Ріфонат (Rifamycin) інструкція із застосування

Рифонат фото, інструкція
Дозування:
Ріфонат концентрат для р-ну д/інф., 30 мг/мл по 15 мл у флак. №1
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

концентрат

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на мікобактерії. Протитуберкульозні засоби. Антибіотики.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл концентрату містить рифаміцину натрієвої солі 30 мг; допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натрію гідрокарбонат, натрію сульфіт, натрію едетат, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма:

концентрат

Основні фізико-хімічні властивості:

розчин темно-коричнево-червоного кольору.

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на мікобактерії. Протитуберкульозні засоби. Антибіотики.

Фармакологічні властивості:

Рифаміцин СВ (у вигляді натрієвої солі) – напівсинтетичний антибіотик широкого спектру дії. Фармакодинаміка. Селективно інгібує ДНК-залежну РНК-полімеразу чутливих мікроорганізмів. Активний відносно внутрішньоклітинно і позаклітинно розташованих мікроорганізмів. Є протитуберкульозним препаратом першого ряду.В низьких концентраціях справляє бактерицидну дію на Mycobacterium tuberculosis, Brucella spp., Chlamydia trachomatis, Legionella pneumophila, Rickettsia typhi, Mycobacterium leprae; в високих концентраціях - на деякі грамнегативні мікроорганізми. Високоактивний відносно Mycobacterіum tuberculosіs. Активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: Staphіlococcus spp., у тому числі і множинно стійких; Streptococcus spp., Bacіllus anthracіs, Clostrіdіum spp., а також відносно деяких грамнегативних мікроорганізмів: Neіsserіa menіngіtіdіs, Haemophіlus іnfluenzae, Brucella spp., Legіonella pneumophіla. Діє на збудників Brucella spp., Legіonella pneumophіla, Salmonella typhі, Mycobacterіum leprae, Chlamydіa trachomatіs, Rіckettsіa prowazekіі. Стійкість до рифаміцину розвивається швидко. Перехресної стійкості з іншими протитуберкульозними препаратами (за винятком інших рифаміцинів) не відзначено. Фармакокінетика. Зв’язування з білками плазми високе – 84-91%. Рифаміцин добре проникає в тканини і рідкі середовища організму і виявляється в терапевтичних концентраціях у плевральному ексудаті, мокротинні, вмісті каверн, кістковій тканині. Крізь ГЕБ проникає тільки у випадку запалення мозкових оболонок. Проникає крізь плаценту, виділяється у грудне молоко. Найбільша концентрація препарату створюється в тканинах печінки і нирок. Метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активного метаболіту. Після внутрішньовенного введення терапевтична концентрація зберігається протягом 8–12 год. Період напіввиведення (T½) становить 3-5 години. Є аутоіндуктором – прискорює свій метаболізм у печінці, у результаті чого системний кліренс – 6 л/годин після введення першої дози, зростає до 9 л/годину після повторного прийому. Виводиться переважно з жовчю, 80% – у вигляді метаболіту; 20 % – нирками. У пацієнтів з порушеннями видільної функції нирок T½ подовжується тільки в тих випадках, коли його дози перевищують 600 мг. У пацієнтів з порушеннями функції печінки відзначається збільшення концентрації рифаміцину в плазмі і подовження T½.

Показання до застосування:

Туберкульоз різної локалізації (усі форми, у тому числі туберкульозний менінгіт) у складі комбінованої терапії. Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами (насамперед стафілококами з множинною стійкістю ), у тому числі: лепра (у комбінації з дапсоном – мультибацилярні типи захворювання); остеомієліт; пневмонія, бронхіт; отит; холецистит; пієлонефрит; менінгококовий менінгіт (профілактика в осіб, що знаходилися в тісному контакті з хворими на менінгококовий менінгіт; у бацилоносіїв Neisseria meningitidis).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до рифаміцину або до інших компонентів препарату; жовтяниця; інфекційний гепатит, в тому числі нещодавно перенесений (менше 1 року), хронічна ниркова недостатність;легенево-серцева недостатність II-III ступеня;

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не можна використовувати пробу з навантаженням бромсульфалеїном, оскільки рифаміцин конкурентно пригнічує його виведення.

Особливості застосування:

При тривалому застосуванні препарату показаний систематичний контроль картини периферичної крові і функції печінки та нирок. При лікуванні нетуберкульозних інфекцій можливий швидкий розвиток резистентності мікроорганізмів. У випадку розвитку грипоподібного синдрому, не ускладненого тромбоцитопенією, гемолітичною анемією, бронхоспазмом, задишкою, шоком і нирковою недостатністю, у хворих, що одержують препарат за інтермітуючою схемою, варто розглянути можливість переходу на щоденний прийом. У випадку, якщо відзначаються зазначені вище серйозні ускладнення, введення Ріфонату® припиняють. Якщо необхідно відновити лікування рифаміцином після перерви, то варто починати з дози 75 мг/добу, поступово підвищуючи її на 75 мг/добу до досягнення бажаної дози. При цьому слід контролювати функцію нирок. У період лікування не можна застосовувати мікробіологічні методи визначення концентрації фолієвої кислоти і вітаміну В12 у сироватці крові. На тлі лікування шкіра, мокротиння, піт, кал, слізна рідина, сеча набувають оранжево-червоного кольору. Може стійко зафарбовувати м’які контактні лінзи. З обережністю застосовують у виснажених хворих.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності і годування груддю препарат протипоказаний. У разі необхідності застосування препарату в період лактації, годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат застосовують виключно в умовах стаціонару.

Діти:

Препарат не застосовують дітям віком до 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньовенно, краплинно, попередньо розчинивши необхідний об’єм концентрату в 100 мл розчинника, порожнинно, місцево (у вогнище інфекції), інгаляційно.При лікуванні туберкульозу дорослим хворим з масою тіла менше 50 кг Ріфонат® призначають внутрішньовенно краплинно у дозі 450 мг, хворим з масою тіла більше 50 кг призначають 600 мг/добу у 1 введення (при поганій переносимості рифаміцину добова доза може бути розподілена на 2 прийоми); максимальна добова доза – 1,2 г. Тривалість курсу терапії при туберкульозі може становити 12 і більше місяців. Дітям старше 3 років призначають Ріфонат® у дозі 10 мг/кг маси тіла/добу у 1–2 введення; максимальна доза для дітей – 450 мг. Для лікування лепри на фоні комбінованої терапії Ріфонат® застосовують за двома схемами: 1) добову дозу (300-450 мг) вводять у 1 прийом, а при поганій переносимості – у 2 прийоми; тривалість лікування – 3-6 місяців, курси повторюють з інтервалом 1 місяць; 2) добову дозу (450 мг) вводять у 2-3 прийоми протягом 2-3 тижнів з інтервалом 2-3 місяці протягом 1-2 років (або таку ж дозу 2-3 рази на тиждень протягом 6 місяців). Для лікування інфекційних захворювань, спричинених чутливими мікроорганізмами, призначають у комбінації з іншими протимікробними засобами. Добова доза для дорослих – 450-900 мг/добу; для дітей – 8-10 мг/кг. Кількість введення – 2-3 рази на добу. Для лікування бруцельозу – 900 мг/добу одноразово у комбінації з доксицикліном; середня тривалість лікування – 45 днів. Для профілактики менінгококового менінгіту – 2 рази на добу кожні 12 годин протягом 2 діб. Разові дози для дорослих – 600 мг, для дітей старше 3 років – 10 мг/кг.Місцево: промивання нориць, порожнин, емпієм. Внутрішньопорожнинне введення – 150 мг (5 мл концентрату).Інгаляції (при туберкульозі легень) – 150 мг (5 мл концентрату) 1 раз на 2 дні; виразки, фістули, патологічні зміни шкіри – 150 мг (5 мл концентрату); емпієма – 150-300 мг (5 або 10 мл концентрату відповідно).Для внутрішньовенного краплинного введення необхідно попередньо розчинити в 0,9 % розчині натрію хлориду, 5 % розчині декстрози, розчині Рінгера або розчині Рінгера лактатному.

Передозування:

Симптоми: набряк легень, сплутаність свідомості, судоми. Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля; симптоматична терапія, форсований діурез, гемодіаліз.

Побічні дії:

При щоденному застосуванні рифаміцину його переносимість краща ніж при інтермітуючому лікуванні. З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту, ерозивний гастрит, підвищення рівня печінкових трансаміназ, білірубіну в плазмі крові, псевдомембранозний ентероколіт, гепатит.З боку системи кровотворення: рідко – тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, еозинофілія, лейкопенія, гемолітична анемія. З боку ЦНС: головний біль, зниження гостроти зору, атаксія, порушення координації рухів, дезорієнтація. З боку сечовидільної системи: некроз ниркових канальців, інтерстиціальний нефрит, гостра ниркова недостатність. З боку ендокринної системи: дисменорея. Алергічні реакції: кропив’янка, набряк Квінке, бронхоспазм. Грипоподібний синдром: артралгія, гарячка, міалгія (при інтермітуючій або нерегулярній терапії або при поновленні лікування після перерви). Інші: червоно-коричневе забарвлення сечі, калу, слини, мокротиння, поту, сліз, індукція порфірії, флебіт (при внутрішньовенному введенні).

Лікарська взаємодія:

Рифаміцин сприяє зниженню активності (спричиняє індукцію ферментних систем печінки, прискорює метаболізм) теофіліну, пероральних антикоагулянтів, пероральних протидіабетичних препаратів, гормональних контрацептивів, препаратів наперстянки, β-адреноблокаторів, еналаприлу, дизопіраміду, мексилетину, верапамілу, фенітоїну, хінідину, ГКС, хлорамфеніколу, дапсону, азатіоприну, циметидину, протигрибкових препаратів (кетоконазолу, ітраконазолу), бензодіазепінів, циклоспорину А. Ізоніазид і/або піразинамід підвищують частоту і тяжкість порушень функції печінки більше ніж під час призначення одного рифаміцину у хворих із захворюванням печінки в анамнезі.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл, 15 мл, 20 мл у флаконах скляних; по 5 мл, 15 мл, 20 мл у флаконі скляному №1 у пачці з картону; по 15 мл, 20 мл у флаконі скляному з розчинником у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Україна,18030, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108Тел. (044) 281-01-01

Додаткові дані

Дозування:
Ріфонат концентрат для р-ну д/інф., 30 мг/мл по 15 мл у флак. №1
Реєстрація:
№ UA/11420/01/01 від 23.03.2011. Наказ № 158 від 23.03.2011
Виробник:
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.