Нормагут (Saccharomyces boulardii) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ардейфарм ГмбХ для "Мега Лайфсайенсіз (Австралія) Пті Лтд", Німеччина/Австралія

Фармакотерапевтична група:

Антидіарейні мікробні препарати. Лактобактерії.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 капсула містить 250 мг ліофілізованих сухих дріжджів Saccharomyces boulardii з мінімумом 1010 клітин/г, що включає: 221,25 мг дріжджів і 28,75 мг лактози, моногідрату;допоміжні речовини: лактоза безводна, магнію стеарат, желатин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), мідні комплекси хлорофілінів (Е 141), вода очищена.

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Ардейфарм ГмбХ для "Мега Лайфсайенсіз (Австралія) Пті Лтд", Німеччина/Австралія

Фармакотерапевтична група:

Антидіарейні мікробні препарати. Лактобактерії.

Показання до застосування:

Гостра та хронічна бактеріальна діарея.Гостра вірусна діарея.Діарея мандрівника.Профілактика та лікування колітів та діареї, пов’язаних із прийомом антибіотиків.Дисбіоз кишечнику. Синдром подразненого кишечнику.Псевдомембранозний коліт та захворювання, зумовлені Clostridium difficile.Діарея, пов’язана з довгостроковим ентеральним харчуванням.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до дріжджів або до будь-якого з компонентів препарату.Пацієнти зі встановленим центральним венозним катетером.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Якщо діарея триває довше 2 днів або у випорожненнях наявні домішки крові або відзначається підвищення температури тіла, слід проконсультуватися з лікарем.При шлунково-кишкових захворюваннях, особливо у дітей, необхідно застосовувати достатню кількість рідини і електролітів як найбільш важливі терапевтичні заходи.Saccharomyces boulardii – живий мікроорганізм, який у несприятливих умовах, наприклад у пацієнтів з імунодефіцитом, може викликати системні грибкові інфекції, пов’язані з механічним перенесенням дріжджових грибків зі шлунково-кишкового тракту в кров або через центральний венозний катетер. Окремі випадки таких грибкових інфекцій, можуть відзначатись у пацієнтів, які мали центральний венозний катетер і в той же час вони проходили лікування з приводу захворювання шлунково-кишкового тракту.У зв'язку з наявністю ризику системної колонізації Saccharomyces boulardii пацієнтам з ослабленою імунною системою (наприклад ВІЛ-інфекції, при трансплантації органів, лейкемії, злоякісних пухлинах, променевій терапії, хіміотерапії, при тривалому прийомі високих доз кортикостероїдів), а також пацієнтам з наявністю центрального венозного катетера Нормагут слід застосовувати тільки після консультації з лікарем. Якщо мікробіологічні дослідження випорожнень проводяться під час або невдовзі після лікування Нормагутом, у лабораторії повинні бути проінформовані про те, що пацієнт приймає Нормагут, і можливі хибно-позитивні результати.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатності лактази, або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не рекомендується застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

На даний час клінічно значущих мальформативних та фітотоксичних ефектів не виявлено. Моніторінг вагітності у жінок, які приймають цей препарат, не є достатнім, щоб виключити будь-який ризик. Таким чином, як запобіжний захід бажано уникати застосування препарату протягом періоду вагітності.Протягом періоду годування груддю препарат можна застосовувати під медичним наглядом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовувати дітям від 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Капсули приймати перорально, ковтаючи цілими і запиваючи достатньою кількістю рідини (1 склянка питної води).Для дітей віком до 6 років слід відкрити капсулу і висипати її вміст у 50 мл води кімнатної температури (20-25 °С). Відкривати капсулу та змішувати її вміст із водою необхідно безпосередньо перед вживанням.Дозу та термін лікування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.Дітям віком від 2 до 12 років: по 1 капсулі 1-2 рази на день. Дорослим та дітям віком від 12 років застосовувати 1-2 капсули 1-2 рази на день.Рекомендований термін лікування:гостра діарея: 3-5 діб; лікування дисбіозу, хронічного діарейного синдрому, синдрому подразненого кишечнику: 10-14 діб.Профілактика та лікування антибіотико-асоційованої діареї та псевдомембранозного коліту: Нормагут застосовувати у схемах з антибіотиками у дозі 2 капсули 2 рази на добу з першого дня застосування антибіотиків.Діарея мандрівника: початок застосування: за 5 днів до прибуття по 1 капсулі на день протягом усієї подорожі; закінчення застосування: у день прибуття з країни здійснення подорожі. Препарат слід застосовувати кожен ранок натще. Максимальний термін застосування – 30 днів.

Передозування:

При випадковому перевищенні терапевтичної дози не спричиняє негативної реакції. При значному передозуванні можуть виникнути метеоризм, нудота, блювання або посилення проявів побічних реакцій.Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля і/або симптоматична терапія.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: короткочасний дискомфорт в епігастрії, що не потребує припинення застосування препарату, здуття живота.При індивідуальній непереносимості препарату можливі реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, свербіж, місцеву та генералізовану екзантему, набряк Квінке, задишку, анафілактичний шок. При наявності алергічних реакцій припинити прийом препарату.Дуже рідко можливий ризик фунгемії у госпіталізованих пацієнтів з центральним венозним катетером.

Лікарська взаємодія:

Не приймати одночасно з антигрибковими засобами при їх пероральному або комплексному застосуванні.При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО можливе підвищення артеріального тиску.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері. По 1 блістеру у картонній коробці.По 10 капсул у блістері. По 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.