Мореазе Ср (Mebeverine) інструкція із застосування

Мореазе Ср фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при функціональних ШКР. Синтетичні антихолінергічні, третинні аміни.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: мебеверину гідрохлорид;

1 капсула містить мебеверину гідрохлориду 200 мг;

допоміжні речовини: цукор сферичний, повідон, полісорбат, гіпромелоза, амонійно- метакрилатний сополімер (тип В), метакрилатний сополімер (тип А), поліетиленгліколь, тальк.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули з кришечкою від жовтого до жовтувато-оранжевого кольору, з напечатаним логотипом фірми та тілом від світло-жовтого до жовтого кольору, з написом Morease SR, із системою подвійного замкнення, які містять пелети від майже білого до білого кольору.

Виробник:

Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при функціональних ШКР. Синтетичні антихолінергічні, третинні аміни.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Мебеверин є міотропним спазмолітиком з вибірковою дією на гладку мускулатуру травного тракту. Він знімає спазми без пригнічення нормальної моторики кишечнику. Оскільки ця дія не опосередкована автономною нервовою системою, звичайні антихолінергічні побічні ефекти відсутні.

Фармакокінетика.

Мебеверин метаболізується повністю. На першому етапі метаболізму мебеверин гідролізується з утворенням вератрової кислоти і мебеверинового спирту. Вератрова кислота екскретується із сечею. Мебевериновий спирт також виводиться нирками у вигляді карбоксильної (МСК) або деметилкарбоксильної (ДМСК) кислот.

Про властивості пролонгованого звільнення мебеверину з капсул пролонгованої дії свідчать нижча максимальна концентрація, довший період досягнення максимальної концентрації і напіввиведення, аніж з таблеток. Біодоступність мебеверину з обох лікарських форм оптимальна.

При багаторазовому застосуванні ніякої значної кумуляції не виникає.

Показання до застосування:

- Симптоматичне лікування болю, спазмів у ділянці живота, кишкові розлади і відчуття дискомфорту при синдромі «подразненої кишки».
- Лікування шлунково-кишкових спазмів вторинного генезу, спричинених захворюваннями печінки, підшлункової залози та жовчних протоків.

Протипоказання:

- Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Особливості застосування:

При застосуванні пацієнтам з порфірією слід дотримуватись обережності.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Експерименти на тваринах свідчать про відсутність прямих або непрямих шкідливих ефектів на вагітність, розвиток ембріона і плода, пологи або постнатальний розвиток. Клінічні дані про застосування у вагітних жінок обмежені, тому не рекомендовано застосовувати Мореазе СР протягом вагітності.

Невідомо, чи екскретується мебеверин у грудне молоко. Фізико-хімічні та наявні фармакодинамічні і токсикологічні дані вказують на можливість екскреції препарату в грудне молоко, тому не виключений ризик для дитини. Мореазе СР не слід приймати у період годування груддю.

Клінічні дослідження щодо жіночої або чоловічої фертильності не проводилися, однак експерименти на тваринах свідчать про відсутність шкідливого впливу Мореазе СР.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дослідження ефектів на здатність керувати автомобілем і працювати з механічними пристроями не проводилися.

Діти:

Оскільки досвід застосування Мореазе СР у дітей обмежений, препарат не рекомендується призначати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим призначають по 1 капсулі 2 рази на добу (вранці та ввечері), за 20 хвилин до прийому їжі. Запивати достатньою кількістю води (не менше 100 мл). Не розжовувати.

Тривалість застосування визначається лікарем і залежить від специфіки захворювання, фармакологічного ефекту та загального стану пацієнта.

Спеціальні категорії пацієнтів. Досліджень дозування у людей літнього віку, пацієнтів із порушенням функції нирок та/або печінки не проводилося. З наявних постмаркетингових даних специфічного ризику для людей літнього віку, пацієнтів із порушенням функції нирок та/або печінки не виявлено. Корекція дози вищезазначених груп пацієнтів не вважається необхідною.

Передозування:

При передозуванні, що теоретично ймовірно, може виникнути збудження центральної нервової системи. У відомих випадках передозування мебеверину симптоми або були відсутні, або були легкими, швидко зникали і були неврологічного або кардіоваскулярного походження. Специфічний антидот невідомий. Рекомендовано симптоматичне лікування. Промивання шлунка доцільне у випадку інтоксикації численними препаратами, що діагностована протягом однієї години. Заходи для зниження абсорбції не вважаються необхідними.

Побічні дії:

Спостерігалися алергічні реакції переважно з боку шкіри (точну частоту за відомими даними оцінити неможливо).

З боку імунної системи:

Гіперчутливість (анафілактичні реакції).

З боку шкіри і підшкірної тканини:

кропив’янка, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя і висипання.

Лікарська взаємодія:

Не відома.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у стрипі, по 3 стрипи в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.