Панавір (Panavirum) інструкція із застосування

Панавир фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Панавір розчин д/ін., 0,04 мг/мл по 5 мл в амп. №5

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мосхімфармпрепарати, ВАТ, ім. М.О.Семашко, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить панавіру 0,04 мг; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора або злегка опалесцентна, безбарвна або зі світло-коричневим відтінком рідина без запаху.

Виробник:

Мосхімфармпрепарати, ВАТ, ім. М.О.Семашко, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Панавір – високомолекулярний полісахарид, який належить до класу гексозних глікозидів (до складу якого входять глюкоза, рамноза, арабіноза, маноза, ксилоза, галактоза, уронові кислоти).Препарат Панавір є противірусним та імуномодулюючим засобом. Противірусна дія обумовлена інгібуванням синтезу вірусних білків. Препарат підвищує неспецифічну резистентність організму і сприяє індукції лейкоцитарного інтерферону. Дослідження показали відсутність мутагенної, тератогенної, канцерогенної, алергізуючої та ембріотоксичної дії.Виявляє протизапальний ефект на експериментальних моделях ексудативного набряку, хронічного проліферативного запалення і в тесті псевдоалергічної запальної реакції на конканавалін А.Продемонстрована аналгезуюча дія на моделях нейрогенного болю та болю, зумовленого запальним процесом. Тривалість підвищення порогів больової чутливості при термічному подразненні носить позитивний дозозалежний характер. Чинить жарознижувальну дію. Проявляє ранозагоювальніі властивості в умовах моделі виразки шлунка.При застосуванні на етапі підготовки до вагітності сприяє зниженню частоти репродуктивних втрат при цитомегаловірусній та герпесвірусній інфекціях.Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не вивчалась у зв’язку з його хімічною природою та малими діючими дозами.

Показання до застосування:

Герпесвірусні інфекції різної локалізації (генітальний герпес, герпес Зостер і офтальмогерпес).Вторинні імунодефіцитні стани на фоні інфекційних захворювань.Цитомегаловірусна інфекція, у тому числі у пацієнток зі звичним невиношуванням вагітності.Може застосовуватися жінкам із хронічною вірусною інфекцією та інтерферонодефіцитним станом на етапі підготовки до вагітності.Папіломавірусна інфекція (у комплексній терапії).У складі комплексного лікування кліщового енцефаліту.Комплексне лікування імунокомпрометованих хворих з ревматоїдним артритом для підсилення аналгетичного та протизапального ефекту супутньої терапії при герпесвірусній інфекції.Панавір застосовують у комплексній терапії ГРВІ та грипу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до складових препарату.Тяжка патологія нирок.Дитячий вік до 12 років. Період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При помутнінні розчину препарат вважається непридатним до застосування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час досліджень на тваринах не виявлено тератогенної, ембріолетальної чи ембріотоксичної дії. Спеціальних досліджень вивчення безпеки застосування препарату вагітним жінкам не проводили, тому застосування під час вагітності можливе лише у разі, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. За необхідності застосування препарату в період лактації необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Панавір не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Препарат не рекомендується застосовувати для лікування дітей віком до 12 років (ефективність і безпека не встановлені).

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям старше 12 років Панавір вводять внутрішньовенно струминно у дозі 200 мкг діючої речовини (5 мл розчину).Для лікування герпесвірусних інфекцій і кліщового енцефаліту курс лікування Панавіром складається з двох ін'єкцій з інтервалом 48 годин або 24 години. За необхідності через місяць курс лікування можна повторити.Для лікування цитомегаловірусної та папіломавірусної інфекцій Панавір вводять 3 рази протягом першого тижня з інтервалом 48 годин і 2 рази протягом другого тижня з інтервалом 72 години.При герпесвірусній інфекції у пацієнтів з ревматоїдним артритом - 5 ін’єкцій з інтервалом 24-48 годин, у випадку необхідності курс повторити через 2 місяці.Для лікування хворих на ГРВІ та грип застосовують 2 внутрішньовенні ін’єкції з інтервалом 18-24 години.Панавір необхідно вводити струминно повільно. 

Передозування:

Випадки передозування Панавіру не зареєстровані.

Побічні дії:

Алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Не виявлена.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл розчину в ампулі. По 5 ампул у контурній чарунковій упаковці в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Препарат не можна змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Місцезнаходження

Російська Федерація, 115172, м. Москва, вул. Б. Каменщики, 9; Російська Федерація, 601122, Володимирська обл., Петушинський р-н, м. Покров, вул. Франца Штольверка, б. 20.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.