Реммакс-Кв (Combined drugs) інструкція із застосування

Реммакс-Кв фото, інструкція
Дозування:
таблетки жувальні 680 мг + 80 мг блістер з м'ятним смаком, № 18

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції в 1 таб: кальцію карбонату 0,68 г, магнію карбонату важкого 0,08 г.

Решта: сорбіт, крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, стеарат магнію, олія мінеральна легка, сахарин натрію, ароматизатор 3-х видів: м'ятний, малиновий, апельсиновий.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: АТ "Київський вітамінний завод", 04073, Київ, вул. Копилівська, 38

Фармакотерапевтична група:

Антациди, інші комбінації.

Фармакологічні властивості:

РемМакс-КВ таблетки місцевої дії. Нейтралізують шлункову кислоту. Результат реакції – солі та вода

Частина потрапляє в кровоносне русло. У незначних кількостях виводиться нирками. Знезаражується в печінці до неактивних хімічних сполук. Через кишковик виходить з фекаліями.

Показання до застосування:

 • печія;
 • гастро-езофагальний рефлюкс;
 • метеоризм, нестійкі випорожнення, нудота.

Протипоказання:

 • непереносимість;
 • гіперкальціємія;
 • камені - кальцинати сечовивідної системи;
 • недостатність функції нирок тяжкого ступеня;
 • гіпофосфатемія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Симптоми зберігаються 10 і більше днів, труднощі при ковтанні, різке зниження ваги під час прийому препарату - звернутися до лікаря. Тривалий прийом підвищує ризик утворення кальцинатів в нирках.

При гіперкальціємії РемМакс-КВ протипоказаний.

Можна застосовувати хворим на діабет.

Перевищення дози на тлі вживання їжі багатої на кальцій викликає порушення електролітного балансу сироватки. Допомога надається в лікарні.

При тривалому прийомі лабораторний моніторинг мінералів та електролітів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Малотоксичний. РемМакс-КВ при вагітності приймати короткий термін, тиждень максимум, під контролем лікаря. Рекомендовані дози не перевищувати. Обмежити в раціоні молочні продукти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі, підлітки від 15-ти - 1-2 таб/доб, 10 дн.

Максимум 4-5 таб/доб, застосовується нетривало, 7 днів максимум.

Передозування:

З'являється через порушення співвідношення електролітів крові та проявляється нудотою, блювотою, запором або проносом.

Препарат відмінити, випити велику кількість рідини.

Тривале збереження симптомів вимагає додаткового лікування та обстеження. При розвитку синдрому Бернета звернутися в лікарню.

Побічні дії:

 • алергічні прояви;
 • нудота, пронос, блювота, м'язова слабкість;
 • слабкість, головний біль, лабораторні зміни (синдром Бернета).

Лікарська взаємодія:

Робити перерву в 1-2 години між вживанням РемМакса-КВ та антигістамінних, атенололу, метопрололу, пропранололу, хлорохіну, дифлюнізалу, дигоксину, дифосфонатів, фексонадину, преднізолону і дексаметазону, індометацину, фенотіазидів, нейролептиків, пеніциламіну, тироксину.

Зменшує всмоктування антибіотиків з груп тетрацикліну та хінолонів, серцевих глікозидів, фосфатів, препаратів заліза, сполук фтору, левотироксину та ельтромбопагу.

Діуретики з групи тіазидів порушують мінеральний склад крові.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Не потребує спеціальних умов. Місце з утрудненим доступом для дітей.

Форма випуску / упаковка:

6 таб-ок блістер, картонна коробка з 3-ох блістерів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діючі речовини:
 • 1 таблетка містить кальцію карбонату 680 мг, магнію карбонату важкого 80 мг;
 • допоміжні речовини:
 • таблетки з м’ятним смаком: сорбіт (Е 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор «м’ятний смак», сахарин натрію;
 • таблетки з апельсиновим смаком: сорбіт (Е 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор «апельсиновий смак», сахарин натрію;
 • таблетки з малиновим смаком: сорбіт (Е 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор «малиновий смак», сахарин натрію.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки з м’ятним смаком

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, білого або майже білого кольору зі смаком та запахом м’яти;

Таблетки з апельсиновим смаком

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, білого або майже білого кольору зі смаком та запахом апельсина;

Таблетки з малиновим смаком

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, білого або майже білого кольору зі смаком та запахом малини.

Виробник:

АТ "Київський вітамінний завод"

Місцезнаходження виробника:

04073, Київ, вул. Копилівська, 38

Фармакотерапевтична група:

Антациди, інші комбінації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

РемМакс-КВ – це комбінація двох антацидів: кальцію карбонату та магнію карбонату, які чинять місцеву дію за рахунок нейтралізації кислоти шлунка, що не залежить від системного всмоктування. Кальцію карбонат має тривалу та сильну нейтралізуючу активність. Цей ефект посилюється завдяки магнію карбонату, який також має потужну нейтралізуючу активність. Загальна нейтралізуюча ємність лікарського засобу іn vitro становить 16 mEq H+ (титрування до кінцевої точки рН 2,5).

Фармакокінетика.

У здорових осіб початок нейтралізації швидкий. Призначення 2 таблеток лікарського засобу натще призводить до підвищення рН більш ніж на 1 одиницю протягом 5 хвилин та значного підвищення рН вмісту шлунка вище базової лінії рН, яке досягається протягом 2 хвилин.

У шлунку кальцію карбонат та магнію карбонат реагують зі шлунковим соком та утворюють воду та розчинні мінеральні солі.

Кальцій та магній можуть всмоктуватись у формі своїх розчинних солей. Рівень абсорбції кальцію та магнію з цих сполук залежить від дози лікарського засобу. Максимальний рівень абсорбції – 10 % кальцію та 15-20 % магнію. У здорових осіб невелика кількість абсорбованого кальцію та магнію виводиться нирками. При порушенні їх функції рівень концентрації кальцію та магнію у плазмі крові може зростати. У кишечнику з розчинних солей утворюються нерозчинні сполуки, які видаляються з калом.

Показання до застосування:

Дорослим та дітям віком від 15 років для полегшення симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку (наприклад, печія, шлунково-стравохідний рефлюкс), що призводять до порушення травлення та диспепсії.

Протипоказання:

 • підвищена індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії;
 • нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій;
 • виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв);
 • гіпофосфатемія.

Особливості застосування:

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження пацієнта, щоб з’ясувати природу цих симптомів та переглянути схему лікування. Курс лікування лікарським засобом РемМакс-КВ не повинен перевищувати 10 днів. Лікарський засіб не слід приймати одночасно із вживанням великої кількості молока або молочних продуктів. Тривале застосування лікарського засобу РемМакс-КВ може підвищувати ризик утворення каменів у нирках. При застосуванні від 4 до 5 таблеток на добу курс лікування повинен бути коротким, лікування слід припинити одразу після зникнення симптомів.

Рекомендується звернутися до лікаря в разі: втрати маси тіла, проблем з ковтанням або постійним відчуттям дискомфорту у животі, ознаками порушень травлення, якщо вони з’явилися вперше або змінили свій характер, при нирковій недостатності (необхідно контролювати рівень кальцію та магнію у плазмі крові).

Кальцію карбонат та магнію карбонат не слід застосовувати при гіперкальційурії. Цей лікарський засіб слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеною функцією нирок. Якщо кальцію карбонат та магнію карбонат необхідно застосовувати цим пацієнтам, то слід регулярно перевіряти вміст рівня кальцію, фосфору та магнію у плазмі крові.

Пацієнтам з цукровим діабетом: 1 таблетка РемМакс-КВ містить сахарин, а також 400 мг сорбіту (для таблеток з м’ятним та малиновим смаками) та 390 мг сорбіту (для таблеток з апельсиновим смаком); лікарський засіб можна застосовувати пацієнтам, які страждають на цукровий діабет.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дотепер не спостерігалося підвищення ризику вад розвитку плода після призначення кальцію карбонату та магнію карбонату протягом вагітності. РемМакс-КВ можна призначати протягом вагітності, якщо застосовувати лікарський засіб згідно з інструкцією, але слід уникати тривалого застосування високих доз. Слід також враховувати, що наявність солей магнію може спричинити діарею, а наявність кальцію у підвищених дозах, що застосовуються протягом тривалого часу, збільшує ризик гіперкальціємії з кальцинозом різних органів, зокрема нирок.

Необхідно враховувати, що протягом вагітності або періоду годування груддю кальцію карбонат та магнію карбонат забезпечують значну кількість кальцію в доповнення до того об’єму, що надходить з їжею. Тому вагітним жінкам слід обмежити період застосування лікарського засобу РемМакс-КВ до 1 тижня та під час застосування лікарського засобу уникати постійного вживання молока (1 л містить до 1,2 г елементарного кальцію), а також молочних продуктів для попередження надлишку кальцію, який може призводити до так званого молочно-лужного синдрому (синдрому Бернета), що є рідкісним, але тяжким захворюванням, яке потребує медичної допомоги.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовувати дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Лікарський засіб для перорального застосування дорослим та дітям віком від 15 років. Звичайна добова доза становить 1-2 таблетки жувальні в період больових відчуттів або печії; у випадку болю дозу можна збільшити на короткий період до 5 таблеток на добу. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Передозування:

Симптоми. Тривале застосування високих доз кальцію карбонату та магнію карбонату, особливо пацієнтам з порушенням функції нирок, може призводити до ниркової недостатності, гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, що проявляється у вигляді симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, запор) та м’язової слабкості. У випадку передозування можливий також розвиток діареї.

Лікування. Слід припинити застосування лікарського засобу та забезпечити достатнє надходження рідини в організм. У тяжких випадках передозування (наприклад, при синдромі Бернета) необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки може знадобитися додаткова регідратація (наприклад, інфузії).

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, анафілаксію.

З боку метаболізму та харчування: у пацієнтів, особливо з порушеною функцією нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу, який проявляється у вигляді симптомів з боку шлунка та м’язової слабкості.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, дискомфорт у шлунку та діарея.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: м’язова слабкість.

Побічні ефекти, що спостерігаються лише при молочно-лужному синдромі (синдром Бернета): шлунково-кишкові розлади (агевзія); загальні розлади (кальциноз та астенія); розлади з боку нервової системи (головний біль); розлади з боку нирок та сечовивідних шляхів (азотемія).

Лікарська взаємодія:

Інші лікарські засоби рекомендується застосовувати за 1-2 години до або після застосування лікарського засобу РемМакс-КВ.

У разі одночасного застосування лікарського засобу РемМакс-КВ з антибіотиками (тетрацикліни, хінолони) та серцевими глікозидами (дигоксин), фосфатами, сполуками фтору та залізовмісними продуктами, левотироксином та ельтромбопагом відбувається зниження всмоктування останніх.

Тіазидні діуретики зменшують екскрецію із сечею кальцію та підвищують його рівень у сироватці крові. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно перевіряти рівень кальцію у сироватці крові.

Також слід робити перерву 2 години між застосуванням лікарського засобу РемМакс-КВ та наступними лікарськими засобами: антигістамінні, атенолол, метопролол або пропранолол, хлорохін, дифлюнізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, глюкокортикоїди (преднізолон та дексаметазон), індометацин, кетоконазол, фенотіазидні нейролептики, пеніциламін, тироксин.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 о С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.