Сліпзон таблетки інструкція по застосуванню

Сліпзон таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки, в/плів. обол. по 15 мг №30
Виробник:
Реєстрація:
UA/17627/01/01 від 30.08.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 13.05.2021
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: доксиламіну гідросукцинат;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 15 мг доксиламіну гідросукцинату;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат;

плівкова оболонка: гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 400, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний.

Основні фізико-хімічні властивості:

Від блідого пурпурово-сірого до пурпурово-сірого кольору овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою з одного боку.

Таблетку можна поділити навпіл на рівні дози.

Виробник:

КРКА, д.д., Ново местÐ / KRKA, d.d., Novo mesto

Місцезнаходження виробника:

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, СловеніÑ / Smarjeska cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovenia.

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Механізм дії та фармакодинамічні ефекти.

Доксиламіну сукцинат є блокатором Н1-гістамінових рецепторів класу етаноламінів, що виявляє седативний та атропіноподібний ефекти. Зафіксовано, що він зменшує час, необхідний для засинання, а також покращує тривалість і якість сну.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Максимальна концентрація у плазмі крові (Сmax) досягається у середньому через 2 години (Тmax) після прийому доксиламіну сукцинату.

Біотрансформація та виведення

Середній період напіввиведення з плазми крові (Т½) становить 10 годин.

Доксиламіну сукцинат частково метаболізується у печінці шляхом деметилювання та N-ацетилювання. Період напіввиведення може значно збільшитися в осіб літнього віку або у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю. Різні метаболіти, що утворюються при розпаді молекули, не є кількісно значущими, оскільки 60 % застосованої дози виявляється у сечі у формі незміненого доксиламіну.

Показання до застосування:

Періодичне та транзиторне безсоння у дорослих.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної речовини або до інших антигістамінних препаратів, або до інших інгредієнтів.

Закритокутова глаукома в анамнезі пацієнта або в сімейному анамнезі. Уретропростатичні розлади з ризиком затримки сечі.

Особливості застосування:

Особливі застереження

Безсоння може мати різні причини, які не вимагають обов’язкового прийому ліків.

Як і всі снодійні або седативні засоби, доксиламіну сукцинат може загострювати синдром нічного апное (збільшення кількості і тривалості зупинок дихання).

Ризик накопичення

Як і всі препарати, доксиламіну сукцинат зберігається в організмі протягом приблизно 5 періодів напіввиведення (див. розділ «Фармакокінетика»).

У пацієнтів літнього віку або у людей із порушеннями функції нирок або печінки період напіввиведення може бути значно подовжений. При багаторазовому застосуванні препарат або його метаболіти досягають рівноважного стану значно пізніше і на набагато вищому рівні. Лише після досягнення рівноважного стану можна оцінити ефективність та безпеку препарату.

Можливо, може знадобитися зміна дози (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Пацієнти літнього віку

Н1-антигістамінні засоби слід з обережністю застосовувати пацієнтам літнього віку через ризик виникнення когнітивних порушень, в’ялості, затримки реакції та/або запаморочення, що може збільшити ризик падінь (наприклад, коли люди встають вночі) з наслідками, які часто є серйозними для даної категорії пацієнтів.

Особливі заходи безпеки

Пацієнти літнього віку, пацієнти з порушеннями функції нирок або печінки

Спостерігався підвищений рівень концентрації у плазмі крові та знижений плазмовий кліренс. Рекомендовано зменшити дозу.

Для запобігання сонливості протягом дня необхідно пам’ятати, що тривалість сну після прийому препарату повинна бути не менше 7 годин.

Сліпзон® містить лактозу. Пацієнтам із рідкісними спадковими станами непереносимості галактози, дефіциту лактази Лаппа або глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати цей засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

На підставі наявних даних доксиламін можна застосовувати у період вагітності після консультації з лікарем. Якщо препарат застосовувати у кінці вагітності, атропіноподібні та седативні властивості цієї молекули слід брати до уваги при спостереженні за новонародженим.

Період годування груддю

Невідомо, чи проникає доксиламін у грудне молоко. Враховуючи можливість спричинення в’ялості або парадоксального збудження немовляти, не рекомендується застосовувати препарат у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Пацієнтів, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами, слід проінформувати про ризик виникнення денної сонливості. Їм слід рекомендувати не застосовувати заспокійливі засоби, натрію оксибат, алкогольні напої або лікарські засоби, які містять алкоголь, як супутню терапію, або ж при застосуванні таких комбінацій враховувати седативний ефект антигістамінних препаратів. При недостатній тривалості сну ризик зменшення концентрації уваги збільшується.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям віком до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Дозування

Рекомендована доза становить 7,5-15 мг на добу (½-1 таблетка на добу). За необхідності дозу можна збільшити до 30 мг на добу (2 таблетки на добу).

Пацієнти літнього віку, пацієнти з порушеннями функції нирок або печінки

Рекомендується зменшити дозу даній категорії пацієнтів.

Спосіб застосування

Для перорального застосування. Застосовувати 1 раз на добу за 15-30 хвилин до сну. Таблетку слід проковтнути та запити необхідною кількістю води.

Тривалість лікування

Тривалість курсу лікування становить 2-5 днів. Якщо безсоння зберігається довше 5 днів, необхідно переглянути доцільність подальшого застосування препарату.

Передозування:

Симптоми

Першими симптомами гострого отруєння є сонливість і ознаки антихолінергічних ефектів: збудження, розширення зіниць, параліч акомодації, сухість у роті, почервоніння обличчя і шиї, гіпертермія, синусова тахікардія. Делірій, галюцинації та атетозні рухи частіше спостерігаються у дітей, іноді вони є передвісниками судом — рідкісних ускладнень тяжкого отруєння або навіть коми. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді викликає рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Таке м’язове порушення є поширеним і вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази (КФК).

Лікування

Лікування симптоматичне. При ранньому початку лікування рекомендується застосовувати активоване вугілля (50 г — дорослим, 1 г/кг — дітям).

Побічні дії:

Антихолінергічні ефекти: запор, затримка сечовипускання, сухість у роті, порушення зору (порушення акомодації, розмитість зору, галюцинації, порушення гостроти зору), прискорене серцебиття, сплутаність свідомості).

Рабдоміоліз, підвищення рівня КФК в крові.

Денна сонливість, що вимагає знизити дозу.

Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж.

Крім того, H1-антигістамінні засоби першого покоління, як відомо, викликають в’ялість, когнітивні розлади та порушення психомоторної діяльності.

Звіт про очікувані побічні реакції

Звітність про передбачувані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Інформацію про будь-які передбачувані побічні реакції слід подавати відповідно до вимог законодавства.

Лікарська взаємодія:

Комбінації, які не рекомендуються

Алкоголь як напій та допоміжна речовина

Алкоголь посилює седативний ефект більшості Н1-антигістамінних засобів. Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним. Слід уникати вживання алкогольних напоїв та прийому лікарських засобів, що містять етанол.

Натрію оксибат зумовлює пригнічення центральної нервової системи (ЦНС). Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним.

Комбінації, які слід враховувати

Атропін та інші атропіноподібні лікарські засоби (іміпрамінові антидепресанти, більшість атропінових Н1-антигістамінів, антихолінергічні протипаркінсонічні препарати, атропінові спазмолітичні лікарські засоби, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики та клозапін) внаслідок виникнення додаткових атропінових побічних ефектів, таких як затримка сечі, запор, сухість у роті.

Інші антидепресанти, що впливають на ЦНС

Похідні морфіну (знеболювальні засоби, що застосовуються для лікування кашлю і замісної терапії), нейролептики; барбітурати; бензодіазепіни; анксіолітики, крім бензодіазепінів (мепробамат); снодійні, седативні антидепресанти (амітриптилін, доксепін, міансерин, міртазапін, триміпрамін); седативні Н1-антигістамінні засоби; антигіпертензивні засоби центральної дії; інші: баклофен, пізотифен, талідомід) посилюють пригнічення ЦНС. Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним.

Інші снодійні засоби зумовлюють пригнічення ЦНС.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Для лікарського засобу не потрібні особливі умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 2, або по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

№ 10 — без рецепта;

№ 20 — за рецептом;

№ 30 — за рецептом.

Медичне застереження
Дата додавання: 13.05.2021
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AA09:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Сліпзон таблетки
Виробник:КРКА, д.д., Ново местÐ / KRKA, d.d., Novo mesto
Форма випуску:

По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 2, або по 3 блістери у картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/17627/01/01 від 30.08.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Doxylamine
Умови відпуску:

№ 10 — без рецепта;

№ 20 — за рецептом;

№ 30 — за рецептом.

Склад:

діюча речовина: доксиламіну гідросукцинат;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 15 мг доксиламіну гідросукцинату;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат;

плівкова оболонка: гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 400, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби
Код АТС:R06AA09 - Доксиламін
Заявник:КРКА, д.д., Ново место
Адреса заявника:Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама