Регідрон (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

В 1 пакеті калію хлориду 2,5 г, натрію хлориду 3,5 г, натрію цитрату 2,9 г, глюкози безводної 10 г.

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Оріон Корпорейшн, Оріонінтіе 1, 02200 Еспоо, Фінляндія

Фармакотерапевтична група:

Препарати електролітів з вуглеводами. Сольові склади для пероральної регідратації.

Фармакологічні властивості:

Слабколужний (рН 8,2) розчин препарату з осмолярністю 235-255 мОсм/л завдяки глюкозі та солям, коригує стан організму при ацидозі та насичує необхідними електролітами.

Показання до застосування:

Для нормалізації водно-електролітного балансу при таких станах: ацидоз, викликаний діареєю та блюванням, тепловий удар з порушенням водно-сольового обміну.

Для запобігання надмірної втрати рідини при теплових та фізичних навантаженнях.

Протипоказання:

Висока чутливість бодай до одного зі складників засобу, дегідратація тяжкого ступеню, гемодинамічний шок, нестримна блювота, кишкова непрохідність, ілеус, втрата свідомості.

Особливості застосування:

З обачністю застосовувати людям, що притримуються дієти з низьким вмістом натрію чи калію, пацієнтам з хворобами печінки, з цукровим діабетом, нирковою недостатністю. Така категорія пацієнтів має бути під наглядом лікаря.

Регідрон для дітей, котрим ще нема шести місяців, без призначення лікаря застосовувати не слід. Будьте пильні при лікуванні немовлят, поява таких симптомів вимагає негайного звернення до лікаря: дратівливість, летаргія, сонливість, швидке виснаження, сповільнення мовлення, постійна блювота, гарячка (вище 390С), сеча не виділяється, пронос с домішками крові, пронос продовжується понад 2 дні, сильні болі в животі, також, якщо стан дитини не покращується.

Засіб містить глюкозу, тому, пацієнтам зі спадковими порушеннями метаболізму вуглеводів не варто приймати Регідрон.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним та жінкам у період лактації застосовувати можна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив відсутній чи зовсім незначний.

Спосіб застосування та дози:

Порошок з одного пакетика змішати з одним літром кип`яченої води (20-250С), без додавання інших засобів. З раціону потрібно виключити їжу, що містить жир та прості вуглеводи.

Пити маленькими ковтками після початку проносу та кожного рідкого випорожнення і до його припинення, але не більше 3-4 діб. Через 6-10 годин доза регідрону становить 30-60мл/кг ваги.

При блювоті холодний розчин пити невеликими порціями (чайними ложками) і поступово збільшувати об`єм препарату.

Для усунення дегідратації розчин приймати перші 6-10 годин в об`ємі, що вдвічі більший за втрату ваги при проносі (якщо втрата становить 300г, то кількість розчину - 600мл).

Якщо діарея не минула після корекції дегідратації, в продовж наступної доби застосовувати Регідрон за рекомендацією лікаря.

Дітям призначають регідрон.

Передозування:

Надмірна кількість засобу при потраплянні в організм може спричинити гіпернатріємію (сонливість, нервово-м`язове збудження, слабкість, сплутаність свідомості, кома), у осіб з порушенням функції нирок - метаболічний алкалоз та гіперкаліємію.

Побічні дії:

Зазвичай засіб не викликає побічних дій. Теоретично можливі алергічні реакції, блювота.

Лікарська взаємодія:

Розчин Регідрону має слабколужний рН. Це може впливати на всмоктуваність препаратів, котрі залежні від рівня рН в кишківнику.

Термін придатності:

Придатний до вживання 3 роки.

Умови зберігання:

Температурний режим до 25 С, в сухому, недосяжному для дітей місці. Приготований розчин може зберігатися 1 добу, при умові 2 - 8 С.

Форма випуску / упаковка:

20 пакетів по 18,9 г в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діючі речовини: 1 пакет містить 2,5 г калію хлориду, 3,5 г натрію хлориду, 2,9 г натрію цитрату, 10 г глюкози безводної.

Лікарська форма:

порошок

Основні фізико-хімічні властивості:

Кристалічний порошок білого кольору без запаху.

Виробник:

Оріон Корпорейшн

Місцезнаходження виробника:

Оріонінтіе 1, 02200 Еспоо, Фінляндія

Фармакотерапевтична група:

Препарати електролітів з вуглеводами. Сольові склади для пероральної регідратації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Розчин препарату Регідрон застосовувати для коригування втрати електролітів і рідини при діареї та блюванні. Глюкоза сприяє абсорбції солей, цитрати допомагають відкоригувати баланс при метаболічному ацидозі. Осмолярність розчину препарату Регідрон становить 235-255 мОсм/л, рH слабколужна ‒ 8,2.

Розчин препарату Регідрон містить (на 1 л розчину):

Натрію хлорид
59,9 ммоль
Калію хлорид
33,5 ммоль
Натрію цитрат
9,9 ммоль
Глюкоза
55,5 ммоль
Na+
89,5 ммоль
K+
33,5 ммоль
Cl-
93,4 ммоль
Цитрат-іони
9,9 ммоль

Порівняно зі стандартними розчинами для пероральної регідратації, рекомендованими ВООЗ, осмолярність препарату Регідрон та концентрація натрію є дещо нижчими (доведено, що розчини для регідратації зі зниженою осмолярністю є більш ефективними; знижена концентрація натрію необхідна для попередження розвитку гіпернатріємії), а вміст калію ‒ вищий (для прискорення відновлення рівня калію). Відповідно до зниженої концентрації натрію, терапія гіпоосмолярними сольовими розчинами для пероральної регідратації може бути асоційована з гіпонатріємією, яка зазвичай є асимптоматичною та короткочасною.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика води, електролітів і глюкози, що входять до складу препарату Регідрон, відповідають природній фармакокінетиці цих речовин в організмі.

Показання до застосування:

Відновлення водно-електролітної рівноваги, корекція ацидозу при гострій діареї легкого та помірного ступеня дегідратації (наприклад, втрата маси тіла у дітей 3-9 %), при теплових ураженнях, що супроводжуються порушенням водно-електролітного обміну.

З профілактичною метою: теплові та фізичні навантаження, що призводять до інтенсивного потовиділення.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжка дегідратація, гемодинамічний шок, нестримне блювання, втрата свідомості, непрохідність кишечнику, ілеус.

Особливості застосування:

Тяжка дегідратація (втрата ваги понад 9 % у дітей, анурія) має бути пролікована у першу чергу із застосуванням внутрішньовенних препаратів для регідратації. Після цього Регідрон може бути призначений для продовження терапії.

Рекомендовані дози препарату не слід перевищувати, якщо потреба пацієнта у додатковому введенні електролітів не підтверджена лабораторними дослідженнями.

Препарат застосовувати перорально, використовуючи для його розчинення воду. Вміст 1 пакета препарату Регідрон слід розчиняти в 1 л води. У розчин не можна додавати цукор. Прийом їжі можливий одразу після регідратації. При блюванні слід зачекати 10 хвилин і дати випити розчин повільно, невеликими ковтками.

При перевищенні дози у пацієнта може розвинутися гіпернатріємія.

Пацієнти, у яких дегідратація розвинулася на тлі ниркової недостатності, діабету або інших хронічних захворювань, що порушують кислотно-лужний, електролітний або вуглеводний баланс, вимагають ретельного моніторингу при проведенні терапії препаратом Регідрон та можуть потребувати госпіталізації.

Слід проявляти обережність при лікуванні препаратом Регідрон пацієнтам із захворюваннями печінки, пацієнтам, які перебувають на дієті з обмеженим вмістом натрію або калію. Діарея може істотно вплинути на баланс рідини і глюкози у пацієнтів з діабетом, нирковою недостатністю або деякими іншими хронічними захворюваннями. Тому поки симптоми діареї зберігаються, такі пацієнти потребують більш ретельного моніторингу з лабораторними оцінками та госпітальною дегідратаційною терапією на базі лікарні.

Регідрон застосовувати з обережністю у випадках нирковій недостатності у період олігурії або анурії, у випадках парентеральної регідратаційної терапії.

Не слід застосовувати препарат дітям у віці до 6 місяців без консультації з лікарем.

У немовлят гостра діарея може спричинити зневоднення та електролітні розлади, що призводить до швидкого погіршання стану пацієнта. Про всі випадки діареї та дегідратації у немовлят необхідно якнайшвидше інформувати лікаря.

Ситуації під час застосування препарату Регідрон, що потребують втручання лікаря:

  • змінився психічний стан пацієнта (дратівливість, апатія, летаргія);
  • у пацієнта виникає сповільнення мовлення, з'являється сонливість, він швидко - виснажується та не відповідає на запитання;
  • постійне блювання;
  • температура підвищується вище 39 °С;
  • припиняється виділення сечі;
  • виникають рідкі кров'янисті випорожнення;
  • діарея триває більше 2 днів;
  • сильні болі у животі;
  • діарея раптово припиняється, з'являються сильні болі;
  • якщо лікування вдома неуспішне або неможливе.

Регідрон містить калій, натрій, що необхідно брати до уваги при застосуванні розчину пацієнтам зі зниженою функцією нирок, які перебувають на дієті з контролем вживання калію або натрію.

Оскільки препарат містить глюкозу, пацієнти з таким рідкісними спадковими захворюваннями як порушення мальабсорбції глюкози-галактози не повинні приймати цей препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат дозволений до застосування у рекомендованих дозах у період вагітності або годування груддю.

Годування груддю можна продовжувати стільки, скільки необхідно, навіть протягом пероральної регідратації або його можна продовжити одразу після регідратації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Регідрон можна застосовувати дітям. Немає обмежень щодо віку, з якого дітям можна застосовувати даний лікарський засіб.

Спосіб застосування та дози:

Порошок з 1 пакетика препарату Регідрон розчинити в 1 літрі кип'яченої, охолодженої до кімнатної температури води. У розчин не можна додавати ніяких інших компонентів, щоб не порушити дію препарату. Розчин приймати перорально або вводити під наглядом лікаря через назогастральний зонд.

Перед початком лікування пацієнта необхідно зважити для визначення втрати маси тіла та міри зневоднення.

Необхідно уникати жирної їжі та їжі з високим вмістом простих цукрів.

Терапію препаратом Регідрон необхідно розпочинати після початку діареї.

Готовий розчин слід приймати після кожного рідкого випорожнення, невеликими ковтками. За 6-10 годин доза розчину препарату Регідрон може становити 30-60 мл/кг маси тіла. Зазвичай приймати препарат необхідно не довше ніж 3-4 дні, застосування препарату необхідно припинити після закінчення діареї. При нудоті або блюванні доцільно приймати охолоджений розчин невеликими повторювальними дозами.

Регідратація: для корекції дегідратації препарат необхідно приймати протягом перших 6-10 годин у кількості, що вдвічі перевищує втрату маси при діареї, тобто якщо втрати становлять 400 г, кількість препарату становить 800 мл. Протягом терапії препаратом Регідрон немає потреби у застосуванні інших рідин.

Подальше застосування: якщо діарея продовжується, після корекції дегідратації протягом наступних 24 годин можливий прийом препарату Регідрон та інших рідин згідно з даними таблиці:

Вага (кг)
Загальна кількість рідини (мл)
Регідрон (мл)
Вода (мл)
Інші рідини (мл)
5
830
350
210
270
6
1000
420
250
330
7
1050
440
260
350
8
1100
460
280
360
9
1150
480
290
380
10
1200
500
300
400
12
1300
540
320
440
14
1400
580
350
470
16
1500
620
370
510
18
1600
660
400
540
20
1700
700
420
580
25
1800
750
450
600
30
1900
800
480
620
40
2100
900
540
660
50
2300
1000
600
700
70
2700
1200
720
780Передозування:

При введенні дуже великої кількості або дуже концентрованого розчину препарату Регідрон можливе виникнення гіпернатріємії. У пацієнтів зі зниженою функцією нирок можливе виникнення метаболічного алкалозу та гіперкаліємії. Симптоми гіпернатріємії включають слабкість, нейром'язове збудження, сонливість, сплутаність свідомості, кому, іноді навіть зупинку дихання. Метаболічний алкалоз може проявлятися у зниженні вентиляції легенів, нейром'язовому збудженні і тетанічних судомах.

У разі сильного передозування з вираженими наслідками введення препарату Регідрон потрібно припинити. Необхідна консультація лікаря. Корекція балансу електролітів і рідини має проводитися на підставі даних лабораторних досліджень.

Побічні дії:

При дотриманні рекомендованих доз розвиток побічних реакцій малоймовірний. Потенційно можливий розвиток алергічних реакцій. У пацієнтів із нормальною функцією нирок ризик виникнення гіпернатріємії або гіпергідратації при застосуванні препарату Регідрон є низьким. Можливе виникнення блювання, що свідчить про надто швидке введення препарату.

Лікарська взаємодія:

Інформації про взаємодію препарату Регідрон з іншими препаратами не існує. рН розчину препарату – слабколужна, тому може впливати на лікарські препарати, всмоктування яких залежить від рH вмісту кишечнику.

Також абсорбція лікарських засобів може бути змінена при діареї, головним чином препаратів, що абсорбуються у тонкому або товстому кишечнику, або при їх кишково-печінковій циркуляції.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Готовий розчин зберігати у холодильнику при температурі 2-8 °C протягом 24 годин.

Форма випуску / упаковка:

По 18,9 г порошку у пакеті; по 20 пакетів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа

Неправильні назви

регижрон, пегідрон, регідрор, решідрон, регмдрон, регідр, регдрон.

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.