Олвазол інструкція по застосуванню

Олвазол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Олвазол капсули по 180 мг/60 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12399/01/01_ від 16.11.2012. Наказ № 210 від 15.03.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: мельдонію дигідрат (мельдоній), гамма-бутиробетаїну дигідрат;1 капсула містить мельдонію дигідрату ─ 180 мг, гамма-бутиробетаїну дигідрату─ 60 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію стеарилфумарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді прозорі/прозорі або білі/білі капсули № 0 з гідроксипропілметилцелюлози (HPMC), що містять порошок білого або майже білого кольору.Допускається наявність гранул та конгломератів часток.

Виробник:

Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що поліпшують кровопостачання органів та тканин

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Олвазол® ─ комплексний препарат, терапевтичні ефекти якого обумовлені комбінацією двох активних компонентів: мельдонію дигідрату;гамма-бутиробетаїну дигідрату.Така комбінація забезпечує потужнішу і швидку кардіо- та церебропротекторну дію Олвазолу®, усуваючи залежність швидкості настання терапевтичних ефектів від виснаження організму в умовах ішемії та стресу різного ґенезу (оксидативного у тому числі). Гамма-бутиробетаїну дигідрат посилює дію Олвазолу®, впливаючи на індукцію біосинтезу NO, захищає клітини від токсичного впливу вільних радикалів, нормалізує оксидантний гомеостаз на клітинному рівні, позитивно впливає на функцію ендотелію. Мельдонію дигідрат гальмує транспорт довголанцюгових жирних кислот та їх метаболітів у мітохондріях, завдяки зниженню біосинтезу карнітину, що зберігає аеробний шлях метаболізму в умовах тканинної гіпоксії, запобігає виснаженню запасів АТФ та креатинфосфату в клітинах, накопиченню молочної кислоти та виникненню клітинного ацидозу, порушенню ферментативних процесів та дисфункції іонних каналів а також разом з цим чинить певний вплив на підвищення концентрації в організмі гамма-бутиробетаїну дигідрату. Ці сукупні механізми забезпечують оптимальний рівень гамма-бутиробетаїну дигідрату, що обумовлює більш виражені та швидкі NO-залежні ефекти: вазодилатуючий, антиагрегантний, антикоагулянтний, антиоксидантний та інші; впливає на регуляцію апоптозу та проліферацію, підтримання судинного гомеостазу та інші.Препарат виявляє антиішемічний, церебро-, кардіопротекторний та імунокорегуючий ефекти.При серцевій недостатності Олвазол® поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження; при стабільній стенокардії ІІ і ІІІ функціонального класу знижує частоту серцевих нападів; забезпечує помірний гіпотензивний ефект і нормалізує ритм серцевих скорочень. При судинних ураженнях головного мозку Олвазол® покращує церебральну гемодинаміку, нормалізує метаболізм у нервових клітинах, оптимізує споживання кисню мозковою тканиною, завдяки чому досягається ефект покращення когнітивних функцій, розумової та фізичної діяльності, нормалізація психоемоційного стану, зниження відчуття перевтоми.Фармакокінетика. Після перорального прийому препарат швидко всмоктується із травного тракту. Його біодоступність становить 78 %. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому. Метаболізується в організмі з утворенням двох основних метаболітів, що виводяться нирками. Період напіввиведення становить 3-6 годин.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапіїІшемічна хвороба серця (стенокардія, інфаркт міокарда, ішемічна кардіоміопатія, постінфарктний кардіосклероз). Хронічна серцева недостатність.Дисгормональна кардіоміопатія. Гострі та хронічні порушення мозкового кровообігу (мозковий інсульт, дисциркуляторна енцефалопатія, цереброваскулярна недостатність).Нейроциркуляторна дистонія; вегетосудинна дисфункція.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату та його компонентів.Підвищення внутрішньочерепного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах).Органічні ураження центральної нервової системи (ЦНС).

Особливості застосування:

Препарат з обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки та нирок.Через можливий розвиток стимулюючого ефекту останній прийом препарату рекомендується не пізніше ніж за 3-4 години до сну.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування Олвазолу® підчас вагітності не доведена. Для запобігання можливому негативному впливу на плід під час вагітності препарат не призначають.Не виявлено, чи виділяється Олвазол® в грудне молоко. Якщо лікування Олвазолом® для матері є необхідним, тоді годування груддю припиняють.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних про негативний вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Застосування препарату дітям протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.У складі комплексної терапії ─ по 2 капсули 1-3 рази на добу. Курс лікування - від 2 до  6 тижнів.Максимальна добова доза становить 6 капсул.Повторні курси (зазвичай 2-3 рази на рік) можливі після консультації з лікарем.Через можливий розвиток стимулюючого ефекту останній прийом препарату рекомендується не пізніше ніж за 3-4 години до сну.

Передозування:

Випадки передозування не відомі. У разі передозування терапія симптоматична.

Побічні дії:

Препарат віднесений до V класу токсичності.З боку імунної системи: рідко - алергічні реакції (почервоніння шкіри, шкірне висипання, свербіж, набряк).З боку центральної нервової системи: рідко – збудження. З боку серцево-судинної системи: рідко – тахікардія, зміна артеріального тиску, аритмія.З боку травного тракту: рідко – диспептичні явища.

Лікарська взаємодія:

Посилює терапевтичні ефекти блокаторів β-адренорецепторів, серцевих глікозидів, деяких гіпотензивних препаратів. Можливе також застосування разом з антиангінальними засобами, антикоагулянтами, антиагрегантами, антиаритмічними препаратами, діуретиками, бронхолітиками.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 2 або 6 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВул. Рупніцу, 5. Олайне, LV -2114, Латвія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Олвазол
Виробник:Олайнфарм, АТ, Латвія
Форма випуску: По 10 капсул у блістері; по 2 або 6 блістерів у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12399/01/01_ від 16.11.2012. Наказ № 210 від 15.03.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: мельдонію дигідрат (мельдоній), гамма-бутиробетаїну дигідрат;1 капсула містить мельдонію дигідрату ─ 180 мг, гамма-бутиробетаїну дигідрату─ 60 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію стеарилфумарат.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що поліпшують кровопостачання органів та тканин
Код АТС:C01EB22 - Мельдоній
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Відмова від алкоголю може спричинити сильний біль: експерти
Споживання алкоголю може викликати біль і посилюва...
Коригувальна білизна шкідлива для здоров'я: експерт
Білизна, що тягне, або одяг використовують для кор...
Реклама