Серцевий напад можна сплутати з розладом шлунка чи пневмонією

Серцевий напад можна сплутати з розладом шлунка чи пневмонією

За даними дослідників Гарвардського університету (США), кожен четвертий серцевий напад проявляється безсимптомно. Як можна вчасно розпізнати цей небезпечний для життя стан? Лікарі рекомендують стежити за попередніми симптомами, які можуть сигналізувати про проблему із серцево-судинною системою та вимагати негайної уваги. Ось найчастіші з них.

1. Біль у грудях

Біль у грудях є одним із найпоширеніших симптомів серцевого нападу, особливо у чоловіків. Іноді він проявляється почуттям сильного тиску, тому його часто плутають із розладом шлунка. Найкраще негайно звернутися до лікаря.

2. Кашель

Постійний кашель може вказувати як на серцевий напад, що наближається, так і на накопичення рідини в легенях. Будьте обережні, щоб не прийняти симптоми серцевого нападу за симптоми бронхіту чи пневмонії.

3. Запаморочення

Запаморочення може передувати серцевому нападу і є симптомом неминучої втрати свідомості. Також воно може бути пов’язане з аритмією чи раптовими змінами серцевого ритму.

4. Втома

Цей симптом може виникнути за кілька днів чи тижнів до серцевого нападу. Щоправда, він може бути ознакою інших розладів.

5. Нудота та відсутність апетиту

Незадовго до інфаркту або під час його може виникнути блювання. Невелике здуття живота, пов’язане з проблемами із серцем, може заважати апетиту та травленню.

6. Біль у руці

У багатьох випадках серцевий напад, особливо у чоловіків, починається з болю в грудях і поширюється на руки, плечі та лікті, а також на шию, щелепу та живіт. Іноді біль може виявитися в одній або відразу обох руках, плечах.

7. Прискорене серцебиття

Прискорене і нерегулярне серцебиття, особливо якщо воно супроводжується слабкістю, запамороченням і утрудненням дихання, може сигналізувати про серцевий напад, серцеву недостатність або аритмію. Це може призвести до раптової смерті.

8.Труднощі з диханням

Утруднене дихання та задишка можуть вказувати на проблеми з легенями, такі як астма або синдром хронічної обструкції. Але ці ж симптоми можуть вказувати на проблеми із серцем, особливо якщо вони супроводжуються болем у грудях.

9. Холодний піт

Раптова холодна пітливість вважається дуже поширеним симптомом серцевого нападу. Людина може почати потіти раптово, як під час спортивного тренування, навіть якщо сидітиме спокійно в кріслі.

10. Розлад шлунка

У деяких випадках серцевому нападу може передувати розлад шлунка. Воно може бути викликане поганим кровообігом у черевній порожнині — симптомом, який може сигналізувати про серцевий напад.

Ці симптоми можуть відрізнятися у різних людей, і не завжди присутні. Однак при появі, особливо якщо вони не зникають або посилюються, слід негайно викликати медичну допомогу. У разі серцевого нападу кожна хвилина має значення, і раннє обстеження та лікування можуть урятувати життя.

Реклама
Швидке сканування очей допоможе діагностувати розсіяний склероз на ранній стадії
Сканування очей дозволяє діагностувати розсіяний с...
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як приготувати смачний напій для лікування гіпотиреозу: рецепт
Гіпотиреоз — це стан, при якому щитоподібна залоза...
9 лікувальних властивостей насіння чорного кмину
Насіння чорного кмину, або кунжуту, широко викорис...
Реклама