Вітаферон (Interferon alfa-2b) інструкція із застосування

Витаферон фото, інструкція
Дозування:
Вітаферон супозиторії рект. по 1 000 000 мо №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

супозиторії

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Інтерфармбіотек, НПК, ТОВ, Україна.

Фармакотерапевтична група:

Імуностимулятори. Інтерферони. Інтерферон альфа-2b

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 супозиторій містить: діючі речовини:інтерферон альфа-2b людини рекомбінантний250 000 МО (ВІТАФЕРОН®-1)500 000 МО (ВІТАФЕРОН®-2)1 000 000 МО (ВІТАФЕРОН®-3)3 000 000 MO (ВІТАФЕРОН®-4)допоміжні речовини: полісорбат-80, кислота аскорбінова, твердий жир.

Лікарська форма:

супозиторії

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Інтерфармбіотек, НПК, ТОВ, Україна.

Фармакотерапевтична група:

Імуностимулятори. Інтерферони. Інтерферон альфа-2b

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

ВІТАФЕРОН® у супозиторіях застосовують для дітей і дорослих у вигляді монотерапії та у складі комплексної терапії при різних вірусних та вірусно-бактеріальних інфекціях.ДОРОСЛІ: інфекційно-запальні захворювання респіраторного тракту; інфекційно-запальні захворювання урогенітального тракту; дисплазії шийки матки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат може застосовуватися у новонароджених, у тому числі недоношених дітей.Запобіжні заходиЗаборонено застосування препарату із закінченим терміном придатності.Застосування при вагітності та годуванні груддюДосвід застосування препаратів інтерферону у формі супозиторіїв у вагітних та жінок, що годують груддю, обмежений. Застосування препарату допустиме після 28 тижня вагітності за умов, якщо очікувана користь для жінки перебільшує можливий ризик для плода.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та імунобіологічними препаратамиВІТАФЕРОН® сумісний з усіма лікарськими препаратами, що традиційно застосовуються при лікуванні зазначених вище захворювань (антибіотики, хіміопрепарати, глюкокортикостероїди).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

інфекційно-запальні захворювання респіраторного тракту, у тому числі у немовлят (грип, ГРВІ, пневмонія); менінгіт; сепсис; внутрішньоутробна інфекція; дитячі вірусні інфекції (епідемічний паротит, кір, краснуха, вітряна віспа); хронічні вірусні гепатити; реабілітація дітей, які часто хворіють на респіраторні інфекції.При комплексній терапії інфекційно–запальних захворювань респіраторного тракту:немовлятам призначають ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин щоденно. Курс лікування складає 5 днів. В разі необхідності курси можуть повторюватись з інтервалом 5 днів;дітям, віком від 1 до 7 років, призначають ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин протягом 10 днів;дітям старше 7 років призначають ВІТАФЕРОН®-2 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин протягом 10 днів. В подальшому може бути назначено підтримуюче лікування протягом 1-12 місяців за індивідуальною схемою.При внутрішньоутробній інфекції, сепсисі та менінгіті: немовлятам призначають ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин щоденно. Курс лікування складає 5 днів. За клінічними показниками курси можуть повторюватися з додержанням інтервалу 5 днів.При грипі та ГРВІ:у дітей, віком від 1 до 7 років, проводиться препаратом ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу щоденно протягом 5 днів;у дітей старше 7 років – препаратом ВІТАФЕРОН®-2 по 1 супозиторію 2 рази на добу щоденно протягом 5 днів. При важкому перебігу ГРВІ й грипу разова доза подвоюється. При дитячих вірусних інфекціяхдітям, віком від 1 до 7 років, призначається ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин щоденно. Курс лікування складає 5 днів;дітям старше 7 років призначають ВІТАФЕРОН®-2 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин протягом 5 днів. В комплексній терапії хронічних вірусних гепатитів у дітей ВІТАФЕРОН® застосовують в добовій дозі 3 млн МО/м2 поверхні тіла. Препарат застосовують 2 рази на добу протягом 10 днів щоденно, в подальшому 3 рази на тиждень протягом 6-12 місяців. Тривалість лікування визначається індивідуально за клінічними та вірусологічними показниками.Реабілітаційну терапію дітям, віком від 1 до 7 років, які часто хворіють на рецидивуючі вірусно-бактеріальні інфекції респіраторного тракту, ЛОР-органів, рецидивуючий герпес 1-го типу, проводять за наступною схемою:ВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу щоденно протягом 10 днів, даліВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу 3 рази на тиждень протягом 2-х тижнів, даліВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 2 рази на добу 2 рази на тиждень протягом 2-х тижнів, даліВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 1 раз на ніч 2 рази на тиждень протягом 2-х тижнів, даліВІТАФЕРОН®-1 по 1 супозиторію 1 раз на ніч 1 раз на тиждень протягом 2-х тижнів.Дітям 7-14 років терапію проводять по тій самій схемі, використовуючи ВІТАФЕРОН®-2. Загальна тривалість курсу становить 2 місяці.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують ректально.При лікуванні захворювань, що мають тривалий перебіг, курс лікування препаратом ВІТАФЕРОН® встановлюється індивідуально з урахуванням клінічної картини та динаміки захворювання.ДОРОСЛІ:При інфекційно-запальних захворюваннях респіраторного тракту: застосовують ВІТАФЕРОН®-2 по 1 супозиторію 2 рази на добу через 12 годин щоденно. Курс лікування складає 10 днів. В подальшому може бути призначено підтримуюче лікування протягом 1-12 місяців за індивідуальною схемою.При інфекційно-запальних захворюваннях урогенітального тракту: призначають ВІТАФЕРОН®-3 по 1 супозиторію 1 раз на добу. Курс лікування 10 днів. Лікування проводять обом статевим партнерам.При дисплазії шийки матки: в комплексній терапії застосовують ВІТАФЕРОН®-4 по 1 супозиторію щодня протягом 10 днів. В реабілітаційному періоді після проведення діатермокоагуляції або кріодеструкції шийки матки лікування препаратом ВІТАФЕРОН® проводять в тій самій дозі.

Передозування:

Побічні дії:

При базових курсах лікування супозиторіями ВІТАФЕРОН® у рекомендованих дозах побічні ефекти не спостерігаються.Ректальний спосіб введення препарату не супроводжується вираженими побічними проявами, які зазвичай спостерігаються при парентеральному введенні препаратів інтерферону. В окремих випадках в перші дні лікування можуть виникати грипоподібні симптоми, які в подальшому зменшуються і зникають. Для їх упередження можуть застосовуватись препарати парацетамолу у вікових дозах. Тривале застосування високих доз інтерферону може викликати зміни складу крові (лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія), підвищення рівнів АлТ, АсТ, лужної фосфатази. Можливе порушення сну, коливання артеріального тиску. Ці ефекти є дозозалежними та усуваються зменшенням дози.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

1,5 роки.

Умови зберігання:

При температурі від 2 до 8°С, у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 супозиторіїв з активністю 250 000 МО, або 500 000 МО, або 1 000 000 МО, або 3 000 000 МО на супозиторій у смужках контурної чарункової упаковки. По 1 смужці разом з інструкцією про застосування препарату у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна непатентована назва: interferon alfa-2b;основні властивості лікарської форми: супозиторії циліндричної форми із загостреним кінцем, від білого то світло-жовтого кольору, однорідної консистенції.

Форма випуску

супозиторії ректальні.Код АТС: L03A B05.

Імунологічні і біологічні властивості

Інтерферон альфа-2b людини рекомбінантний має виражені противірусні, протимікробні, антипроліферативні та імуномодулюючі властивості. Інтерферони регулюють взаємовідносини між ланками клітинного та гуморального імунітету. Під впливом ІФН в організмі посилюється активність природних кілерів, Т-лімфоцитів, а також інтенсивність диференціювання В-лімфоцитів. ІФН регулюють продукцію медіаторів запалення, стимулюють фагоцитоз та інші реакції бактерицидності, нормалізують динаміку запального процесу. ІФН також безпосередньо інгібують реплікацію і транскрипцію вірусів; впливають на основні етапи реплікації внутрішньоклітинних збудників, припиняючи їх розмноження.Комплексний склад препарату ВІТАФЕРОН® обумовлює ряд додаткових ефектів: у сполученні з аскорбіновою кислотою зростає антивірусна активність інтерферону альфа-2b рекомбінантного людини, підсилюється його імуномодулююча дія на Т- та В-лімфоцити, нормалізується вміст імуноглобуліну Е, відновлюється функціонування ендогенної системи інтерферону.

Додаткові дані

Дозування:
Вітаферон супозиторії рект. по 1 000 000 мо №10
Реєстрація:
№ 900/13-300200000 від 22.02.2013. Наказ № 158 від 22.02.2013

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.