Олія Чайного Дерева інструкція по застосуванню

Олія Чайного Дерева фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Олія Чайного Дерева олія по 10 мл у флак. скл.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3339/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 659 від 01.12.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

олія чайного дерева.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна злегка жовтувата рідина зі своєрідним запахом;

Виробник:

Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Олія чайного дерева - натуральна рослинна ефірна олія, що отримана з листя австралійського дерева Melaleuca alternifolia. Олія чайного дерева містить більше 100 різних компонентів, найважливішими з яких є 1,8-цинеол; терпінени, терпінен-4-ол. Найбільш важливою активною складовою вважають природний терпінен-4-ол, що забезпечує антисептичну дію олії. Його дія на мікроорганізми в середньому в 13 разів сильніша у порівнянні з дією чистого синтетичного фенолу. Виділений з олії чайного дерева терпінен-4-ол практично не подразнює шкіру. Препарат має містити терпінен-4-олу не менше 30%, а 1,8-цинеолу – не більше 15%. Олія чайного дерева гальмує ріст таких мікроорганізмів, як Staphylococcus aureus, Streptococcus beta haemolyticus, Рs. аеrugіnоsа, С. albicans, Malassezia furfur, Тr. меntаgrорhуtеs і Tr. rubrum, А. niger, Р. vulgaris і Legionella pneumophilla. Також олія чайного дерева здатна пригнічувати ріст бактерій Propionbacterium acne, що спричинюють появу вугрових висипань (акне). Крім протимікробної активності олія чайного дерева справляє протизапальну дію, спричинює незначну гіперемію на ділянці нанесення, сприяє підвищенню проникності шкіри для біологічно активних речовин. Олія чайного дерева здатна стимулювати регенерацію ушкодженої шкіри, сприяє епітелізації ран.При інгаляційному надходженні в організм стимулює відділення мокротиння, стимулює гідратацію та евакуацію в'язкого мокротиння. На центральну нервову систему діє заспокійливо.Фармакокінетика. При нашкірному нанесенні практично не всмоктується в системний кровотік і не чинить загальної резорбтивної дії на організм. При інгаляційному шляху надходження всмоктується в системний кровотік, проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. Трансформується в печінці. Виводиться з організму з жовчю через кишечник, частково - через нирки із сечею.

Показання до застосування:

Незначні рани, порізи і садна. Укуси комах. Гострі бронхіти, що супроводжуються поганим відходженням мокротиння. Неврози і неврозоподібні стани. Термічні опіки І-ІІ ступеня обмежених ділянок шкіри. Сонячні опіки. Гнійничкові захворювання шкіри. Акне. Парадонтит. Стоматит. Неприємний запах з ротової порожнини.

Протипоказання:

Підвищена чутливість. Дитячий вік до 10 років.

Особливості застосування:

Препарат може наноситись безпосередньо на шкіру в нерозбавленому вигляді. Однак, якщо шкіра гіперчутлива, застосовують суміш олії чайного дерева і будь-якої рослинної рафінованої чи дезодорованої олії в співвідношенні 1:1. З обережністю застосовувати в періоди вагітності і годування груддю. Не застосовувати полоскання ротової порожнини водіям безпосередньо перед керуванням транспортними засобами.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають дорослим і дітям з 10 років. При сонячних опіках нанести на уражену ділянку шкіри суміш (10:1) рафінованої чи дезодорованої рослинної олії (маслинової, соняшникової, тощо) і олії чайного дерева.При термічних опіках І-ІІ ступеня на місце опіку наносять суміш обліпихової олії і олії чайного дерева у співвідношенні 1:1.При ранах, порізах, саднах на травмовану поверхню шкіри наноситься чиста олія чайного дерева, що забезпечує дезінфікуючий і ранозагоюючий ефект.При гострих бронхітах, що супроводжуються поганим відходженням мокротиння, призначають парові інгаляції з олією чайного дерева 3-4 рази на день. Доза на одну інгаляцію при використанні інгалятора -1-2 краплі. Курс лікування становить 2-3 дні.При парадонтиті, стоматиті, гінгівіті, неприємному запаху з ротової порожнини застосовують полоскання з олією чайного дерева 2-5 разів на день. Розчин для полоскань готується так: 2 краплі ефірної олії розбавляють в 0,5-1 чайній ложці медичного (70%) етилового спирту, а потім цей розчин додають до 1/2 -1/3 склянки теплої води. При гнійничкових ураженнях шкіри олію чайного дерева наносять по краплі на уражені місця, попередньо очистивши шкіру і злегка втирають.При укусах кровососних комах олію чайного дерева наносять по краплі на місце укусу і злегка втирають у шкіру. Для досягнення седативного ефекту олію чайного дерева додають у теплу (37-38 0С) ванну з розрахунку 5-10 крапель на 150-200 л води. Тривалість ванни - 10-15 хвилин. Курс лікування становить 5-7 днів, після чого необхідно зробити перерву на 2-4 дні.

Передозування:

При випадковому чи навмисному прийомі внутрішньо: короткочасна брадикардія, припливи крові до обличчя, абдомінальні болі спастичного характеру, діарея, нудота, блювання.Лікування - симптоматичне.

Побічні дії:

Гіперемія шкіри, незначна болісність на місці нанесення, набряк. При інгаляційному надходженні можливий розвиток бронхоспазму в осіб, схильних до бронхообструктивних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Підсилює дію відхаркувальних препаратів. При одночасному застосуванні з препаратами місцевоподразнюючої дії (наприклад, з фіналгоном) можливий розвиток різкої болісності і набряку.

Термін придатності:

Зберігати в щільно закритому флаконі, у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 0С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл, 20 мл, 30 мл, 50 мл у флаконах скляних.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуОлія.ЗаявникТовариство з обмеженою відповідальністю “Ост - Фарм“, Україна.АдресаУкраїна, 01001, м. Київ, вул. Ш. Руставелі,17 оф.1.АдресаУкраїна, 61085, м. Харків, вул. Астрономічна, 33. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Олія Чайного Дерева
Виробник:Дослідний завод ГНЦЛС
Форма випуску: По 10 мл, 20 мл, 30 мл, 50 мл у флаконах скляних.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3339/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 659 від 01.12.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Melaleuca alternifolia
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

олія чайного дерева.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні засоби.
Код АТС:A01AB11 - Різні препарати
Реклама
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Реклама
Діарея
Що таке діареяВиди діареїВід чого розвивається діа...
Молочниця у чоловіків
Що таке молочниця у чоловіківМолочниця у чоловіків...
Реклама
Утримання чоловіків у похилому віці підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та раку: дослідження
З віком частота сексуальної активності знижується ...
Крабові палички можуть спричинити розвиток ожиріння, гіпертонії та діабету
Основним компонентом крабових паличок є сурімі — ф...
Реклама