Ріносепт інструкція по застосуванню

Ріносепт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ріносепт краплі наз. 0,025 % по 5 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3943/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 166 від 17.03.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл містить нафазоліну 0,00025 г;в 1 мл міститься 24 краплі.допоміжні речовини: декстран, декаметоксин, натрію хлорид, вода очищена;

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина;

Виробник:

Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Нафазолін належить до неселективних альфа-адреноміметиків, які чинять судинозвужуючу дію на судини слизової оболонки, що приводить до зменшення набряку, згасання процесів запалення, покращує дренаж придаткових пазух носа, полегшує носове дихання. Компонент допоміжних речовин – декаметоксин має високу протимікробну активність, виконує роль консерванта. Середньомолекулярні декстрани у складі допоміжних речовин зменшують подразнюючий ефект адренергічного компонента препарату на слизову, усувають відчуття висушування слизової після закапування препарату, посилюють активність фагоцитів і репаративні процеси в епітелії слизової. Фармакокінетика. Препарат діє місцево, всмоктується в незначній кількості. Дія препарату починається через 5-7 хвилин і триває протягом 3-4 годин.

Показання до застосування:

Гострий риніт, алергічний риніт, ринофарингіт, синусити, гострий катар євстахієвої труби, середній отит (у складі комбінованої терапії).У процесі підготовки пацієнтів до діагностичних та хірургічних маніпуляцій у носових ходах з метою зменшення набряку слизової, санації порожнини носа від мікробної флори, зменшення всмоктування засобів місцевої анестезії; після хірургічних втручань на носовій перегородці, раковинах носа та з приводу поліпозу у ранній післяопераційний період для профілактики мікробних гнійно-запальних ускладнень, прискорення процесів регенерації слизової та для відновлення носового дихання.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тахікардія, артеріальна гіпертензія.

Особливості застосування:

Підігрівання препарату до температури 36-38°С перед застосуванням підвищує його ефективність.Застосування для лікування вагітних, жінок, які годують груддю. Ріносепт® не чинить системного впливу у зв’язку з його місцевою дією і незначним всмоктуванням, тому його застосування не протипоказано вагітним і жінкам у період годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

При ринітах, синуситах, ринофарингітах, гострому катарі євстахієвої труби, при середньому отиті дорослі і діти віком старше 12 років Ріносепт® закапують по 3-4 краплі 3-4 рази на добу в кожний носовий хід. Дітям від 6 місяців до 2 років закапують по 1 краплі 2-3 рази на добу, від 2 до 5 років - по 1-2 краплі 3-4 рази на добу. Після хірургічних втручань в кожний носовий хід закапують по 3-4 краплі препарату 3-4 рази на добу протягом трьох діб.

Передозування:

У випадку закапування препарату у дозах, що перевищують рекомендовані в інструкції, можливі виникнення сухості у носі, головного болю, підвищення артеріального тиску. Необхідно припинити застосування препарату і провести симптоматичну терапію. Якщо помилково препарат був прийнятий внутрішньо, треба промити шлунок, застосувати ентеросорбенти – активоване вугілля тощо.

Побічні дії:

Можливі висипання на шкірі, безсоння, головний біль, запаморочення, відчуття сухості, печіння у носових ходах, тахікардія.

Лікарська взаємодія:

Інші a-адреноміметичні препарати посилюють активність Ріносепту®. Препарат завдяки наявності нафтизину (нафазоліну) посилює гіпертензивну дію трициклічних антидепресантів та інгібіторів МАО.

Термін придатності:

Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 оС до 25 оС. Термін придатності – 2 роки. Після розкриття флакону препарат зберігати 14 діб.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл у флаконі з трубки скляної. Флакони разом з кришкою-крапельницею поліетиленовою поміщені в пачку з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: naphazoline; 2-(1-нафтилметил)-імідазоліну нітрат;Форма випускуКраплі назальні.АдресаУкраїна, 61057, м. Харків, вул. Воробйова, 8.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA08:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ріносепт
Виробник:Дослідний завод ГНЦЛС
Форма випуску: По 5 мл у флаконі з трубки скляної. Флакони разом з кришкою-крапельницею поліетиленовою поміщені в пачку з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3943/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 166 від 17.03.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Naphazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл містить нафазоліну 0,00025 г;в 1 мл міститься 24 краплі.допоміжні речовини: декстран, декаметоксин, натрію хлорид, вода очищена;

Фармакотерапевтична група:Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Код АТС:R01AA08 - Нафазолін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама