Моделль Тін таблетки інструкція по застосуванню

Моделль Тін таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Моделль Тін таблетки, в/плів. обол., №28 (24+4) х1)
Виробник:
Реєстрація:
UA/13890/01/01 від 21.11.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, калію полакрилін, гліцерол дистеарат, гіпромелоза, гідроксипропілцелюлоза, тальк, олія бавовняна гідрогенізована, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, калію полакрилін, гліцерол дистеарат, гіпромелоза, макрогол, олія бавовняна гідрогенізована, крохмаль модифікований, титану діоксид (Е 171).

Основні фізико-хімічні властивості:

жовта таблетка: кругла двоопукла таблетка, вкрита плівковою оболонкою, жовтого кольору;біла таблетка (плацебо): кругла двоопукла таблетка, вкрита плівковою оболонкою, білого кольору.

Виробник:

ПЛІВА Хрватска д.о.о

Місцезнаходження виробника:

Прілаз баруна Філіповича 25, 10000 Загреб, Хорватія.

Фармакотерапевтична група:

Гормональні контрацептиви для системного застосування. Прогестагени в комбінації з естрогенами.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Ефективність препарату Моделль ТІН ґрунтується на трьох взаємодоповнювальних діях:

— на рівні гіпоталамо-гіпофізарної осі шляхом пригнічення овуляції;

— на рівні цервікального слизу, який стає непроникним для міграції сперматозоїдів;

— на рівні ендометрія, який стає непридатним для імплантації.

Фармакокінетика.

При прийомі перорально гестоден швидко та повністю всмоктується. Абсолютна біодоступність становить близько 100%. Після одноразового прийому в дозі 60 мкг максимальна концентрація (2 нг/мл) досягається приблизно за 1 годину. Концентрація в плазмі дуже залежить від концентрації ГЗСГ.

Очевидний об’єм розподілу становить 1,4 л/кг після одноразового прийому в дозі 60 мкг. Гестоден на 30% зв’язаний із білками плазми та на 50-70% — із ГЗСГ.

Гестоден повністю метаболізується. Кліренс плазми від метаболітів становить близько 0,8 мл/хв/кг після одноразової дози 60 мкг. Неактивні метаболіти виводяться із сечею (60%) та каловими масами (40%).

Очевидний період напіввиведення становить 13 годин. Він збільшується до 20 годин, коли гестоден приймають одночасно з етинілестрадіолом.

Після повторюваного прийому комбінації гестодену/етинілестрадіолу концентрація в плазмі підвищується з 2 до 4 нг/мл.

Етинілестрадіол

Етинілестрадіол швидко та майже повністю абсорбується після перорального прийому. Максимальна концентрація діючої речовини в сироватці крові досягається приблизно за 1,5 години після перорального прийому. Через пресистемне зв’язування та ефект первинного метаболізму в печінці абсолютна біодоступність становить тільки 40%. Близько 98% етинілестрадіолу зв’язується з білками плазми крові, майже повністю з альбуміном. Етинілестрадіол зазнає біотрансформації системою цитохромів Р450, що спричиняє гідроксилювання ароматичного кільця, та підлягає пресистемному зв’язуванню. Етинілестрадіол виводиться із сечею та з фекаліями (2:3), період напіввиведення — 12-14 годин.

Показання до застосування:

Пероральна контрацепція.

Протипоказання:

Не слід починати приймати препарат або потрібно відразу ж припинити його застосування при таких станах:

− підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;

− неконтрольована артеріальна гіпертензія;

− відома або підозрювана вагітність;

− вальвулопатія;

− тромбогенна серцева аритмія;

− виявлений чи підозрюваний рак молочних залоз;

− рак ендометрія або інша виявлена чи підозрювана естрогензалежна пухлина;

− аденома або карцинома печінки, значні порушення функції печінки, жовтяниця або персистуючий свербіж під час попередньої вагітності, синдром Дубіна—Джонсона, синдром Ротора (хронічна сімейна негемолітична жовтяниця); існуючі захворювання печінки, доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень;

− вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;

− герпес вагітних в анамнезі;

− загострення отосклерозу під час вагітності;

− панкреатит (зараз або в анамнезі), пов’язаний з тяжкою гіпертригліцеридемією;

− серпоподібноклітинна анемія;

− наявність або ризик венозної тромбоемболії (ВТЕ):

 • ВТЕ наявна (з прийомом антикоагулянтів) або в анамнезі (тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії);
 • спадкова чи набута схильність до ВТЕ, наприклад резистентність до активованого протеїну С (APC), включаючи фактор V Лейдена, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S;
 • серйозне хірургічне втручання з тривалою іммобілізацією;
 • високий ризик ВТЕ через наявність множинних факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування»);

− наявність або ризик артеріальної тромбоемболії (АТЕ):

 • АТЕ наявна або в анамнезі (наприклад, інфаркт міокарда) або продромальний стан (зокрема стенокардія);
 • порушення мозкового кровообігу − наявне, в анамнезі або продромальний стан (наприклад, транзиторна ішемічна атака (ТІА));
 • спадкова чи набута схильність до АТЕ, наприклад гіпергомоцистеїнемія та антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);
 • мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;
 • високий ризик АТЕ через наявність множинних факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування») або наявність одного із серйозних факторів ризику, таких як:
 • цукровий діабет із судинними розладами;
 • тяжка артеріальна гіпертензія;
 • тяжка дисліпопротеїнемія.

− Препарат Моделль ТІН протипоказаний для сумісного прийому з лікарськими засобами, які містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» та «Особливості застосування»).

Особливості застосування:

Застереження

При наявності одного з нижчезазначених захворювань/факторів ризику до початку прийому препарату Моделль ТІН слід ретельно зважити і обговорити з жінкою співвідношення переваг від застосування препарату і можливих ризиків. Якщо ці захворювання або фактори ризику погіршуються або вперше виникають під час прийому препарату, жінці необхідно проконсультуватися з лікарем. Лікар повинен вирішити питання щодо припинення лікування.

Ризик розвитку ВТЕ

Ризик розвитку ВТЕ вважається вищим у жінок, які приймають КПК, ніж у жінок, які не застосовують КПК. Застосування засобів, що містять левоноргестрел, норгестимат або норетистерон, повязуються з більш низьким ризиком ВТЕ. При застосуванні інших засобів, таких як гестоден/етинілестрадіол, рівень ризику може бути вдвічі вищим. Рішення про застосування засобу, відмінного від того, який представляє найнижчий ризик розвитку ВТЕ, повинне прийматися лише після обговорення з жінкою, щоб переконатися, що вона усвідомлює існування ризику ВТЕ при застосуванні гестодену/етинілестрадіолу, а також те, як на цей ризик впливають її поточні фактори ризику, і те, що ризик виникнення в неї ВТЕ найвищий у перший рік застосування. Повідомляли, що ризик зростає при відновленні застосування КПК після перерви у 4 або більше тижнів.

У 2 із 10000 жінок, які не приймають КПК та не є вагітними, розвивається ВТЕ протягом року. Однак для кожної окремої жінки ризик може бути значно вищим залежно від наявних у неї факторів ризику (див. нижче).

Передбачається1, що із 10000 жінок, які отримують КПК, що містять гестоден, у 9-12 жінок розвивається ВТЕ протягом 1 року; у жінок, які застосовують КПК, що містять левоноргестрел, цей показник становить 62.

В обох випадках кількість випадків ВТЕ за рік була меншою, ніж очікують протягом вагітності або у післяпологовий період. У 1-2% випадків ВТЕ може мати летальний наслідок.

1 Ці показники отримано на основі даних всіх епідеміологічних досліджень з урахуванням відносних ризиків, пов’язаних із прийомом різних КПК, порівняно із застосуванням КПК, що містять левоноргестрел.

2 У середньому 5-7 випадків на 10000 жінко-років на основі розрахунку відносного ризику застосування КПК, що містять левоноргестрел, порівняно з таким у жінок, які не отримують КПК (близько 2,3-3,6 випадку).

Кількість випадків ВТЕ на 10000 жінок за 1 рік

  Кількість випадків ВТЕ на 10000 жінок за 1 рік

Досить рідко на тлі прийому контрацептивних препаратів також відзначалися випадки тромбозу інших судин: печінкових, мезентеріальних, ниркових або ретинальних вен чи артерій.

Фактори ризику розвитку ВТЕ

Ризик ВТЕ при застосуванні КПК зростає при наявності у жінки факторів ризику, особливо кількох (див. таблицю 1).

Гестоден/етинілестрадіол протипоказаний, якщо у жінки наявні кілька факторів ризику ВТЕ (див. розділ «Протипоказання»). Якщо у жінки є більше одного фактора ризику, можливо, що зростання ризику є більшим за суму окремих факторів — у цьому випадку слід оцінити загальний ризик ВТЕ. Якщо баланс користі й ризику вважається негативним, КПК не застосовують (див. розділ «Протипоказання»).

Таблиця 1

Фактори ризику розвитку ВТЕ

Фактор ризику

Коментарі

Ожиріння [індекс маси тіла (ІМТ) більше
30 кг/м2]

Ризик значно зростає при збільшенні ІМТ.

Особливо серйозний при наявності інших факторів ризику

Тривала іммобілізація, серйозне оперативне втручання, будь-яка операція на ногах або в ділянці таза, неврологічна операція або серйозна травма

Примітка: тимчасова іммобілізація (зокрема повітряна подорож тривалістю
>4 годин) також може бути фактором ризику, особливо у разі наявності інших факторів

Рекомендовано припинити застосування препарату щонайменше за
4 тижні до хірургічного втручання та впродовж 2 тижнів після повного відновлення рухової активності. Рекомендовано застосовувати інші методи контрацепції для запобігання незапланованій вагітності.

Якщо застосування гестодену/естрадіолу не було припинено заздалегідь, слід розглянути антитромботичну терапію

Сімейний анамнез, наприклад випадки ВТЕ у братів чи сестер або батьків, особливо у відносно ранньому віці (до 50 років)

У разі обтяженого сімейного анамнезу перед вибором будь-якого КПК слід звернутися за консультацією до спеціаліста

Інші медичні стани, пов’язані з ВТЕ

Рак, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хронічне запальне захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт), серпоподібноклітинна анемія

Вік

Особливо понад 35 років

Немає єдиної думки щодо можливої ролі поверхневого тромбофлебіту та/або варикозу вен в етіології венозної тромбоемболії.

Слід також враховувати фактор підвищення ризику розвитку тромбоемболічних явищ під час вагітності та у післяпологовий період (особливо протягом перших 6 тижнів).

Симптоми ВТЕ (тромбоз глибоких вен та емболія легеневої артерії (ЕЛА))

При появі нижчевказаних симптомів жінкам рекомендують негайно звернутися до лікаря та повідомити, що вона приймає КПК.

Симптоми тромбозу глибоких вен можуть включати:

− однобічний набряк ноги та/або ступні або уздовж вени на нозі;

− біль або чутливість ноги, які відчуваються лише при стоянні або ходінні;

− відчуття теплоти в ураженій нозі; почервоніння або знебарвлення шкіри на нозі.

Симптоми ЕЛА можуть включати:

− раптову задишку або прискорене дихання;

− раптовий кашель, який може бути пов’язаним із кровохарканням;

− гострий біль у грудях;

− переднепритомний стан або запаморочення;

− прискорене або нерегулярне серцебиття.

Деякі з цих симптомів (наприклад, задишка, кашель) є неспецифічними і можуть бути неправильно інтерпретовані як більш поширені або менш серйозні явища (наприклад, інфекції дихальних шляхів).

Інші симптоми оклюзії судин можуть включати раптовий біль, набряк та блідо-блакитне забарвлення кінцівки.

Якщо оклюзія виникає в судинах органів зору, початковою симптоматикою може бути нечіткість зору, що не супроводжується больовими відчуттями і може прогресувати до втрати зору. Іноді втрата зору може виникати майже одразу.

Ризик розвитку артеріальної тромбоемболії (АТЕ)

За даними епідеміологічних досліджень застосування КПК асоціюється із підвищенням ризику виникнення артеріальних тромбоемболічних захворювань (інфаркту міокарда) або цереброваскулярних порушень (ТІА, інсульту). Артеріальні тромбоемболічні явища можуть мати летальні наслідки.

Фактори ризику розвитку АТЕ

Ризик артеріальних тромбоемболічних ускладнень або інсульту у жінок, які застосовують КПК, підвищується при наявності факторів ризику (див. таблицю 2). Гестоден/етинілестрадіол протипоказаний, якщо у жінки існує один серйозний або множинні фактори ризику для АТЕ. Якщо в жінки існує більше ніж один фактор ризику, зростання ризику може бути більшим, ніж сума індивідуальних факторів, у цьому випадку слід оцінити її загальний ризик. Якщо баланс користі й ризику вважається негативним, КПК не застосовують (див. розділ «Протипоказання»).

Таблиця 2

Фактори ризику розвитку АТЕ

Фактор ризику

Коментарі

Вік

Особливо понад 35 років

Паління

Жінкам, які мають намір застосовувати КПК, не рекомендується палити. Жінкам віком від 35 років, які продовжують палити, рекомендовано використовувати інші методи контрацепції

Артеріальна гіпертензія

Ожиріння (ІМТ більше 30 кг/м2)

Ризик значно зростає при збільшенні ІМТ.

Особливо серйозний при наявності інших факторів ризику

Сімейний анамнез [АТЕ у братів чи сестер або батьків, особливо у відносно ранньому віці (віком до 50 років)]

У разі обтяженого сімейного анамнезу перед вибором будь-якого КПК слід звернутися за консультацією до спеціаліста

Мігрень

Підвищення частоти або тяжкості мігрені під час застосування КПК може бути передвісником інсульту і бути причиною негайного припинення прийому препарату

Інші медичні стани, пов’язані з небажаними реакціями з боку судин

Цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемія, вади серця та фібриляція передсердь, дисліпопротеїнемія та системний червоний вовчак

Симптоми АТЕ

При появі симптомів АТЕ пацієнтка повинна негайно звернутися до лікаря та повідомити, що вона приймає КПК.

Симптоми інсульту можуть включати:

− раптове заніміння або слабкість обличчя, руки або ноги, особливо з одного боку тіла;

− раптове утруднення ходи, запаморочення, втрату рівноваги або координації;

− раптову сплутаність свідомості, утруднення мовлення або розуміння;

− раптове погіршення зору на одному або обох очах;

− раптовий, тяжкий або тривалий головний біль без жодної відомої причини;

− втрату свідомості або непритомність із судомами або без них.

При тимчасових симптомах можна припустити, що йдеться про ТІА.

Симптоми інфаркту міокарда можуть включати:

− біль, дискомфорт, важкість, відчуття стиснення у грудях, руці або під грудниною;

− дискомфорт, що поширюється на спину, щелепу, горло, руку, шлунок;

− відчуття переповненості шлунка, порушення травлення або відчуття ядухи;

− спітніння, нудоту, блювання, запаморочення;

− надзвичайну слабкість, тривожність, задишку;

− прискорене або нерегулярне серцебиття.

Злоякісні новоутворення репродуктивної системи

Молочні залози

До встановлених факторів ризику розвитку раку молочної залози належать старший вік, сімейний анамнез, ожиріння, відсутність вагітності і пізній вік для першої доношеної вагітності. Метааналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР=1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років спостерігається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КПК, незначне щодо рівня загального ризику раку молочної залози.

Шийка матки

Найбільш важливим фактором ризику розвитку раку шийки матки є персистуюча папіломавірусна інфекція людини. Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довготривалому застосуванні КПК (>5 років). Проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад статеву поведінку та папіломавірусну інфекцію людини.

Пухлини печінки/порушення з боку печінки

У осіб, які приймали КПК, у рідкісних випадках виявляли доброякісні пухлини печінки і дуже рідко — злоякісні пухлини. В окремих випадках такі пухлини викликали внутрішню кровотечу, яка загрожувала життю.

Жінки, у яких відзначався холестаз та/або свербіж на тлі прийому КПК в анамнезі або під час вагітності, належать до групи ризику щодо розвитку цього стану при застосуванні КПК. Застосування цими пацієнтами КПК вимагає ретельного клінічного спостереження. Якщо виявляється холестаз та/або свербіж, то КПК необхідно відмінити.

При застосуванні КПК відмічався розвиток гепатоцелюлярного ушкодження. Рання діагностика гепатоцелюлярного ушкодження, спричиненого застосуванням препарату, може зменшити ступінь тяжкості гепатотоксичності у разі припинення застосування препарату. У разі діагностування гепатоцелюлярного ушкодження пацієнтам слід припинити застосування КПК, перейти на застосування негормональних методів контрацепції та звернутися до лікаря.

При розвитку гострих або хронічних порушень функції печінки може виникнути необхідність припинити застосування КПК, поки показники функції печінки не повернуться до норми.

Головний біль

Виникнення або загострення мігрені чи поява незвичного, періодичного, постійного або сильного головного болю вимагає негайного припинення прийому препарату та з’ясування причини.

Артеріальна гіпертензія

Зафіксовано випадки підвищення артеріального тиску при застосуванні КПК. Підвищення артеріального тиску частіше спостерігається у жінок старшого віку, які застосовують КПК протягом тривалого часу. Пацієнтки з артеріальною гіпертензією, у тому числі в анамнезі, чи захворюваннями, які асоціюються з артеріальною гіпертензією (включаючи деяку патологію нирок), повинні застосовувати інші методи контрацепції. Таким жінкам рекомендоване ретельне медичне спостереження протягом застосування КПК та припинення їх прийому у разі значного підвищення артеріального тиску.

Підвищення рівня АЛТ

У процесі клінічних досліджень за участю пацієнтів із вірусним гепатитом С, які отримували терапію лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір з або без додавання рибавірину, підвищення рівня трансаміназ (АЛТ) у понад 5 разів вище верхньої межі норми (ВМН) спостерігалося значно частіше у жінок, які застосовували комбіновані гормональні контрацептиви (КГК), що містять етинілестрадіол (див. розділи «Протипоказання» та «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Ураження очей

Є повідомлення про випадки тромбозу центральної вени сітківки при застосуванні пероральних контрацептивів. У випадку незрозумілої часткової або повної втрати зору або таких симптомів, як проптоз або диплопія, набряк диска зорового нерва, ураження судин сітківки, прийом пероральних контрацептивів слід негайно відмінити.

Ліпідні порушення

У невеликого відсотка жінок можуть виникати порушення ліпідного обміну під час застосування КПК. У деяких жінок можуть зустрічатися випадки постійної гіпертригліцеридемії. Підвищені рівні тригліцеридів у плазмі крові можуть спричинювати панкреатит та інші ускладнення. Слід уважно спостерігати за жінками, які отримують антигіперліпідемічну терапію та застосовують КПК. Деякі прогестини можуть підвищувати рівень ліпопротеїнів низької щільності та погіршувати контроль гіперліпідемії. Жінкам із неконтрольованою дисліпідемією рекомендовано застосовувати негормональні методи контрацепції.

Депресія

Жінок, які мають депресію в анамнезі, слід ретельно спостерігати та припинити застосування препарату у випадку рецидиву депресії вираженого ступеня. Пацієнткам, у яких виникає виражена депресія протягом застосування КПК, слід припинити застосовувати пероральні контрацептиви та перейти на альтернативний метод контрацепції для визначення зв’язку із прийомом препарату.

Пригнічений настрій та депресія — добре відомі небажані ефекти застосування гормональних контрацептивів (див. розділ «Побічні реакції»). Депресія може бути вираженою і є добре відомим фактором ризику виникнення суїцидальної поведінки і суїциду. Пацієнткам слід рекомендувати проконсультуватися з лікарем у разі виникнення змін настрою і симптомів депресії, у тому числі незабаром після початку застосування лікарського засобу.

Інше

Особливу увагу необхідно звернути на жінок, у яких спостерігається:

— порушення обміну речовин, наприклад неускладнений цукровий діабет;

— гіперліпідемія (гіпертригліцеридемія, гіперхолестеролемія);

— ожиріння (ІМТ = вага/зріст2 ≥30);

— доброякісні пухлини молочної залози та захворювання матки (гіперплазія, фіброма);

— гіперпролактинемія, що супроводжується галактореєю або без неї.

Слід здійснювати ретельне спостереження за пацієнтками, які мають в анамнезі або хворіють у даний час на захворювання, про яке відомо, що воно пов’язане або загострюється у період вагітності або прийому контрацептивів: епілепсія, мігрень, отосклероз, астма, судинні захворювання в сімейному анамнезі, варикозне розширення вен, герпес вагітних, камені в жовчному міхурі, системний червоний вовчак, порушення роботи серця, нирок або печінки, депресія, артеріальна гіпертензія, хорея, гемолітико-уремічний синдром, порфірія, серпоподібноклітинна анемія, хвороба Крона, виразковий коліт.

У жінок зі спадковою ангіоедемою екзогенні естрогени можуть індукувати або загострювати її симптоми.

Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінову резистентність та толерантність до глюкози, немає жодних свідчень про необхідність змінювати схему лікування у хворих на цукровий діабет, які застосовують низькодозові КПК (<0,05 мг етинілестрадіолу). Незважаючи на це, слід здійснювати ретельний моніторинг стану хворих на цукровий діабет, особливо на початку застосування КПК.

При появі аменорейного циклу при правильному застосуванні препарату Моделль ТІН така ситуація не вимагає припинення застосування препарату або проведення будь-яких тестів на вагітність. Перевірку на наявність вагітності необхідно проводити, якщо препарат Моделль ТІН застосовували із порушеннями інструкцій або якщо аменорея виникає після тривалого періоду регулярних кровотеч відміни.

Окремі жінки можуть мати аменорею після закінчення прийому препарату (що може бути пов’язано з ановуляцією) або олігоменорею, зокрема у випадках, коли такі симптоми проявлялися раніше. Зазвичай ці симптоми зникають самі. У разі повторення перед будь-яким новим призначенням проводиться обстеження на виявлення можливої гіпофізарної патології.

Гормональні протизаплідні засоби можуть спричинювати нерегулярні кров’янисті виділення з піхви (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців застосування препарату. Зважаючи на це, медичну оцінку міжменструальних кров’янистих виділень слід проводити після періоду адаптації організму до препарату, що становить приблизно три цикли.

Якщо при застосуванні препарату Моделль ТІН порушення циклу продовжуються або поновлюються після кількох нормальних циклів, слід провести відповідні обстеження (включаючи кюретаж) з метою виключення вагітності або онкологічних захворювань.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Якщо під час вагітності чи попереднього застосування КПК відмічалася мелазма/хлоазма, необхідно уникати впливу сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання з метою мінімізації ризику загострення таких станів.

Діарея та/або блювання можуть знизити ступінь всмоктування КПК.

Медичне обстеження/консультації

Перед початком або відновленням застосування КПК слід провести повне медичне обстеження, докладно вивчити медичний анамнез (у тому числі сімейний) та виключити вагітність. При цьому разом із вимірюванням артеріального тиску та загальним обстеженням слід брати до уваги протипоказання і наявні фактори ризику. Слід звернути увагу жінки на інформацію щодо венозного та артеріального тромбозу, у тому числі на ризик, пов’язаний із застосуванням препарату Моделль ТІН, порівняно з таким при застосуванні інших КПК, симптомів ВТЕ та АТЕ, відомих факторів ризику та дій, які необхідно здійснити при підозрі на тромбоз. Перед прийомом КПК слід уважно ознайомитися з інструкцією для медичного застосування та чітко дотримуватися викладених у ній рекомендацій. Частота та вид медичного обстеження визначається відповідно до загальної медичної практики та коригується індивідуально.

Жінок необхідно проінформувати про те, що КПК не захищають від ВІЛ-інфекцій (СНІД) або інших хвороб, що передаються статевим шляхом.

Цей медичний препарат містить лактозу. Його застосування не рекомендується пацієнткам, які мають непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або синдром недостатності всмоктування глюкози або галактози (рідкісні спадкові захворювання).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

Препарат Моделль ТІН протипоказаний для застосування у період вагітності.

Слід виключити вагітність перед початком застосування препарату. У випадку настання вагітності під час застосування гестодену/етинілестрадіолу лікування слід негайно припинити.

Численні епідеміологічні дослідження не виявили збільшення ризику виникнення вроджених вад розвитку у дітей жінок, які приймали комбіновані гормональні контрацептиви до вагітності. Тератогенна дія не спостерігалася при ненавмисному застосуванні КПК на ранніх термінах вагітності.

При відновленні терапії гестоденом/етинілестрадіолом слід звернути увагу на підвищений ризик розвитку ВТЕ у післяпологовий період (див. розділ «Особливі застосування»).

Годування груддю

Препарат не застосовують у період годування груддю.

КПК можуть впливати на лактацію, а саме зменшувати кількість та змінювати якість грудного молока, тому не рекомендується застосовувати КПК до припинення грудного вигодовування. Контрацептиви та/або їх метаболіти визначаються у грудному молоці в невеликих кількостях, є повідомлення про декілька побічних ефектів у новонароджених, включаючи жовтяницю та гінекомастію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не показаний до застосування дітям.

Спосіб застосування та дози:

Таблетку Моделль ТІН слід ковтати цілою, не розжовуючи, та запивати невеликою кількістю рідини.

Препарат застосовують регулярно, по 1 таблетці на день в один і той самий час протягом 28 днів підряд (перші 24 дні — по 1 жовтій таблетці, а наступні 4 дні — по 1 білій таблетці (плацебо)), потім без перерви починають прийом таблеток з наступної упаковки.

Маткова кровотеча зазвичай починається через 2-3 дні після прийому останньої активної таблетки і може продовжуватися після початку прийому таблетки з наступної упаковки.

Початок застосування препарату Моделль ТІН

За умов відсутності гормональної контрацепції протягом попереднього місяця слід прийняти першу таблетку в перший день менструації.

Перехід від іншого комбінованого перорального контрацептиву

Першу таблетку Моделль ТІН слід прийняти на наступний день після прийому останньої активної таблетки попереднього контрацептиву.

У разі використання вагінального кільця або трансдермального пластиру бажано розпочинати застосування препарату в день видалення засобу контрацепції.

Перехід від прогестагенної контрацепції (мікродозовані таблетки, ін’єкції, імплантати)

Перехід від мікродозованої контрацепції може здійснюватися у будь-який момент циклу; слід розпочинати застосування препарату Моделль ТІН на наступний день після припинення прийому попереднього засобу.

Перехід від імплантата здійснюється в день видалення, а перехід від контрацептиву для ін’єкцій виконується у день, передбачений для нової ін’єкції. В усіх випадках рекомендується застосовувати додаткові методи контрацепції протягом перших 7 днів прийому.

Після переривання вагітності у І триместрі

Застосування препарату Моделль ТІН можливо розпочати одразу. Немає необхідності застосовувати додаткові методи контрацепції.

Після пологів або переривання вагітності у ІІ триместрі

Оскільки в постнатальному періоді підвищується ризик тромбоемболії, не можна починати застосування КПК раніше, ніж через 21-28 днів після пологів або переривання вагітності у ІІ триместрі. Рекомендується додатково застосовувати методи бар’єрної контрацепції протягом перших 7 днів прийому. Проте, якщо до цього вже відбувся статевий акт, перед прийомом КПК слід переконатися у відсутності вагітності або дочекатися початку першої менструації.

Пропуск прийому таблеток

Надійність контрацепції може знижуватися у випадку пропуску прийому жовтих таблеток, та, особливо, перших таблеток блістера.

Якщо про пропуск згадано протягом 12 годин з часу звичного прийому препарату, слід негайно прийняти пропущену таблетку та продовжувати прийом препарату у звичний час.

Якщо про пропуск згадано більше ніж через 12 годин з часу звичного прийому препарату, надійність контрацепції не гарантується. Слід негайно прийняти останню пропущену таблетку, навіть якщо за один день необхідно прийняти дві таблетки, та продовжувати прийом орального контрацептиву до закінчення блістера, одночасно застосовуючи метод бар’єрної контрацепції (презервативи, сперміциди) протягом наступних 7 днів. Якщо у цей 7-денний період закінчується прийом активної таблетки в блістері, необхідно почати новий блістер наступного дня після прийому останньої активної таблетки, а таблетки плацебо слід викинути. Ймовірно, що до прийому таблеток плацебо з другого блістера маткової кровотечі не виникне. Проте у пацієнтки можуть спостерігатися мажучі виділення або незначна кровотеча. Якщо маткова кровотеча після закінчення другого блістера не з’являється, необхідно виключити вагітність перед продовженням прийому препарату.

Пропуск прийому однієї чи більше таблеток білого кольору не має наслідків за умови, що між останнім прийомом жовтої таблетки з поточного блістера та першим прийомом жовтої таблетки з наступного блістера минуло не більше 4 днів.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Виникнення порушень у функціонуванні шлунково-кишкового тракту протягом 4 годин після прийому препарату у вигляді блювання або сильної діареї може спричинити тимчасову неефективність методу через зниження всмоктування гормонів. У такому випадку необхідно прийняти активну таблетку з іншого блістера. Якщо подібні випадки повторюються протягом кількох днів, необхідно застосовувати також інший метод контрацепції (презервативи, сперміциди) до початку наступного блістера.

Передозування:

Загальний досвід застосування КПК показує, що при передозуванні можуть спостерігатися нудота, блювання, нагрубання молочних залоз, запаморочення, біль у животі, сонливість/втомлюваність та кровотечі відміни. Антидоту не існує, проводиться симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Прийом будь-якого КПК підвищує ризик виникнення артеріальних або венозних тромботичних або тромбоемболічних ускладнень, включаючи інфаркт міокарда, інсульт, ТІА, венозний тромбоз та емболію легеневої артерії. Під час клінічних досліджень у 15% пацієнток спостерігалася аменорея. Побічними ефектами, про які пацієнтки повідомляли найчастіше (>10%) протягом клінічних досліджень фази III та під час контролю препарату після випуску його в продаж, були головний біль, включаючи мігрень, а також проривні кровотечі/кров’янисті виділення.

Застосування КПК було пов’язано з підвищенням ризику розвитку інтраепітеліальної неоплазії і раку шийки матки; підвищенням ризику діагностування раку молочної залози; підвищенням ризику виникнення доброякісних пухлин печінки (наприклад, фокальна вузлова гіперплазія, аденома печінки).

Оцінка побічних реакцій здійснювалася на основі такої класифікації частоти їх виникнення: часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000), включаючи окремі випадки; частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

Інфекційні захворювання

Часто: вагініт, включаючи вагінальний кандидоз.

Доброякісні, злоякісні та неуточнені новоутворення (включаючи кісти та поліпи)

Дуже рідко: гепатоцелюлярна карцинома, доброякісна пухлина печінки (в тому числі фокальна вузлова гіперплазія, аденома печінки).

З боку імунної системи

Рідко: анафілактичні та анафілактоїдні реакції, іноді з кропив’янкою, ангіоневротичним набряком, серйозними порушеннями кровообігу та дихання.

Дуже рідко: загострення проявів системного червоного вовчака.

З боку обміну речовин і харчування

Нечасто:зміни апетиту (збільшення або зниження).

Рідко: непереносимість глюкози.

Дуже рідко: загострення порфірії.

З боку психіки

Часто: зміна настрою, включаючи депресію, зміна лібідо.

З боку нервової системи

Часто: нервовість, запаморочення.

Дуже рідко: загострення хореї.

З боку органів зору

Рідко: непереносимість контактних лінз.

Дуже рідко: неврит зорового нерва*, тромбоз судин сітківки.

З боку судин

Дуже рідко: венозна тромбоемболія, артеріальна тромбоемболія, загострення варикозного розширення вен.

З боку ш лунково-кишков ого тракт у

Часто: нудота, блювання, біль у ділянці живота.

Нечасто: абдомінальні спазми, метеоризм.

Дуже рідко: панкреатит, ішемічний коліт.

Частота невідома: запальне захворювання кишечнику (хвороба Крона, виразковий коліт).

З боку гепатобіліарної системи

Рідко: холестатична жовтяниця.

Дуже рідко: захворювання жовчного міхура, у тому числі утворення жовчних каменів**.

Частота невідома: гепатоцелюлярні порушення (гепатит, порушення печінкової функції).

З боку шкіри і підшкірної клітковини

Часто: акне.

Нечасто: висипання, хлоазма (мелазма), яка при цьому може бути стійкою, гірсутизм, випадіння волосся.

Рідко: вузлова еритема.

Дуже рідко: мультиформна еритема.

З боку нирок і сечового міхура

Дуже рідко: гемолітико-уремічний синдром.

З боку репродуктивної системи і молочних залоз

Часто: біль, набрякання та збільшення грудей, виділення, дисменорея, зміна характеру вагінальних виділень і менструацій, ектропіон, аменорея, цервікальні виділення.

Загальні порушення

Часто: затримка рідини/набряк.

Дослідження

Часто: зміна маси тіла (збільшення або зменшення).

Нечасто: артеріальна гіпертензія, зміна рівня ліпідів у плазмі крові, включаючи гіпертригліцеридемію, зниження рівня фолатів у сироватці крові***.

* Неврит зорового нерва може призвести до часткової або повної втрати зору.

** КПК можуть погіршити існуюче захворювання жовчного міхура і прискорити розвиток цього захворювання у раніше безсимптомних жінок.

*** Рівень фолатів у сироватці крові може зменшуватися при застосуванні КПК. Це може мати клінічне значення, якщо жінка планує вагітність незабаром після припинення застосування КПК.

У жінок зі спадковою схильністю до ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть викликати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

Лікарська взаємодія:

Взаємодія між етинілестрадіолом та іншими речовинами може спричинити підвищення або зниження концентрації етинілестрадіолу в плазмі крові.

Зниження концентрації етинілестрадіолу в плазмі може викликати підвищення частоти проривних кровотеч і порушення менструального циклу, а також зниження ефективності перорального контрацептиву.

Препарати, які можуть знижувати концентрацію етинілестрадіолу в сироватці крові

 • Індуктори печінкових мікросомальних ферментів: антиконвульсанти (фенобарбітал, фенітоїн, примідон, карбамазепін, топірамат); рифабутин; рифампіцин; гризеофульвін; дексаметазон, деякі інгібітори протеаз, звіробій, окскарбазепін, фенілбутазон, модафініл, фелбамат, невірапін. Знижують ефективність контрацептиву шляхом підвищення метаболізму в печінці під час лікування та протягом одного циклу після лікування. Бажано застосовувати інший негормональний метод контрацепції.
 • Ритонавір: ризик зниження ефективності контрацептиву внаслідок зниження рівня естрогену. Слід застосовувати негормональну контрацепцію.
 • Звіробій звичайний (Hypericum perforatum): повідомляли про проривні кровотечі та непередбачені вагітності у жінок, які приймали комбіновані гормональні контрацептиви та звіробій звичайний. Звіробій звичайний може індукувати мікросомальні ферменти, які теоретично можуть призвести до зниження клінічної ефективності комбінованих гормональних контрацептивів. Індукований ефект може утримуватись щонайменше до 2 тижнів після припинення застосування звіробою звичайного.
 • Будь-які речовини, що знижують час проходження через шлунково-кишковий тракт та, відповідно, абсорбцію етинілестрадіолу.

Після припинення застосування засобів, які можуть спричинити зниження концентрації етинілестрадіолу в плазмі крові, рекомендовано застосовувати негормональні методи контрацепції протягом щонайменше 7 днів. У разі припинення застосування засобів, які можуть спричинити індукцію мікросомальних ферментів та в результаті — знизити концентрацію етинілестрадіолу в плазмі крові, рекомендовано застосовувати негормональні методи контрацепції від 7 днів до кількох тижнів, залежно від дози, тривалості та швидкості їх елімінації.

Препарати, які можуть підвищувати концентрацію етинілестрадіолу в сироватці крові

 • Аторвастатин.
 • Конкурентні інгібітори сульфатизації у стінках шлунково-кишкового тракту, такі як аскорбінова кислота (вітамін С) та парацетамол.
 • Препарати, що інгібують ізоферменти цитохрому P450 3A4, такі як індинавір, флюконазол, вориконазол та тролеандоміцин.

Еторикоксиб у дозах 60-120 мг/добу спричиняє підвищення плазмових концентрацій етинілестрадіолу у 1,4-1,6 рази при одночасному застосуванні з комбінованим пероральним контрацептивом (КПК), що містить 0,035 мг етинілестрадіолу. Клінічне значення цього спостереження невідоме.

Тролеандоміцин підвищує ризик застою жовчі в печінці при одночасному прийомі КПК.

Етинілестрадіол може впливати на метаболізм інших препаратів шляхом пригнічення мікросомальних печінкових ферментів або кон’югації в печінці, особливо глюкуронізації. Відповідно, концентрація у плазмі крові та тканинах може підвищуватися (наприклад, циклоспорин, теофілін, кортикостероїди) або знижуватися (ламотриджин, левотироксин, вальпроат).

Флунаризин: ризик галактореї внаслідок підвищення чутливості тканини молочної залози до пролактину.

Вплив на результати лабораторних тестів

Застосування стероїдних контрацептивів може впливати на результати деяких лабораторних тестів, у тому числі на аналіз біохімічних параметрів печінки (включаючи зниження рівня білірубіну і лужної фосфатази), функції щитовидної залози (підвищення загального Т3 та Т4 за рахунок збільшення ТЗГ), надниркових залоз (збільшення рівня кортизолу в плазмі крові, підвищення рівня кортизолзв’язуючого глобуліну) та нирок, рівня протеїнів (переносників) у плазмі крові (наприклад, глобулін, що зв’язує статеві гормони (SHBG), ліпопротеїни), показників метаболізму вуглеводів та параметрів коагуляції та фібринолізу, зниження рівня фолатів у сироватці крові. Характер та ступінь впливу частково залежать від дози гормонів, які використовуються.

Фармакодинамічні взаємодії

При сумісному прийомі лікарських засобів, які містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір з рибавірином або без нього, може спостерігатися підвищення рівня АЛТ. Тому до призначення вищевказаних режимів терапії, жінки, які приймають препарат Моделль ТІН, повинні перейти на інший метод контрацепції (наприклад, тільки прогестагенвмісні контрацептиви або негормональна контрацепція). Прийом препарату Моделль ТІН можна відновити через 2 тижні після припинення терапії зазначеними вище комбінованими режимами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Препарат не потребує спеціальних умов зберігання.

Форма випуску / упаковка:

По 28 таблеток (24 жовті таблетки та 4 білі таблетки (плацебо)) у блістері; по 1 блістеру разом із календарем для застосування, який наклеюють на блістер, у коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Місцезнаходження

Прілаз баруна Філіповича 25, 10000 Загреб, Хорватія.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Моделль Тін таблетки
Виробник:ПЛІВА Хрватска д.о.о
Форма випуску:

По 28 таблеток (24 жовті таблетки та 4 білі таблетки (плацебо)) у блістері; по 1 блістеру разом із календарем для застосування, який наклеюють на блістер, у коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/13890/01/01 від 21.11.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Gestodene and ethinylestradiol
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, калію полакрилін, гліцерол дистеарат, гіпромелоза, гідроксипропілцелюлоза, тальк, олія бавовняна гідрогенізована, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, калію полакрилін, гліцерол дистеарат, гіпромелоза, макрогол, олія бавовняна гідрогенізована, крохмаль модифікований, титану діоксид (Е 171).

Фармакотерапевтична група:Гормональні контрацептиви для системного застосування. Прогестагени в комбінації з естрогенами.
Код АТС:G03AA10 - Гестоден та естроген
Заявник:ТОВ "Тева Україна"
Адреса заявника:02152, м. Київ, проспект Павла Тичини, будинок 1в, поверх 9
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама