Омніпрост інструкція по застосуванню

Омніпрост фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Омніпрост капсули з модиф. вивіл. по 0,4 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7692/01/01 від 15.02.2008. Наказ № 75 від 15.02.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить тамсулозину гідрохлориду 0,4 мг;допоміжні речовини: цукор сферичний, пропіленгліколь, полісорбат 80, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза (НРМС Е-15), гідроксипропілметилцелюлоза (НРМС-6 срs), тальк, етилцелюлози водна дисперсія, метакрилової кислоти сополімер, триетилцитрат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули № 2, корпус непрозорий, майже білого кольору, кришечка коричнева, мають написи “UМХ-0,4” білого кольору на кришечці та чорного кольору на корпусі та містять в собі гранули від білого до майже білого кольору;

Виробник:

Червона зірка, ХФЗ, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Альфа-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Селективно блокує постсинаптичні α1A-адренорецептори гладкої мускулатури передміхурової залози, шийки сечового міхура та простатичної частини уретри. Здатність блокувати α1A-адренорецептори в 20 разів вища у порівнянні з дією на α1B-адренорецептори гладкої мускулатури судин (вплив на системний артеріальний тиск незначний).Знижує тонус гладкої мускулатури передміхурової залози, шийки сечового міхура, простатичної частини уретри, покращує відтік сечі, зменшує симптоми обструкції та подразнення сечовивідних шляхів при доброякісній гіперплазії простати. Терапевтичний ефект розвивається через 2 тижні.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо практично повністю всмоктується з ШКТ (абсорбція більше 90%). Споживання їжі збільшує біодоступність та максимальну концентрацію препарату у плазмі (Сmах), зменшуючи час досягнення Сmах. Сmax досягається через 4–5 год (при прийомі препарату натщесерце) чи 6–7 год (при прийомі разом з їжею). Рівноважна концентрація встановлюється на 6 день курсового прийому, її максимальні значення на 60-70% перевищують Сmax після одноразового прийманні внутрішньо.Зв’язування з білками плазми (переважно з α1-глікопротеїнами) становить 94–99%, розподіляється по об’єму крові та позаклітинної рідини (об’єм розподілу – 0,2 л/кг).Повільно біотрансформується в печінці за участю цитохрому Р450 з утворенням активних метаболітів (зберігають селективність до α1-адренорецепторів), циркулює в плазмі переважно в незмінному стані.Період напіввиведення препарату (Т½)- 9–13 год у здорових добровольців, 14–15 год у пацієнтів при лікуванні. Виводиться переважно нирками у вигляді кон’югатів метаболітів з глюкуроновою та сірчаною кислотами (10% - в незмінному стані), частково – з фекаліями.

Показання до застосування:

Симптоматична терапія функціональних розладів, в т. ч. порушення сечовиділення, при доброякісній гіперплазії передміхурової залози.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату, ортостатична гіпотензія в анамнезі, виражена печінкова або ниркова недостатність.Препарат не показаний для застосування у жінок і в педіатричній практиці.

Особливості застосування:

Перед початком лікування необхідно верифікувати діагноз (для виключення карциноми передміхурової залози). З обережністю застосовують при схильності до ортостатичної гіпотензії, виражених порушеннях функції печінки та при кліренсі креатиніну нижче 10 мл/хв. При виявленні ознак ортостатичної гіпотензії (запаморочення, слабкість) хворого рекомендується посадити або покласти.Пацієнта необхідно проінформувати про можливість розвитку пріапізму, як результату лікування тамсулозином. Ця реакція виникає надзвичайно рідко, але, якщо не здійснити негайного медичного втручання, це може призвести до тривалої імпотенції.З обережністю призначати під час роботи водіям транспортних засобів та людям, професія яких пов’язана з підвищеною концентрацією уваги.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі чоловіки приймають препарат щодня по 0,4 мг 1 раз на день, через півгодини після їжі. Якщо препарат один або кілька днів за будь-якої причини не приймали, лікування слід відновлювати з дози 0,4 мг.Капсулу слід ковтати цілком, запиваючи рідиною. Капсулу не можна розжовувати, подрібнювати і відкривати.

Передозування:

Симптоми: тяжка артеріальна гіпотензія.Лікування: покласти хворого в горизонтальне положення, ввести плазмозаміщуючі розчини чи судинозвужувальні препарати; для припинення всмоктування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, осмотичного послаблюючого.Тамсулозину гідрохлорид на 94-99% зв’язується з білками плазми, тому гемодіаліз не є ефективним.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи і крові (кровотворення, гемостаз): менше 5% – ортостатична гіпотензія.З боку нервової системи і органів чуття: 5–20%- запаморочення, головний біль, астенія; менше 5% – сонливість, безсоння.З боку сечостатевої системи: ретроградна еякуляція (8,4%), менше 5% - зниження лібідо.Інші: 5–20% – біль у спині, риніт, діарея; менше 5% – біль у грудях, нудота.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування з іншими α1A-адреноблокаторами може призвести до посилення гіпотензивного ефекту.Результати сумісного застосування тамсулозину з циметидином показали, що кліренс першого зменшується на 26%, а площа під кривою “концентрація – час” (АUС) збільшується на 44%.Фуросемід знижує концентрацію препарату в крові, диклофенак та варфарин підвищують швидкість виведення з організму.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності - 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері. По 1 або 3 блістери у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: тамсулозин; (-)-(R)-5-[2-[[2-(О-етоксифенокси)етил] аміно]пропіл]-2-метоксибензолсульфонамід (у формі гідрохлориду);Форма випускуКапсули з модифікованим вивільненням.АдресаУкраїна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1. Тел./факс: (057) 733-10-96, 733-07-04.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Омніпрост
Виробник:Червона зірка, ХФЗ, ПАТ
Форма випуску: По 10 капсул у блістері. По 1 або 3 блістери у картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7692/01/01 від 15.02.2008. Наказ № 75 від 15.02.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Tamsulosin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить тамсулозину гідрохлориду 0,4 мг;допоміжні речовини: цукор сферичний, пропіленгліколь, полісорбат 80, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза (НРМС Е-15), гідроксипропілметилцелюлоза (НРМС-6 срs), тальк, етилцелюлози водна дисперсія, метакрилової кислоти сополімер, триетилцитрат.

Фармакотерапевтична група:Альфа-адреноблокатори
Код АТС:G04CA02 - Тамсулозин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама