиламін-М-оксиду (ТМАО), оскільки зазвичай ці метаболіти виводяться нирками. Така ситуація не спостерігається після внутрішньовенного введення левокарнітину.


Левокарнітин є фізіологічним продуктом, тому ризик звикання або залежності відсутній.


У дуже рідких випадках повідомляли про збільшення МНВ при одночасному застосуванні левокарнітину з препаратами кумарину. У разі одночасного застосування цих засобів слід здійснювати моніторинг МНВ або проводити інші тести на коагуляцію щотижня до стабілізації та щомісяця у подальшому (див. розділи «Побічні реакції», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.


Тератогенної дії у доклінічних дослідженнях левокарнітину не виявлено. При застосуванні найбільшої досліджуваної дози 600 мг/кг маси тіла у тварин відмічали статистично незначне збільшення частоти постімплантаційної загибелі плода на ранніх термінах вагітності. Значимість цих результатів для людини невідома.


Адекватних клінічних досліджень за участю вагітних жінок не проводили. У період вагітності лікарський засіб слід застосовувати у випадку, якщо користь від його застосування для жінки переважає потенційний ризик для плода.


Період годування груддю.


Левокарнітин – звичайний компонент людського молока. Застосування добавок левокарнітину матерям, які годують груддю не вивчалось. У період годування груддю лікарський засіб слід застосовувати у випадку, якщо користь від його застосування для жінки переважає потенційний ризик для дитини, спричинений надмірною експозицією карнітину.


Фертильність.


У клінічних дослідженнях не було виявлено негативного впливу на фертильність.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Лікарський засіб не впливає на здатність керування автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Лікарський засіб можна застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів, яким проводять гемодіаліз.


Лікарський засіб слід у дозі 2 г слід вводити внутрішньовенно повільно в кінці кожного сеансу діалізу.


Дозування 2,5 г може бути показане для застосування у пацієнтів, які перебувають на діалізі протягом більше 1 року.


Внутрішньовенне введення лікарського засобу слід проводити повільно (протягом 2–3 хв).


Особливі категорії пацієнтів.


Пацієнти літнього віку.


Таким пацієнтам відсутня необхідність у зміні дозування та інших застереженнях. У клінічних дослідженнях профіль безпеки у молодих пацієнтів і пацієнтів літнього віку був подібним.


Пацієнти з цукровим діабетом.


Застосування левокарнітину пацієнтам з цукровим діабетом, які приймають інсулін або пероральне гіпоглікемічне лікування, може спричинити гіпоглікемію (через покращення засвоєння глюкози). У таких пацієнтів потрібно постійно контролювати рівень глюкози у плазмі крові для корекції режиму гіпоглікемічного лікування (див. розділ «Особливості застосування»).

Передозування:

Передозування або тривале застосування левокарнітину може призвести до діареї. Левокарнітин легко видаляється з плазми крові шляхом діалізу.

Побічні дії:

Побічні реакції (за даними клінічних досліджень, літератури та післяреєстраційного досвіду) наведені за класами систем органів відповідно до медичного словника регуляторної діяльності MedDRA та класифікуються за наступною частотою: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 10), нечасто (≥ 1/1000, < 100), рідко (≥ 1/10000, < 100), дуже рідко (< 1/10000), невідомо (частоту не можна оцінити за наявними даними). У межах кожної частотної групи небажані ефекти зазначені в порядку зменшення ступеня тяжкості.


З боку нервової системи:


 • нечасто – головний біль; невідомо – судоми1, запаморочення.


З боку серця:


 • невідомо – відчуття серцебиття.


З боку судин:


 • нечасто – артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія.


З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:


 • невідомо – задишка.


З боку травного тракту:


 • часто – нудота, блювання, діарея, біль у животі; нечасто – дисгевзія, диспепсія, сухість у роті.


З боку шкіри та підшкірних тканин:


 • невідомо – свербіж, висипання.


З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини:


 • нечасто – м’язові спазми; невідомо – міастенія2, м’язова напруга.


Загальні розлади та порушення у місці введення:


 • нечасто – біль у грудях, аномальні відчуття, пірексія, реакції у місці введення.


Дослідження:


 • нечасто – підвищення артеріального тиску; дуже рідко – збільшення МНВ3.


1Повідомляли про випадки судом у пацієнтів з судомною активністю або без такої, які отримували левокарнітин перорально або внутрішньовенно. Застосування левокарнітину може збільшити частоту та/або ступінь тяжкості нападу судом. У пацієнтів з сприятливими факторами застосування левокарнітину також може викликати судоми.


2Повідомляли про легкі симптоми міастенії у пацієнтів з уремією.


3Повідомляли про дуже рідкі випадки збільшення МНВ у пацієнтів, які отримували супутню терапію препаратами кумарину (див. розділи «Особливості застосування», «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).


Повідомлення про підозрювані побічні реакції.


Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, дуже важливі. Це дає змогу постійно спостерігати за балансом користь/ризик лікарського засобу. Працівників системи охорони здоров’я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Лікарська взаємодія:

Не можна виключити взаємодії між левокарнітином та препаратами кумарину. У дуже рідких випадках повідомляли про збільшення міжнародного нормалізованого відношення (МНВ) при одночасному застосуванні левокарнітину з препаратами кумарину (див. розділи «Побічні реакції», «Особливості застосування»). У разі одночасного застосування цих засобів слід здійснювати моніторинг МНВ або проводити інші тести на коагуляцію щотижня до стабілізації та щомісяця у подальшому (див. розділ «Особливості застосування»).


Одночасне застосування левокарнітину із засобами, що індукують гіпокарнітинемію через посилення виведення карнітину нирками (наприклад, вальпроєва кислота, проліки, що містять півалонову кислоту, цефалоспорини, цисплатин, карбоплатин, іфосфамід), може зменшити його рівень.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

5 мл у скляній ампулі коричневого кольору; 5 ампул в контурній чарунковій упаковці; 1 або 2 контурні чарункові упаковки в картонній коробці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Несумісність.


Не змішувати з іншими лікарськими засобами.


Заявник.


УОРЛД МЕДИЦИН ІЛАЧ САН. ВЕ ТІДЖ. A.Ш., Туреччина/WORLD MEDICINE ILАС SAN. VE TIC. A.S., Turkey.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.