Заняття спортом при ГРВІ

Вправи покращують фізичну форму і сприяють зміцненню імунної системи. А в деяких випадках заняття спортом під час ГРВІ навіть допомагають поліпшити самопочуття. Але, перш ніж вирушити до спортзалу під час хвороби, варто дізнатися думку експертів.

У цьому огляді редакція Медправди відповідає на запитання: чи можна при ГРВІ займатися спортом. А також розповість, яких запобіжних заходів слід вжити при фізичних навантаженнях під час хвороби.

Чи можна займатися спортом під час ГРВІ

За даними Американської Асоціації Серця, заняття спортом під час ГРВІ безпечні, якщо симптоми відчуваються вище шиї: легкий головний біль, нежить або закладеність носа. Але при цьому необхідно знизити інтенсивність навантажень. Якщо симптоми відчуваються нижче шиї, наприклад, закладеність у грудях, може знадобитися кілька днів перерви. Щойно інфекція мине, можна поступово повертатися до фізичних навантажень.

Хворому на ГРВІ слід прислухатися до свого організму й остерігатися деяких ризикованих ситуацій. Наприклад, поєднання занять спортом і застосування судинозвужувальних препаратів для зняття набряку слизової оболонки носа може призвести до збільшення частоти серцевих скорочень. При цьому може з’явитися задишка і проблеми з диханням. 

Людям з астмою, хронічними захворюваннями легень або серцево-судинної системи та симптомами ГРВІ перед тренуванням слід проконсультуватися з лікарем. Воно може призвести до посилення кашлю, задишки та підвищення артеріального тиску.

Слід проявляти обережність з інтенсивними тренуваннями під час ГРВІ. Вони можуть погіршити самопочуття та уповільнити одужання.

Нижче наведено загальну таблицю рекомендацій щодо занять спортом під час ГРВІ.

Симптоми ГРВІРекомендації щодо фізичної активності
Висока температураПовний відпочинок, уникати занять спортом.
Біль у горліЛегка фізична активність, наприклад, прогулянка.
Нежить і кашельПомірні тренування з низькою інтенсивністю (легкий біг теж можна).
Біль у м’язах і суглобахВідпочинок або легка фізична активність, розтяжка.
Загальна слабкість і втомаПовний відпочинок або щадні вправи, наприклад, йога або плавання.
Важливо! Кожна людина індивідуальна, і реакція на фізичну активність може відрізнятися. При наявності сумнівів або серйозних симптомів завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем перед тим, як почати або відновити тренування після ГРВІ.

Загальні рекомендації щодо тренувань під час хвороби

Хоча деякі вправи під час ГРВІ безпечні, все одно необхідно дотримуватися обережності. Нижче представлено кілька рекомендацій, які слід враховувати при заняттях спортом під час хвороби:

  • не займатися спортом при підвищеній температурі — якщо ГРВІ супроводжується високою температурою, фізичні вправи можуть спричинити ще більше навантаження на організм. Тренування під час лихоманки може призвести до зневоднення, головного та м’язового болю. Тому варто почекати кілька днів, перед тим як повернутися до звичайної програми тренувань;
  • прислухатися до свого організму — якщо вправи посилюють симптоми, слід припинити заняття спортом і відпочити;
  • знизити інтенсивність тренувань — це допоможе уникнути втоми, оскільки організм і так витрачає багато енергії на боротьбу з інфекцією. Наприклад, варто спробувати швидку ходьбу протягом 30 хвилин замість бігу. Користь від тренувань все одно буде, навіть за умови зниження їхньої інтенсивності;
  • уникати зневоднення — згідно з даними медичного ресурсу МедлайнПлюс, заняття спортом і потовиділення наражають на ризик зневоднення, що може погіршити симптоми хвороби.
Важливо! Загалом, легкі або помірні заняття спортом зазвичай корисні при ГРВІ. Але під час хвороби слід знизити інтенсивність і тривалість фізичних навантажень. Наприклад, замість пробіжки пройтися пішки.
Чи можна займатися спортом при ГРВІ без температури?

При ГРВІ без підвищеної температури в більшості випадків легкі заняття спортом безпечні. Вони навіть допомагають поліпшити самопочуття, збільшуючи циркуляцію крові та підтримуючи загальний фізичний стан.

Чому не можна фізичні навантаження при застуді?

Інтенсивні заняття спортом у разі ГРВІ не рекомендуються через кілька причин. Вони можуть посилити стрес для організму, оскільки вимагають додаткових ресурсів, які могли б бути спрямовані на боротьбу з інфекцією. Застуда може супроводжуватися сильною стомлюваністю, і інтенсивні навантаження можуть призвести до перевтоми.

Чи можна тренуватися при нежитю?

Рішення тренуватися при нежитю залежить від самопочуття і тяжкості симптомів. При нормальному самопочутті корисні легкі фізичні вправи, прогулянки або помірні заняття йогою. Але важливо прислухатися до свого організму, і при тяжких симптомах краще відкласти фізичну активність до одужання. Перед початком або продовженням занять краще порадитися з лікарем.

Чи можуть тренування при ГРВІ зробити гірше?

При ГРВІ заняття спортом можуть мати різний ефект, залежно від тяжкості стану хворого. Легкі тренування допомагають поліпшити кровообіг, що зі свого боку сприяє швидкому одужанню. Але при високій температурі, сильно виражених симптомах або втомі краще відпочити й дозволити організму відновитися.

Чи можна займатися спортом при кашлі?

Заняття спортом при кашлі можуть бути шкідливими, особливо якщо кашель супроводжується іншими симптомами, такими як лихоманка, слабкість або утруднене дихання. Важливо враховувати причину кашлю. Якщо кашель викликаний легкими застудними симптомами, такими як нежить, і людина почувається досить добре, то помірні вправи можуть бути корисними. Але, якщо кашель зумовлений серйознішими проблемами, такими як астма, бронхіт або інші респіраторні захворювання, важливо проконсультуватися з лікарем.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама