Віспа мавп: що відомо про це захворювання

Дата створення: 24 Серпня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Віспа мавп: що відомо про це захворювання

Віспа мавп — це рідкісне інфекційне захворювання, яке частіше спостерігається у тварин, але може передаватися і людині. Його збудник — вірус із сімейства поксвірусів — генетично близький до вірусу натуральної віспи

Виникає спонтанно

Вірус передається повітряно-краплинним шляхом та через контакт через інфіковані ураження шкіри (ранки). Інкубаційний період віспи мавп зазвичай становить від 6 до 13 днів, але може змінюватись від 5 до 21 дня.

Симптоми (включаючи лихоманку, головний біль, м’язові болі та висипання) можуть бути легкими або тяжкими, а травми — свербіжними або болючими.

Хто перебуває у групі ризику

Існує два сімейства вірусів віспи мавп: у Західній та Центральній Африці. І хоча найчастіше захворювання проявляється лихоманкою та головним болем, іноді воно призводить до тяжких ускладнень і навіть смерті.

Згідно зі статистикою, рівень смертності серед західноафриканського населення становить близько 1%, тоді як у басейні річки Конго він може досягати 10%.

У групі ризику є немовлята. Також хвороба під час вагітності може призвести до ускладнень, уродженої віспи мавп або смертності дитини при народженні.

Вакцина є, але не для всіх

Вакцина (MVA-BN) та специфічне лікування (tecovirimat) були схвалені проти віспи мавп у 2019 та 2022 роках відповідно. Однак вони поки що залишаються важкодоступними для основної частини населення в усьому світі.

Читайте також: ВООЗ: За останній місяць смертність через COVID-19 збільшилась на 35%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама