Параплексін (Ipidacrin) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Лекхім-Харків, ПрАТ для "Салютаріс, ФК, ТОВ", Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на нервову систему. Парасимпатоміметики. Антихолінестеразні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: іпідакрину гідрохлорид моногідрат; 1 мл розчину містить 5 мг або 15 мг іпідакрину гідрохлориду моногідрату у перерахунку на безводну речовину; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Лекхім-Харків, ПрАТ для "Салютаріс, ФК, ТОВ", Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на нервову систему. Парасимпатоміметики. Антихолінестеразні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Параплексін® чинить безпосередній стимулюючий вплив на проведення імпульсу по нервових волокнах, міжнейрональних і нервово-м’язових синапсах периферичної і центральної нервової системи.Фармакологічна дія Параплексіну® базується на комбінації двох механізмів дії: ˗ блокада калієвих каналів мембрани нейронів та м’язових клітин;˗ оборотне інгібування холінестерази в синапсах.Параплексін® посилює дію на гладенькі м’язи не лише ацетилхоліну, але й адреналіну, серотоніну, гістаміну та окситоцину. Параплексін® проявляє такі фармакологічні ефекти:˗ поліпшує і стимулює проведення імпульсу в нервовій системі та нервово-м’язову передачу;˗ посилює скорочуваність гладком’язових органів під впливом усіх антагоністів ацетилхолінових, адреналінових, серотонінових, гістамінових і окситоцинових рецепторів, за винятком калію хлориду; ˗ поліпшує пам’ять, гальмує проградієнтний розвиток деменції;˗ відновлює проведення імпульсу в периферичній нервовій системі, порушеного внаслідок впливу різних чинників, таких як травма, запалення, дія місцевих анестетиків, деяких антибіотиків, калію хлориду, токсинів тощо;˗ специфічно помірно стимулює ЦНС з окремими проявами седативного ефекту;˗ проявляє аналгетичний ефект;˗ проявляє антиаритмічний ефект.Препарат не чинить тератогенної, ембріотоксичної, мутагенної і канцерогенної, а також алергізуючої та імунотоксичної дії, а також не впливає на ендокринну систему. Фармакокінетика.Параплексін® швидко всмоктується після підшкірного або внутрішньом’язового введення. Максимальна концентрація в крові досягається через 25-30 хвилин, 40-50 % активної речовини зв’язується з білками плазми крові. Параплексін® швидко надходить до тканин; період напіврозподілу становить 40 хвилин. Метаболізується у печінці. Виведення препарату здійснюється нирками, а також екстраренально (через шлунково-кишковий тракт). Період напіввиведення при парентеральному введенні препарату складає 2-3 години. Екскреція відбувається, головним чином, за рахунок канальцевої секреції, і лише 1/3 дози виводиться шляхом клубочкової фільтрації. При парентеральному введенні 34,8 % дози препарату виводиться із сечею у незміненому стані.

Показання до застосування:

Захворювання периферичної нервової системи: моно- і полінейропатія, полірадикулопатії, міастенія та міастенічний синдром різної етіології.Захворювання центральної нервової системи (ЦНС): бульбарні паралічі і парези; відновний період органічних уражень ЦНС, які супроводжуються руховими порушеннями.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до іпідакрину.Епілепсія.Екстрапірамідні порушення з гіперкінезами.Стенокардія.Виражена брадикардія.Бронхіальна астма.Вестибулярні розлади. Механічна непрохідність кишечнику і сечовивідних шляхів.Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки в стадії загострення.

Особливості застосування:

З обережністю застосовувати пацієнтам із пептичною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, захворюваннями дихальних шляхів, включаючи гострі захворювання дихальних шляхів, захворюваннями серцево-судинної системи, які не повязані з коронарними болями, з тиреотоксикозом.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Параплексін® підвищує тонус матки і може спричинити передчасні пологи, тому в період вагітності застосування препарату протипоказане.У період годування груддю застосування препарату протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування необхідно утриматися від керування автомобілем, а також від занять потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Відсутні систематизовані дані щодо застосування парентеральної форми іпідакрину гідрохлориду дітям (віком до 18 років), тому препарат не слід застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Розчин для ін’єкцій вводити внутрішньом’язово або підшкірно. Дозу і тривалість лікування слід визначати індивідуально, залежно від ступеня тяжкості захворювання. Захворювання периферичної нервової системи.Моно- і полінейропатії різного генезу: підшкірно або внутрішньом’язово вводити 5-15 мг 1-2 рази на добу, курс лікування – 10-15 днів (у тяжких випадках – до 30 днів); далі лікування слід продовжувати таблетованою формою іпідакрину. Міастенія та міастенічний синдром: підшкірно або внутрішньом’язово вводити 5-30 мг 1-3 рази на добу з подальшим переходом на таблетовану форму. Загальний курс лікування складає 1-2 місяці. При необхідності лікування можна повторити кілька разів із перервою між курсами в 1-2 місяці.Захворювання центральної нервової системи.Бульбарні паралічі і парези: підшкірно та внутрішньом’язово 5-15 мг 1-2 рази на добу, курс лікування – 10-15 днів, за можливості слід переходити на таблетовану форму.Відновний період при органічних ураженнях ЦНС.Внутрішньом’язово 10-15 мг 1-2 рази на добу, курс лікування – до 15 днів, далі за можливості 1-2 рази на добу.

Передозування:

Симптоми: бронхоспазм, сльозотеча, підсилене потовиділення, звуження зіниць, ністагм, посилення перистальтики шлунково-кишкового тракту, спонтанна дефекація та сечовипускання, блювання, жовтяниця, брадикардія, порушення внутрішньосерцевої провідності, аритмії, зниження артеріального тиску, занепокоєння, тривожність, збудження, відчуття страху, атаксія, судоми, кома, порушення мовлення, сонливість, загальна слабкість. Лікування: слід застосовувати симптоматичну терапію, використовувати м-холіноблокатори: атропін, циклодол, метацин тощо.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи: підсилене серцебиття, знижена частота серцевих скорочень.З боку нервової системи: при застосуванні високих доз – запаморочення, головний біль, сонливість, загальна слабкість, судоми.З боку дихальної системи: підсилене відділення секрету бронхів, бронхоспазм.З боку травної системи: підсилене слиновиділення, нудота; при застосуванні високих доз – блювання, діарея, жовтяниця, біль за грудиною.З боку шкіри та підшкірних тканин: підсилене потовиділення; алергічні реакції, у тому числі, висипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.З боку репродуктивної системи: підвищення тонусу матки.Інші: зміни в місці введення.У разі розвитку небажаних побічних дій слід зменшувати дозу або короткочасно (на 1-2 дні) переривати застосування препарату. Слиновиділення та зниження частоти серцевих скорочень можна зменшити м-холіноблокаторами (атропін тощо).

Лікарська взаємодія:

Параплексін® посилює седативний ефект у комбінації з препаратами, які пригнічують центральну нервову систему. Дія та побічні ефекти підсилюються при спільному застосуванні з іншими інгібіторами холінестерази і м-холіноміметичними засобами. У хворих на міастенію підвищується ризик розвитку холінергічного кризу, якщо Параплексін® застосовують одночасно з холінергічними засобами. Зростає ризик розвитку брадикардії, якщо β-адреноблокатори застосовувалися до початку лікування препаратом Параплексін®.Параплексін® можна застосовувати в комбінації з ноотропними препаратами.Алкоголь підсилює побічні ефекти препарату.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл розчину в ампулі, по 5 ампул у блістері. По 2 блістери (10 ампул) в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

ТОВ Фармацевтична компанія Салютаріс.

Місцезнаходження заявника

Україна, 01042, м. Київ, бульвар Дружби народів, 9.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.