Вчені пояснили, чому виглядати молодше свого віку не тільки приємно, а й корисно

Вчені пояснили, чому виглядати молодше свого віку не тільки приємно, а й корисно

Багато хто прагне виглядати молодше свого віку. І для цього дотримуються правильного харчування, займаються у спортзалах, відмовляються від шкідливих звичок. Таке бажання дуже похвальне. Згідно з дослідженням вчених Університету Еразма в Роттердамі (Нідерланди), люди, які виглядають на п’ять років молодші, рідше страждають від таких вікових захворювань, як остеопороз, катаракта чи втрата слуху.

Експерти оцінили зовнішність 2679 чоловіків і жінок на основі їхніх портретів та проаналізували різницю між передбачуваним віком та фактичним. Було виявлено, що учасники, які виглядали на п’ять років молодші за свій біологічний вік, краще справлялися з когнітивними тестами. У них також ймовірність розвитку хронічної обструктивної хвороби легень (ХОХЛ) була меншою на 15% та остеопорозу — на 24% меншою.

І навпаки, ті, хто виглядав старшим за свій вік, були схильні до вищого ризику смертності. При цьому не було виявлено зв’язку з віком, що сприймається, та остеоартритом, віковою дегенерацією жовтої плями або глаукоматозною втратою поля зору.

Зовнішній вигляд обличчя можна використовувати як додатковий клінічний маркер під час обстеження, оскільки він пов’язаний з фізичним та когнітивним здоров’ям, вважають фахівці. Однак поки не можуть пояснити такий феномен.

— Цілком імовірно, що фактори, що викликають зміни у структурах тканин обличчя, через які ми виглядаємо старшими, також впливають на тканини в інших частинах тіла та пов’язані з відповідними змінами густини кісток, — зазначив провідний автор дослідження, професор Тамар Нейстен, цитує портал Green Me.

Він також додав, що біологічно відбувається щось, що виходить за рамки звичайних факторів способу життя, таких як куріння та надмірна дія ультрафіолетових променів.

Дослідження підтверджує, що спосіб життя та звички можуть впливати на наше здоров’я та довголіття. Крім того, правильний догляд за шкірою допомагає уповільнити процеси старіння та знизити ризик розвитку вікових захворювань.

Реклама
Хірурги пересадили пацієнтові серце від генетично зміненої свині
7 січня 2022 року хірурги в США пересадили серце г...
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
Реклама
Молочниця в горлі
ПричиниФактори ризикуМолочниця в горлі: симптомиЛі...
Молочниця в ротовій порожнині
Що таке молочниця у ротіПоширенняМолочниця у роті:...
Реклама
Кохання викликає зміни у структурах мозку: лікар
Антрополог і дослідник міжособистісних відносин, д...
Вчені назвали напій, який зволожує організм краще за воду
Молоко містить воду, що робить його чудовим джерел...
Реклама