Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити

лице дівчини й руки лікаря

Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьогодні задовольняється просто. Сучасний світ косметології та пластичної хірургії пропонує безліч як перевірених часом, так і новітніх методик. Але результат залежить не тільки від майстерності лікарів, а й від сумлінності пацієнта у період відновлення. Набряки – явище з яким часто стикаються клієнти косметологів та пластичних хірургів. Чи можливо уникнути набряків? Та як допомогти організму на шляху до краси? Відповіді на ці питання можете знайти в даній статті.

Що таке ін’єкційна косметологія та пластична хірургія

Ін’єкційна косметологія дозволяє скорегувати вікові або деформаційні зміни обличчя та тіла. Ін’єкції стимулюють приплив крові, активізують синтез еластину та колагену, підвищують захисні функції шкірних покривів. За допомогою ін’єкційних процедур можна позбутися мімічних та вікових зморшок, змінити овал обличчя, об’єм та контур губ.

Окрім ін’єкційної косметології існує також пластична хірургія – галузь медицини, за допомогою якої люди корегують свій зовнішній вигляд (обличчя, фігуру тощо) та усувають наслідки травм або вроджених вад. 

Зазвичай після проведення косметологічних процедур та пластичних операцій виникає набряклість. Це реакція організму на травматизацію тканин. 

Тож важливо не тільки ознайомитись з особливостями майбутньої процедури, а й знати основні рекомендації, які можуть допомогти швидше відновитися та зменшити набряки.

Популярні косметологічні процедури

Наразі одними з найпоширеніших косметологічних процедур є біоревіталізація та контурна пластика обличчя.

Біоревіталізація –  ефективна для профілактики та корекції вікових змін. Засоби на основі гіалуронової кислоти, що застосовуються під час біоревіталізації впливають на глибокі шари шкіри, мають регенеруючу дію та оптимізують біохімічний склад шкірних покривів. В результаті процедури шкіра зволожується, відновлюється її водний баланс, розгладжуються зморшки, сповільнюються процеси старіння. 

За допомогою контурної пластики відновлюють контур обличчя, прибирають мішки навколо очей та носо-губні складки, підкреслюють форму вилиць, розгладжують зморшки, змінюють форму підборіддя та збільшують губи, що наразі є досить популярним.

Процедура проводиться з введенням філерів – препаратів різної щільності, основу яких складає гіалуронова кислота або гідроксиапатит кальцію. 

Чому виникають набряки після ін’єкційної косметології 

Виникнення набряку після збільшення губ та інших маніпуляцій, що проводяться з використанням гіалуронової кислоти – це норма. Він виникає як реакція на травматизацію тканин і введення препарату. Гіалуронова кислота – полісахарид з молекулами великого розміру, що забезпечують гідрофільні властивості речовини (здатність притягувати та утримувати воду). 

Саме завдяки цим властивостям і досягається бажаний ефект – високий рівень зволоженості шкіри та її пружність. Тож поки препарат не розподілиться у товщі шкіри, набряк після контурної пластики губ буде триматися.

Як довго тримається набряк після збільшення губ

Якщо процедура була виконана правильно, і у пацієнта немає індивідуальної непереносимості препаратів, набряки на губах після ін’єкцій гіалуронової кислоти тримаються протягом 3-14 днів. У випадку, коли набряклість не зникає протягом 2 тижнів, слід негайно звернутися до лікаря-косметолога. 

Чому виникають набряки після пластичних операцій

Як косметологічні, так і хірургічні втручання часто призводять до появи набряклостей. Одна з найпопулярніших операцій в усьому світі – ринопластика – також не є винятком. Навколо носа розташовано багато кровоносних судин, частина яких травмується під час операції. Внаслідок цього утворюються синці, а накопичена міжклітинна рідина провокує набряк м’яких тканин.

Набряк після операції може з’явитися в результаті декількох причин: 

  1. Великі масштаби втручання.
  2. Специфіка місця, де проводиться процедура. Найвираженіші набряки після операції виникають після корегування кінчика носа. Це відбувається через складність будови тканин у зазначеній ділянці.
  3. Індивідуальні особливості організму пацієнта та вік. З роками регенеративна здатність поступово знижується, що може призвести до появи більш виражених післяопераційних набряків.

Також слід пам’ятати, що реакція організму на повторні хірургічні втручання може відрізнятися від попередньої. Тож слід неухильно дотримуватися  рекомендацій лікаря щодо того, як зняти набряк з обличчя після операції та пришвидшити відновлення. 

Скільки тримається набряк після операції на обличчі

Первинний набряк після операції на носі може спостерігатися від 1 до 3 тижнів. На початку відновлення набряклість може викликати неприємні відчуття та розповсюджуватись на повіки та щоки. Після того, як первинний набряк зійшов, пацієнти можуть повертатися до активного життя (не нехтуючи рекомендаціям лікаря, щодо подальшого відновлення). 

Як зняти набряки після косметологічних процедур та пластики

Під час відновлення організму після косметологічних або хірургічних маніпуляцій важливо дотримуватись лікарських рекомендацій та загальних правил. На початку періоду відновлення заборонено:

  • наносити косметику та масажувати обличчя;
  • палити та вживати алкоголь;
  • відвідувати сауни та лазні;
  • приймати гарячі ванни;
  • фізично навантажувати організм (у випадку проведеної ринопластики – не виконувати вправи з нахилами).

При підвищенні температури лікар може призначити антибактеріальні препарати, при больовому синдромі – анальгетичні. Щоб набряки швидше зійшли, фахівець призначає спеціальні гелі, що сприяють розсмоктуванню та загоєнню. Такі засоби призначають лише після повного припинення кровоточивості. 

У комплексному лікуванні при післяопераційних та посттравматичних набряках можна застосовувати Лімфоміозот. Краплі Лімфоміозот покращують відтік лімфи з усіх органів і тканин. Мають дезінтоксикаційну, антиексудативну, імунокоригуючу, протизапальну дію, яка базується на активації захисних сил організму і нормалізації порушених функцій за рахунок речовин рослинного, мінерального та тваринного походження, які входять до складу препарату.

Лікарський засіб Лімфоміозот від набряків призначають пацієнтам будь-якої статі та віку. Тривалість курсу лікування Лімфоміозотом визначає лікар індивідуально у кожному окремому випадку. 

Препарат сумісний з іншими лікарськими засобами. Краплі Лімфоміозот вироблено в Німеччині та можна придбати в аптеках України. 

Автор. Лікар загальної практики, косметолог, начальник освітнього відділу ТОВ «УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БІОЛОГІЧНОЇ МЕДИЦИНИ» Гулій Марина Анатоліївна.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією. Виробник «Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ» (Баден-Баден, Німеччина).  Лімфоміозот, краплі оральні, Р.П. МОЗ України № UA/6673/01/01 від 25.07.2017 р. Статтю затверджено Замовником ТОВ «УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БІОЛОГІЧНОЇ МЕДИЦИНИ» 05.06.2023 р.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама