Резістол (Pelargonii radix) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 г р-ну міститься 800 мг екстракту коренів пеларгонії, отриманого шляхом екстракції в 10% і 40% етанолі (1: 8-10).

Решта компонентів: доповнені гліцерином 85%.

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Галичфарм, ПАТ, Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8; тел./факс: (032) 294-99-94, 294-99-02

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.

Фармакологічні властивості:

Резістол перешкоджає попаданню вірусних і бактеріальних інфекцій в організм людини, блокуючи прикріплення їх до слизового покриву. Потенціюючи реакції іммуномодуляції створює умови, несприятливі для розмноження хвороботворних мікроорганізмів, проводячи профілактику розвитку ускладнень. Активізує механізми очищення бронхів, полегшує відходження густого мокротиння. Застосування препарату призводить до швидкого згасання кашлю, гіпертермії, нежиті. Тривалість захворювання значно скорочується.

Показання до застосування:

Інфекційні хвороби верхніх дихальних шляхів, які проявляються бронхітом, синуситом, тонзилярною ангіною, ринофарингітом.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових крапель Резістол, часті геморагічні стани, одночасний прийом антикоагулянтів, виражені порушення функції печінки і нирок.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

У препараті Резістол міститься 12 об.% етанолу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Використання заборонено, так як багатоцентрові дослідження щодо впливу на організм вагітних і матерів, що вигодовують, не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Водіям необхідно враховувати, що до складу лікарського засобу входить спирт.

Спосіб застосування та дози:

З лікувальною метою Резістол приймають тричі на день 30-40 хвилин перед їжею. Дітям від 1 до 6 років - по 10 крапель, від 6 до 12 років - по 20 кап., старше 12 років і дорослим - по 30 кап. Тривалість терапії від 7 до 10 днів, максимально до 3 тижнів. У дітей грудного періоду не використовують.

Передозування:

Інформація відсутня. Випадковий прийом препарату в високих дозах може супроводжуватися посиленням симптомів побічних реакцій.

Побічні дії:

Виявляються болем в епігастральній ділянці, печією, нудотою, діареєю, кровоточивістю ясен, носовими кровотечами, кропив'янкою, сверблячкою шкіри і слизових.

Лікарська взаємодія:

Дані відсутні. Але не виключено взаємне потенціювання дії при поєднанні з антикоагулянтами.

Термін придатності:

До 3 років. Розкрита упаковка зберігається протягом 3 місяців.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° С без можливості доступу дітям

Форма випуску / упаковка:

Коробка з 1 флаконом об'ємом 20 мл або 50 мл, закритим спеціальною пробкою-крапельницею.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина:1 г розчину містить пеларгонії коренів екстракт рідкий (Pelargonii radix extractum liquidum) (екстрагенти: етанол 40 % (об./об.), етанол 10 % (об./об.)) (1:8-10) 800 мг;
  • допоміжна речовина: гліцерин 85 %.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Рідина від світло-коричневого до червоно-коричневого кольору. У процесі зберігання допускається утворення осаду і помутніння.

Виробник:

Галичфарм, ПАТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8; тел./факс: (032) 294-99-94, 294-99-02

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат містить екстракт коренів Pelargonium sidoides.

Засіб впливає на механізм прикріплення бактерій і вірусів до слизової оболонки, перешкоджаючи тим самим проникненню вірусів і бактерій в організм. Препарат має виражений імуномодулюючий ефект, що спричиняє швидке пригнічення вірусної інфекції. Він також запобігає розмноженню бактерій, що вже проникли в організм, передшкоджаючи цим самим розвитку ускладнень. Препарат сприяє активізації механізмів очищення дихальних шляхів, що поліпшує виведення в’язкого слизу й усуває умови для подальшого розмноження хвороботворних бактерій.

Лікування препаратом призводить до швидкого послаблення таких симптомів, як кашель, важке відходження мокротиння, загальне нездужання, температура і нежить, значною мірою скорочує тривалість захворювання, пригнічує розвиток резистентності мікроорганізмів.

Препарат - комплексна суміш багатьох компонентів, яка в цілому розглядається як активна речовина.

Фармакокінетика. Даних про фармакокінетику препарату немає.

Показання до застосування:

Гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів і носоглотки (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт).

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату, схильність до кровотеч, одночасний прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові, тяжкі захворювання печінки або нирок (через відсутність достатнього досвіду застосування цього лікарського засобу в подібних випадках).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

У препараті Резістол® міститься 12 об. % етанолу.®®

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через відсутність достатнього досвіду застосування препарату Резістол® вагітним і жінкам, які годують груддю, його не слід застосовувати у період вагітності й годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не вивчався, але слід врахувати, що препарат містить 12 об. % етанолу.

Діти:

У зв'язку з відсутністю достатніх даних щодо застосування препарату немовлятам Резістол® не слід застосовувати дітям віком до 1 року. Застосування препарату Резістол® для лікування дітей молодшого віку (від 1 до 6 років) рекомендується під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Розчин слідприймати з невеликою кількістю рідини за 30 хв до вживання їжі вранці, вдень і ввечері.

У гострій стадії захворювання зазвичай призначають:

  • дорослим і дітям віком від 12 років – по 30 крапель 3 рази на добу;
  • дітям віком від 6 до 12 років – по 20 крапель 3 рази на добу;
  • дітям віком від 1 до 6 років – по 10 крапель 3 рази на добу.

Для профілактики рецидивів і подальшого лікування хронічних захворювань дорослим і дітям віком від 12 років призначають по 10-20 крапель препарату 3 рази на добу.

Середня тривалість курсу лікування гострого захворювання і профілактики рецидивів становить 7-10 днів. Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 3 тижні.

Флакон тримати вертикально, у разі необхідності злегка постукувати по його дну.

Передозування:

Повідомлення про передозування відсутні. Можливе посилення побічних реакцій.

Побічні дії:

З боку травного тракту: розлади травного тракту (у тому числі біль у шлунку, печія, нудота, діарея), слабка кровотеча ясен.

З боку дихальної системи: слабкі носові кровотечі.

З боку шкіри/з боку імунної системи: реакції гіперчутливості (у тому числі висипання на шкірі, кропив’янка, свербіж шкіри і слизових оболонок). У вкрай поодиноких випадках можливі тяжкі реакції гіперчутливості з набряком обличчя, задишкою і зниженням артеріального тиску.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення показників функції печінки. Причинно-наслідковий зв'язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не був продемонстрований.

Лікарська взаємодія:

Повідомлення про взаємодію відсутні.

Через можливу дію препарату Резістол® на параметри згортання крові не виключена ймовірність того, що при одночасному застосуванні з похідними кумарину або іншими препаратами, що перешкоджають згортанню крові, можливе посилення їх антикоагулянтної дії. Не виявлено ніяких взаємодій препарату Резістол® із пеніциліном V.

Термін придатності:

3 роки. Термін придатності після відкриття упаковки – 3 місяці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 20 мл або по 50 мл у флаконі, закритому пробкою-крапельницею та кришкою з контролем першого розкриття; по 1 флакону в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особые предостережения

В препарате Резистол содержится 12 об.% этанола.Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий. Сообщения о взаимодействии отсутствуют.Из-за возможного действия препарата Резистол на параметры свертываемости крови не исключена вероятность того, что при одновременном применении с производными кумарина или другими препаратами, которые препятствуют свертыванию крови, возможно усиление их антикоагулянтного действия. Не выявлено никаких взаимодействий препарата Резистол с пенициллином V.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.