Агапурин 600 Ретард інструкція по застосуванню

Агапурин 600 Ретард фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Агапурин 600 Ретард таблетки, в/о, прол./д. по 600 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2658/02/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить пентоксифіліну 600 мг; допоміжні речовини: еудрагіт RS PO, еудрагіт RL PO, повідон К 25, тальк, магнію стеарат, еудрагіт Е 12,5%, макрогол Е 6 000.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою;

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Спазмолітичний засіб.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Пентоксифілін покращує порушену здатність до деформації еритроцитів, пригнічує агрегацію еритроцитів, зменшує агрегацію тромбоцитів, рівень фібриногену, прилипання лейкоцитів до ендотелію, активацію лейкоцитів та наступне пошкодження ендотелію, а також знижує в’язкість крові. Пентоксифілін покращує мікроциркуляцію внаслідок реологічних властивостей та попередження тромбозу. Периферичний судинний опір може знизитися після застосування високих доз пентоксифіліну. Пентоксифілін має слабку позитивну інотропну дію на серце. Фармакокінетика. При пероральному прийомі пентоксифілін швидко та майже повністю (понад 95%) всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Після застосування Агапурину® 600 Ретард пентоксифілін повільно вивільняється протягом 10–12 годин, так що постійний рівень у плазмі підтримується приблизно протягом 12 годин. Після повного поглинання пентоксифілін зазнає першопрохідного метаболізму. Вміст головного активного метаболіту [1-(5-гідроксигексил)-3,7-диметилксантин] вдвічі перевищує концентрації пентоксифіліну. Період напіввиведення пентоксифіліну після перорального застосування становить приблизно 1,6 годин. Пентоксифілін повністю метаболізується, і понад 90% застосованої дози виводиться нирками у формі некон’югованих, розчинних у воді полярних метаболітів. Виділення метаболітів відбувається із затримкою у пацієнтів з серйозними порушеннями ниркової функції. Розпад, період напіввиведення та абсолютна біологічна доступність пентоксифіліну зростають у суб’єктів з порушеною функцією печінки. Хронічні периферичні артеріальні та артеріовенозні порушення кровообігу внаслідок атеросклерозу (атеросклероз з переміжною кульгавістю), цукрового діабету (діабетична ангіопатія), запалення (облітеруючий ендартеріїт), дистрофічних розладів (посттромботичний синдром, трофічна виразка, гангрена, обмороження) та ангіонейропатії (парестезія, акроціаноз, хвороба Рейно);розлади цереброваскулярної циркуляції (стан, викликаний атеросклерозом, наприклад, зниження здатності до концентрації, запаморочення, погіршення пам’яті, а також стан після інсульту з персистуючими симптомами цереброваскулярної ішемії); гостра та хронічна ретинальна та хоріоїдальна судинна недостатність; гострі функціональні розлади вестибулярного апарату. 

Показання до застосування:

Протипоказання:

Відома гіперчутливість до пентоксифіліну, інших метилксантинів, або до будь-яких компонентів препарату;кровотеча;ретинальна кровотеча;крововилив у сітківку ока;гострий інфаркт міокарда;період вагітності та лактація;відсутній достатній досвід лікування дітей та підлітків віком до 18 років, тому призначати їм пентоксифілін не рекомендується.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Необхідна особлива обережність у пацієнтів з такими станами:серцеві аритмії (ризик загострення аритмії);гострий інфаркт міокарда;гіпотензія; ниркова дисфункція (кліренс креатиніну < 30 мл/хв); серйозна печінкова дисфункція; геморагічний діатез, наприклад, пацієнти, яких лікують антикоагулянтами або пацієнти з порушеннями зсідання крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Звичайна доза становить 1 таблетку (600 мг) двічі на день. Для осіб з нирковою дисфункцією (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) слід застосовувати у зменшеній дозі (1 таблетка на день). Для пацієнтів з серйозною печінковою дисфункцію також необхідне зменшення дозування (1 таблетка на день). У пацієнтів з гіпотензією, з нестабільною циркуляцією та у тих, хто має ризик гіпотензії (наприклад, у осіб з ураженням коронарних артерій, або з вираженим стенозом церебральних артерій) терапію слід розпочинати з низьких доз, які тільки поступово можна підвищувати. Таблетку слід приймати цілою, з відповідною кількістю рідини (півсклянки) під час або безпосередньо після прийому їжі. 

Передозування:

Симптоми: початкові симптоми гострого передозування пентоксифіліном можуть включати нудоту, запаморочення, аритмії, тахікардію, зниження артеріального тиску. Можливі такі симптоми: пропасниця, збудження, гарячі припливи, втрата свідомості, арефлексія, тонічно-клонічні судоми та блювання “зернами кави“, як ознака шлунково-кишкової кровотечі. Лікування: у випадку передозування слід припинити подальше всмоктування пентоксифіліну за допомогою його видалення (наприклад, промивання шлунка) та/або затримки його всмоктування (наприклад, активоване вугілля). При гострому передозуванні та з метою попередження ускладнень потрібен загальний і спеціалізований медичний контроль.

Побічні дії:

Препарат звичайно добре переноситься, проте можуть спостерігатися побічні реакції:шлунково-кишковий тракт: диспепсія, нудота, блювання, діарея та відчуття наповненості у шлунку;центральна нервова система: головний біль, нервовість, збудження, порушення сну, підвищене потовиділення;шкірні реакції: гіперчутливість (висипання, кропив’янка, свербіж) менш поширена, вона, звичайно, стихає після припинення або закінчення лікування;серцево-судинна система: тахікардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, напади стенокардії, кровотечі у різних органах (особливо у суб’єктів, схильних до кровотечі);метаболізм: гіпоглікемія.

Лікарська взаємодія:

Пентоксифілін посилює ефект антигіпертензивних та інших судинорозширювальних речовин, що може викликати тяжку гіпотензію. При одночасному застосуванні з адренергічними та гангліоблокаторами може спостерігатися значне зниження кров’яного тиску. Одночасне застосування адренергічних речовин або ксантинів призводить до стимуляції центральної нервової системи. Вищі дози пентоксифіліну потенціюють ефект інсуліну та пероральних гіпоглікемічних речовин. У зв’язку із ризиком гіпоглікемії рекомендується частіше вимірювати вміст глюкози в крові та з часом провести корекцію антидіабетичної терапії. Пентоксифілін підвищує частоту ускладнень крововиливів у пацієнтів, яких одночасно лікують антикоагулянтами, антитромбоцитарними та тромболітичними речовинами. У пацієнтів, яких одночасно лікують антикоагулянтами, необхідно частіше вимірювати протромбіновий час. Циметидин підвищує концентрацію пентоксифіліну в плазмі, підвищуючи, таким чином, ризик побічних реакцій на нього.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 2 блістера в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: pentoxifylline; 3,7-диметил-1-(5-оксогексил)-ксантин;АдресаНітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ C04AD03:

Тип данихТип данных
Торгівельне найменування:Агапурин 600 Ретард інструкція по застосуванню
Виробник:Зентіва, ТОВ
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 2 блістера в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2658/02/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Pentoxifylline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить пентоксифіліну 600 мг; допоміжні речовини: еудрагіт RS PO, еудрагіт RL PO, повідон К 25, тальк, магнію стеарат, еудрагіт Е 12,5%, макрогол Е 6 000.

Фармакотерапевтична група:Спазмолітичний засіб.
Код АТХ:C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама