Як сон впливає на здоров’я мозку

Сон займає значну частину нашого життя. За середньої тривалості життя у 76 років, 25 років ми проведемо уві сні. Вчені Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (NINDS) нагадують, що повноцінний сон необхідний для здоров’ю мозку. Навіть одна безсонна ніч може призвести до зниження ефективності мислення та дій.

Сон складається з двох основних фаз: фази швидкого сну (REM) та фази повільного сну. Кожна з них має свої характеристики та пов’язана з різними аспектами мозкової активності.

Фаза швидкого сну (REM) характеризується високою активністю мозкових хвиль. Саме тоді людина бачить яскраві сни. Таламус — велика маса сірої речовини, розташована в середині мозку, — відіграє ключову роль у передачі образів, звуків та відчуттів, які ми переживаємо під час сновидінь.

Згідно з дослідженням фахівців Лікарні Джонса Хопкінса (Johns Hopkins Medicine), на фазу швидкого сну впливає нейротрансмітер ацетилхолін — хімічна речовина, яка різко підвищується під час неспання. Він допомагає запам’ятати та обробити отриману інформацію напередодні сну. Ось чому вечірні заняття є ефективнішими, ніж денні.

Коли ми засинаємо, мозок відчуває патерн мозкових хвиль, відомих як веретена хребта. Вважається, що вони відіграють роль у навчанні та інтеграції нових спогадів.

Крім того, під час сну мозок омивається спинномозковою рідиною. Цей процес може мати значення для виявлення вікових та неврологічних розладів, пов’язаних з порушенням сну, таких як аутизм та хвороба Альцгеймера.

Дослідження в області сну та мозкової активності продовжуються, і нові відкриття можуть призвести до більш глибокого розуміння важливості сну для здоров’я мозку та організму загалом.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама