Чи можна пити сироватку при панкреатиті?

Сироватка та підшлункова залоза

Молочна сироватка – це продукт, що залишився після процесу сироваріння. Останніми роками вона стає об’єктом інтересу в разі шлунково-кишкових захворювань і входить до раціону дієтичного харчування. Хоч це і відпрацьований продукт, але багатий на білки, вітаміни та мінерали, які корисні загалом для всього організму. Однак, як і будь-який продукт, молочна сироватка має свої особливості.

Розглянемо користь і можливі ризики вживання молочної сироватки за панкреатиту, а також надамо рекомендації щодо її вживання для пацієнтів із цим захворюванням, включно з тими, у кого є супутній діабет.

Склад напою та його поживна цінність

Склад молочної сироватки містить різноманітні компоненти, які надають їй унікальних властивостей:

 1. Білки.

Білки альбумін і глобулін є важливими для росту, регуляції імунної системи та підтримки м’язової маси.

 1. Вітаміни та мінерали.

Вітаміни B, включно з B12, рибофлавін і ніацин, а також мінерали, такі як кальцій, фосфор і калій. Ці речовини відіграють роль у багатьох процесах в організмі, включно з кістковим здоров’ям і нервовою системою.

 1. Лактоза.

Лактоза – це молочний цукор, який міститься в сироватці. Деякі пацієнти відчувають непереносимість лактози, тому їм слід бути обережними під час вживання кисломолочного напою.

 1. Амінокислоти.

Різноманітні амінокислоти є будівельними блоками білків і сприяють відновленню та регенерації тканин.

 1. Імуноглобуліни та пептиди.

Імуноглобуліни та біологічно активні пептиди позитивно впливають на імунну систему і загальне здоров’я.

Користь сироватки при панкреатиті

Один із ключових аспектів, який робить молочну сироватку корисною для пацієнтів із панкреатитом, – це її здатність поліпшити травлення. Вона містить легкозасвоювані білки, які важливі для тих, хто зазнає труднощів із травленням через запалення підшлункової залози. Якщо регулярно пити напій, який залишається з сиру, то це пом’якшує навантаження на травну систему і полегшує процес перетравлення їжі.

Рідина також цілюще впливає на запальні процеси, характерні для панкреатиту. Вона містить білки і пептиди, які володіють антиінфламматорними властивостями і завдяки цьому прекрасно справляються із запаленням у підшлунковій залозі. Це позбавляє болю і дискомфорту, пов’язаних із панкреатитом, і сприяє швидшому відновленню.

Підтримка нормальної ваги

Пацієнти з панкреатитом часто стикаються з втратою ваги через проблеми з травленням і засвоєнням поживних речовин. Побічний продукт молока і сиру надає додаткові калорії і білки, які підтримують нормальну вагу. Пацієнти, які відчувають нестачу поживних речовин через обмеження в дієті, заповнюють їх завдяки кисломолочному напою.

Вітаміни та мінерали

Вітамін B12, кальцій, калій, цинк, залізо та інші речовини, яких близько 200, не тільки підтримують загальне здоров’я організму, а й особливо корисні для пацієнтів із панкреатитом. Через порушену травну функцію вони часто страждають від нестачі корисних мікро- та макроелементів.

Отже, молочна сироватка за панкреатиту корисна, проте важливо пам’ятати, що індивідуальні реакції на цей продукт бувають. Крім того, у кожного вона буває індивідуальною. Тож питання «пити чи не пити» – варто обговорити з лікарем або дієтологом, щоб переконатися, що це безпечно і підходить саме для вашого випадку.

Дозування та частота споживання

Дозування і частота вживання молочної сироватки залежать від індивідуальних потреб і реакції організму. Однак слід дотримуватися таких загальних рекомендацій:

 1. Почніть із невеликої кількості.

Поступово збільшуйте дозу, якщо не виникає негативних реакцій.

 1. Не вживайте на голодний шлунок.

Іноді сироватка на смак буває кислою. Якщо пити її на голодних шлунок, це може спричинити подразнення та печію.

 1. Дотримуйтеся поміркованості.

Не вживайте занадто велику кількість сироватки за один раз. Поміркованість у споживанні – ключ до уникнення можливих негативних ефектів.

Особливості в разі діабету та панкреатиту

У пацієнтів, які страждають і на панкреатит, і на діабет, є кілька додаткових міркувань при вживанні молочної сироватки:

 1. Вміст цукру.

Слідкуйте за вмістом цукру в сироватці, щоб не змінився рівень цукру в крові. Купуючи в магазині, вибирайте варіанти без підсолоджувачів.

 1. Індивідуальне налаштування дієти.

Сформулюйте дієту, яка враховує як панкреатит, так і діабет. У цьому вам допоможе дієтолог, який створить баланс між потребою в білках і рівнем цукру в крові.

Отже, молочна сироватка може бути включена як у раціоні пацієнтів із панкреатитом, так і з цукровим діабетом, але це має здійснюватися з обережністю та під наглядом фахівця. Рівень переносимості та дозування слід регулювати залежно від індивідуальних потреб і реакції організму.

Ризики та протипоказання

 1. Алергічні реакції.

Молочна сироватка містить білки молока, включно з казеїном і білком-сироватковим альбуміном, які можуть спричиняти алергічні реакції у деяких людей. Ці реакції включають як легкі симптоми, такі як свербіж і висипання, так і більш серйозні прояви, включно з набряком горла і дихальними проблемами. Якщо у вас або у кого-небудь із членів вашої родини є алергія на молоко або молочні продукти, вживання молочної сироватки слід уникати.

 1. Високий вміст лактози.

Молочна сироватка містить лактозу або молочний цукор, який небажаний для людей із непереносимістю лактози. При цьому стані часто виникають симптоми, такі як здуття живота, діарея і газоутворення. Тому, якщо у вас є непереносимість лактози, слід обирати безлактозні варіанти молочної сироватки або консультуватися з лікарем щодо безлактозної дієти.

 1. Особливості при індивідуальній непереносимості.

Кожна людина може мати свої індивідуальні непереносимості та реакції на їжу. Пацієнти з панкреатитом не виняток. Тому важливо стежити за своєю реакцією на продукт і, якщо з’являються негативні симптоми, як-от болі в животі, діарея чи нудота, зменшити або припинити вживання рідини.

 1. Загострення панкреатиту.

У разі гострого стану травної залози показаний повний харчовий спокій і навіть молочна сироватка в ці дні становить небезпеку.

Висновок

Молочна сироватка надає користь пацієнтам, які страждають на панкреатит, завдяки своїй здатності покращувати травлення, знижувати запалення, підтримувати нормальну вагу і надавати вітаміни та мінерали. Однак існують ризики, такі як алергічні реакції, загострення панкреатиту та вміст лактози, які слід враховувати. 

Кожен пацієнт унікальний, і перед внесенням молочної сироватки в раціон слід проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

Для чого п’ють молочну сироватку?

Молочна сироватка подібна до очищувача, вона бореться зі шкідливим холестерином. Також молочна сироватка може стати порятунком для людей, які страждають від набряків, особливо це стосується ніг, вона сприяє виведенню зайвої рідини з організму.

Молочна сироватка при панкреатиті та цукровому діабеті – чи можна вживати?

В рамках дослідження було встановлено, що сироватковий білок може мати потенціал у підвищенні рівня глюкози в крові, що робить її потенційно небезпечною при лікуванні панкреатиту та діабету.

Кому не можна пити молочну сироватку?

Як і інші молочні продукти, сироватка може нашкодити людям із непереносимістю або алергією на білок молока. Також не варто її пити тим, у кого є проблеми з нирками. Річ у тім, що цей напій може спричиняти загострення сечокам’яної хвороби.

Як довго можна пити молочну сироватку?

Користь сироватки з молока полягає в тому, що вона допомагає практично за всіх шлунково-кишкових розладів. Так, у разі порушень травлення і поганого апетиту рекомендується щодня пити по 2 склянки продукту протягом 1,5 тижнів.

Що корисніше кефір чи сироватка?

Споживання сироватки так само корисне, як кефіру або молока, оскільки вона має безліч корисних властивостей. Вона містить понад 200 корисних для людини інгредієнтів.

Реклама
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози
Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей ...
Реклама
Пронос зі слизом
Синдром подразненого кишківника (СПК)Інфекційне за...
Пронос у немовляти
Як зрозуміти, що у немовляти проносПричини діареї ...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама