Алергія на суміш у немовлят

молочна суміш

Алергія на молочну суміш у немовлят – це реакція імунної системи на білки, що містяться у молочних сумішах, які дитина споживає. На відміну від індивідуальної непереносимості лактози, що спричиняє розлад шлунково-кишкового тракту, алергія на молочну суміш є більш серйозним захворюванням. Вона може призвести до станів, небезпечних для життя.

Причини

Алергія на суміш Нутрілон, або іншу улюблену марку, у немовлят може виникнути через неповну зрілість імунної системи, яка не здатна ефективно боротися із введеними в організм алергенами. У немовлят алергія може бути пов’язана з непереносимістю казеїну або бета-лактоглобуліну, двох білків, які часто містяться у молочних сумішах.

Як виглядає алергія на суміш

Симптоми алергії на молочну суміш у немовлят можуть варіювати в залежності від тяжкості реакції. Легкі симптоми включають: почервоніння шкіри, висипання, свербіж і набряк губ, язика чи горла. Більш серйозні симптоми можуть включати проблеми з диханням, задишку, нежить і набрякання горла, що може призвести до анафілактичного шоку.

Накопичувальна алергія на суміш

Так, буває накопичувальна алергія на молочну суміш у немовлят. Це означає, що в дитини немає алергічних реакцій відразу після приймання молочної суміші. Але після тривалого харчування накопичуються алергени в організмі та виникають симптоми алергії.

Накопичувальна алергія на молочну суміш може бути викликана тим, що дитина отримує невеликі дози алергенів протягом певного часу, що може призвести до накопичення антитіл в організмі дитини та посилення імунної реакції на алергени.

Тому, якщо дитина має алергію на дитячу суміш, необхідно звернутися до педіатра або алерголога для діагностики та лікування. Навіть якщо симптоми не з’являються відразу після приймання молочної суміші. Часто фахівці рекомендують проводити випробування щодо зміни типу молочної суміші або введення інших харчових продуктів для уникнення накопичення алергенів та запобігання розвитку накопичувальної алергії.

Діагностика

Діагностика алергії на молочну суміш у немовлят може бути складною, оскільки симптоми нерідко схожі на інші захворювання, такі як кольки та екзема. Для діагностики алергії можуть бути призначені шкірні тести або аналізи крові на антитіла до білків молочної суміші.

Лікування

Лікування алергії на молочну суміш у немовлят полягає насамперед у виключенні молочної суміші з раціону дитини. Натомість можна використовувати спеціалізовані молочні суміші, які не містять алергенів. Це, наприклад, гідролізовані молочні суміші, які містять білки, розбиті на більш дрібні фрагменти. У деяких випадках може знадобитися перехід на грудне вигодовування або спеціалізовані суміші на основі інших джерел білка, наприклад, соєвих або гідролізованих рисових сумішей.

Додатково можуть призначатися препарати – антигістамінні ліки, що допомагають зменшити симптоми алергії, та інгаляційні засоби, які розширюють дихальні шляхи. У деяких випадках може призначатися курс кортикостероїдів, щоб зменшити запалення й знизити ризик алергічних реакцій.

Важливо розуміти, що алергія на молочну суміш у немовлят – це серйозне захворювання, і воно може призвести до станів, небезпечних для життя. Якщо у вашої дитини є симптоми алергії, зверніться до педіатра чи алерголога для діагностики та лікування. Дотримуйтесь інструкцій лікаря та не намагайтеся самостійно лікувати дитину.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама