Пантогар (Combined drugs) інструкція із застосування

Пантогар фото, інструкція
Дозування:
Пантогар капсули №90 (15х6)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мерц Фармасьютікалс ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Комбіновані вітамінні препарати

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 капсула містить: дріжджі медичні 100 мг; кальцію пантотенат 60 мг; тіаміну нітрат 60 мг; цистин 20 мг; кератин 20 мг; кислота 4-амінобензойна 20 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, желатин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), індиготин (Е 132).

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Мерц Фармасьютікалс ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Комбіновані вітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Діючі речовини препарату належать до терапевтичних груп: вітаміни, харчові добавки, амінокислоти, білки.Тіаміну нітрат, кальцію пантотенат та інші вітаміни, що містяться у медичних дріжджах, необхідні для підтримання оптимального регулювання обміну речовин в організмі.Недостатнє отримання організмом цих вітамінів призводить до симптомів дефіциту.Кератин – основний компонент волосся та нігтів, цистин та 4-амінобензойна кислота також є речовинами для зміцнення волосся та нігтів.Пантогар зменшує випадання волосся, зумовлене різними причинами, покращуючи структуру волосся та збільшуючи його опір механічним та хімічним шкідливим впливам. Пантогар сприяє росту нігтів та підвищує їх міцність. Фармакокінетика.Дослідження фармакокінетики Пантогару не проводилися. Вітаміни всмоктуються у верхньому відділі шлунково-кишкового тракту. Компоненти амінокислот, отримані в результаті гідролізу кератину, а також цистину та 4-амінобензойної кислоти, всмоктуються шляхом пасивної дифузії та/або завдяки певним транспортним системам.

Показання до застосування:

Дифузне випадання волосся (випадання волосся з невідомих причин). Дегенеративні зміни структури волосся (тонке, жорстке, ламке, неживе, тьмяне, безбарвне волосся). Ушкоджене сонячними променями або УФ-випромінюванням волосся.Профілактика появи сивини. Порушення росту нігтів (ламкість, розшарування, негнучкість).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Потенційний ризик для людини невідомий. Можливе застосування препарату лише з другої половини вагітності, якщо, на думку лікаря, користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Через відсутність достатнього досвіду застосування у дітей молодшого віку препарат не слід застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Препарат приймати під час їди, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Дорослим призначати по 1 капсулі 3 рази на добу, дітям віком від 12 років – по 1 капсулі 1-2 рази на добу.Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Середня тривалість лікування – 3-6 місяців. При необхідності курс лікування можна подовжити чи повторити.

Передозування:

Симптоми передозування не відомі.Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Побічні дії, відомості про які наведено нижче, класифіковано за органами і системами та за частотою виникнення. Категорії за частотою виникнення: дуже часто ≥ 1/10, часто ≥ 1/100 та < 1/10, не часто ≥ 1/ 1000 та < 1/100, рідко ≥ 1/10000 та < 1/1000, дуже рідко < 1/10000, або частота невідома, якщо частота виникнення не може бути оцінена за наявними даними.Розлади з боку нервової системиЧастота невідома: головний біль та запаморочення.Розлади з боку серцево-судинної системиРідкі: тахікардія, прискорений пульс.Частота невідома: прискорене серцебиття (пальпітація).Розлади з боку шлунково-кишкового тракту Частота невідома: нудота, блювання, біль у животі, метеоризм, печія, діарея.Розлади з боку шкіри та її похіднихРідкі: кропив'янка, висип, свербіж.Частота невідома: почервоніння шкіри.Розлади з боку імунної системи:Рідкі: реакції підвищеної чутливості, такі як посилене потовиділення.У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні препаратів, що містять сульфаніламід, слід проконсультуватися з лікарем.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 капсул у блістері, по 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.