Угрицил інструкція по застосуванню

Угрицил фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Угрицил гель д/зовн. заст. 1 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4009/01/01 від 06.12.2005. Наказ № 678 від 06.12.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г гелю містить 10 мг кліндаміцину фосфату у перерахунку на 100 % речовину кліндаміцин;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (ніпагін), алантоїн, пропіленгліколь, макрогол 400, карбомер 934Р, натрію гідроксид, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий або майже прозорий безбарвний гель;

Виробник:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевого лікування акне. Кліндаміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активна речовина препарату – кліндаміцину фосфат – на місці застосування швидко гідролізується з утворенням кліндаміцину. Кліндаміцин – антибіотик групи лінкозамідів. Пригнічує синтез білка в мікробній клітині шляхом взаємодії з 50S-субодиницями рибосом.Кліндаміцин активний відносно таких мікроорганізмів:аеробні грампозитивні коки, включаючи Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis (у тому числі штами, що продукують і не продукують пеніциліназу); Streptococcus spp. (за винятком Streptococcus faecalis), Streptococcus pneumoniae;анаеробні грамнегативні бактерії, включаючи Bacteroides spp. ( у тому числі B. fragilis, B. melaninogenicus), Fusobacterium spp.анаеробні грампозитивні неспороутворюючі бактерії, включаючи Propionibacterium, Eubacterium, Actinomyces spp.анаеробні і мікроаерофільні грампозитивні коки, включаючи Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.Кліндаміцин активний відносно всіх штамів Propionibacterium acnes – збудника вугрового висипу (мінімальна пригнічуюча концентрація – 0,4 мкг/мол). Кліндаміцин зменшує кількість вільних жирних кислот на поверхні шкіри ( з 14 % до 2 %) і таким чином сприяє її очищенню від вугрів.До кліндаміцину чутливі Chlamydia trachomatis і багато штамів Clostridium реrfringens.Спектр антимікробної дії препарату та його здатність зменшувати кількість вільних жирних кислот на поверхні шкіри сприяє її очищенню від вульгарних вугрів.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату у вигляді гелю середня абсо-лютна біодоступність становить менше 3 % від дози нанесеного кліндаміцину, що дає можливість характеризувати препарат як препарат місцевої дії. Кліндаміцин швидко накопичується у комедонах хворих на акне. Середня концентрація антибіотика у вмісті комедонів після нанесення гелю значно перевищує показник мінімальної пригнічуючої концентрації для всіх штамів Propionibacterium асnes – збудника вугревого висипу (0,4 мкг/мл).

Показання до застосування:

Препарат застосовують для лікування юнацьких вульгарних вугрів (асne vulgaris).

Протипоказання:

Препарат протипоказаний особам з гіперчутливістю до кліндаміцину, лінкоміцину та інших компонентів препарату в анамнезі, а також анамнестичними вказівками на коліт, пов'язаний із застосуванням антибіотиків.

Особливості застосування:

Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками. Після нанесення гелю вимити руки. При випадковому контакті з чутливими поверхнями (очі, слизові оболонки, відкриті рани на шкірі) ретельно промити цю ділянку прохолодною водою.Немає об'єктивних і добре контрольованих досліджень із застосування гелю Угрицил у вагітних жінок. За довідковими даними, дослідження на тваринах не виявили негативної дії кліндаміцину на репродуктивну функцію і плід, проте результати досліджень на тваринах не завжди можна перенести на людину. Тому цей препарат слід застосовувати під час вагітності тільки за суворими показаннями і під наглядом лікаря.Не встановлено, чи секретується кліндаміцин з молоком після місцевого застосування гелю Угрицил; проте є дані про появу кліндаміцину в грудному молоці після його перорального і парентерального введення. Тому під час лікування препаратом необхідно припинити годування груддю.З обережністю слід застосовувати препарат хворим на міастенію.

Спосіб застосування та дози:

Тонкий шар гелю в кількості 1-2 г (10-20 мг кліндаміцину) наносять на чисту суху шкіру в місці ураження 2 рази на добу – вранці і ввечері.

Передозування:

При місцевому застосуванні кліндаміцину можливі системні ефекти, такі як діарея та коліт. Хоча випадки діареї і коліту поодинокі, слід звернути увагу на можливість виникнення таких побічних реакцій при передозуванні. При виникненні значної або тривалої діареї застосування препарату слід негайно припинити і при необхідності провести відповідні діагностичні і лікувальні заходи. У разі тяжкої діареї слід вирішити питання про доцільність проведення колоноскопії. Не слід призначати антиперистальтичні препарати, оскільки це може призвести до продовження та/або погіршення перебігу цього явища.

Побічні дії:

Препарат звичайно добре переноситься, проте при місцевому застосуванні можливі подразнення в місці нанесення, еритема, печіння або шкірний свербіж, сухість і лущення шкіри.

Лікарська взаємодія:

Кліндаміцин посилює дію препаратів, що блокують нервово-м'язову передачу.Кліндаміцин та еритроміцин є антагоністами, внаслідок чого не рекомендується одночасне призначення цих антибіотиків.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі від 15 оС до 25 оС. Заморожування препарату не допускається.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г або 30 г у тубі, по 1 тубі в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: clindamycin;метил 7-хлоро-6,7,8-тридеокси-6[[[(2S,4R)-1-метил-4-пропілпіролідин-2-іл]карбоніл]аміно]-1-тіо-L-трео-a-D-галакто-октопіранозид 2-(дигідроген фосфат);Форма випускуГель для зовнішнього застосування.Адреса02093, Україна, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D10AF01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Угрицил
Виробник:Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску: По 15 г або 30 г у тубі, по 1 тубі в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4009/01/01 від 06.12.2005. Наказ № 678 від 06.12.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Clindamycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г гелю містить 10 мг кліндаміцину фосфату у перерахунку на 100 % речовину кліндаміцин;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (ніпагін), алантоїн, пропіленгліколь, макрогол 400, карбомер 934Р, натрію гідроксид, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби для місцевого лікування акне. Кліндаміцин.
Код АТС:D10AF01 - Кліндаміцин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама