Тимолол-Біофарма інструкція по застосуванню

Тимолол-Біофарма фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тимолол-Біофарма краплі оч. 0,25 % по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8364/01/01 від 30.05.2008. Наказ № 50 від 02.02.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 мл препарату містить тимололу малеату (у перерахунку на основу) 2,5 мг або 5,0 мг; допоміжні речовини: динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію хлорид, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, вода для ін`єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина, рН 6,3 – 7,3.

Виробник:

Біофарма, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні та міотичні. Блокатори бета-адренорецептор

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Неселективний блокатор b1 і b2-адренорецепторів. При інстиляціях в око знижує внутрішньоочний тиск, в основному, за рахунок зменшення продукції водянистої вологи. Ефект пов`язаний із пригніченням аденілатциклазної системи циліарної тканини, яка забезпечує активне транспортування натрію із крові у внутрішньоочну рідину, що призводить до зниження інтенсивності процесу вологоутворення.Зниження внутрішньоочного тиску починається через 20 хв після закапування, максимальний ефект - через - 1-2 години; тривалість дії - від 8 до 24 годин.Не діє на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці.Фармакокінетика. Після інстиляції очних крапель час досягнення Сmax – 1-2 години. Активна речовина потрапляє до кровоносної системи шляхом абсорбції через кон‘юнктиву, слизову оболонку носа і сльозного каналу. Екскретуються метаболіти нирками. У новонароджених і маленьких дітей концентрація активної речовини значно перевищує його Сmax у плазмі крові дорослих.

Показання до застосування:

Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, афакічна, посттравматична), гостре підвищення внутрішньоочного тиску.

Протипоказання:

Дистрофічні захворювання рогівки, тяжкий вазомоторний риніт, бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легенів, синусова брадикардія, атріовентрикулярна блокада II і III ступеня, виражена серцева недостатність, кардіогенний шок. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого із компонентів препарату, період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний новонародженим і недоношеним дітям.

Особливості застосування:

При застосуванні очних крапель Тимолол-Біофарма вперше лікування починають з меншої концентрації препарату (0,25 %) і лише при недостатній ефективності призначають 0,5 % розчин хворим літнього віку і дітям. За цими категоріями хворих необхідний ретельний медичний контроль. З обережністю препарат слід назначати пацієнтам, схильним до бронхоспазмів і з серцевою недостатністю. Не рекомендується застосування препарату хворим на цукровий діабет; а також одночасно з іншими b-адреноблокаторами. При тривалому застосуванні Тимолол–Біофарма можливе послаблення ефекту (тахіфілаксія).Не слід закапувати в очі два адреноблокатори одночасно. При застосуванні препарату слід контролювати, не рідше 1 разу у 6 місяців, функцію сльозовиділення, цілісність рогівки, поля зору.Пацієнтам, які носять контактні лінзи, слід їх знімати перед введенням препарату. Надівати контактні лінзи рекомендується через 20 – 25 хв після закапування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказане застосування препарату у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Після закапування препарату протягом 30 хв необхідно утримуватися від занять потенціально небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги і гостроти зору. Необхідно бути обережним при керуванні автомобілем у нічний час.

Діти:

Дітям назначають при вродженій глаукомі (у випадку неефективності інших терапевтичних заходів). Достатній досвід застосування дітям відсутній, у зв´язку з чим препарат може застосовуватись тільки під ретельним медичним контролем і у випадку, коли очікуваний лікувальний ефект переважає ризик розвитку можливих побічних явищ. Не слід застосовувати препарат для новонароджених і недоношених дітей.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 1 року закапують у кон’юнктивальний мішок ураженого ока по 1 краплі 0,25 % розчину 2 рази на день, при недостатній ефективності – по 1 краплі 0,5 % розчину 2 рази на день. При нормалізації внутрішньоочного тиску підтримуюча доза – 1 крапля 0,25 % розчину 1 раз на день. Різниця вираженості дії двох концентрацій становить 10 –15 %. Тривалість лікування встановлюють індивідуально (залежно від показань та початкового рівня внутрішньоочного тиску), інколи буває достатньо одного закапування.

Передозування:

Небезпека передозування у дітей вища, ніж у дорослих (див. розділ Фармакокінетика). При передозуванні препарату можливий розвиток резорбтивних ефектів, характерних для b-блокаторів. Симптоми: апатія, аритмія, виражена брадикардія, бронхоспазм, можливі нудота, блювання. 

Побічні дії:

Порушення з боку центральної і периферичної нервової системи: запаморочення.Порушення з боку органа зору: зменшення сльозовиділення, кон‘юнктивіт, блефарит, поверхнева крапчаста кератопатія і корнеальна анестезія, симптоми слабкого подразнення.Серцево-судинні порушення: брадикардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, системна гіпотензія.Порушення з боку дихальної системи: бронхоспазм, задишка (в окремих хворих при тривалому застосуванні препарату).Порушення з боку шкіри та її придатків:  місцеві та генералізовані шкірні висипи, кропив’янка.Вельми рідко можливі реакції гіперчутливості у вигляді анафілактичної реакції, набряку Квінке.

Лікарська взаємодія:

З метою досягнення більш вираженої і тривалої гіпотензивної дії Тимолол-Біофарма можна комбінувати з міотиками (пілокарпін), інгібіторами карбоангідрази (дорзоламід), тауфоном. Одночасне застосування Тимолол-Біофарма з адреноміметиками може спричиняти мідріаз.Посилює дію периферичних міорелаксантів (тимолол потрібно відмінити за 48 годин до запланованого проведення загального наркозу з їх застосуванням).

Термін придатності:

2 роки. Після розкриття флакону - 14 діб.

Умови зберігання:

Зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці при температурі від 8 0С до 15 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл або 10 мл у скляних флаконах разом із кришками-крапельницями.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе рекомендується одночасне застосування з інгібіторами МАО внаслідок значного посилення гіпотензивної дії, перерва в лікуванні між прийомом інгібіторів МАО і тимололу має становити не менше 14 днів. МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ-38, вул. М. Амосова, 9.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01ED01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тимолол-Біофарма
Виробник:Біофарма, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску: По 5 мл або 10 мл у скляних флаконах разом із кришками-крапельницями.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8364/01/01 від 30.05.2008. Наказ № 50 від 02.02.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Timolol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 мл препарату містить тимололу малеату (у перерахунку на основу) 2,5 мг або 5,0 мг; допоміжні речовини: динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію хлорид, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, вода для ін`єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні та міотичні. Блокатори бета-адренорецептор
Код АТС:S01ED01 - Тимолол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама