Альгозан гель інструкція по застосуванню

Альгозан гель фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Альгозан гель по 35 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/14102/01/01 від 17.10.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: диклофенак діетиламін, каштану насіння екстракт сухий;

1 г гелю містить диклофенак діетиламіну у перерахуванні на 100 % речовину — 15 мг, каштану насіння екстракт сухий (Hippocastani semen extractum siccum) (5—7:1), (екстрагент — 60 % етанол, ексципієнт — мальтодекстрин) — 100 мг, у перерахуванні на есцин — 5 мг;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), етанол 96 %, пропіленгліколь, карбомер, триетаноламін, вода очищена.

Виробник:

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка»

Місцезнаходження виробника:

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група:

Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Диклофенак, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Альгозан® — комбінований лікарський засіб, який містить нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ) — диклофенак діетиламіну та ангіопротекторний засіб — каштану кінського насіння екстракт. Загальний ефект цих компонентів у препараті приводить до послаблення або усунення болю і запалення, сприяє збільшенню обсягу рухів в уражених суглобах та зменшенню ранкової скутості, прискорює зникнення посттравматичних гематом, набряків, перешкоджає застою крові при венозній недостатності.

Диклофенак діетиламіну. Блокує синтез простагландинів, усуває або значно зменшує вираженість симптомів запалення, знижує підвищену чутливість нервових закінчень до механічних та біологічно активних речовин, що утворюються у ділянці запалення; добре проникає крізь шкіру та накопичується в прилеглих тканинах, проникає у ділянку запалення. Каштану кінського насіння екстракт сухий. Есцин. Есцин — це природна суміш тритерпенових сапонінів, що отримують з насіння каштанукінського (Aesculus hippocastanumL.), які мають протинабрякові, венотонізуючі властивості і протизапальну активність. Крім того, есцин діє на початковій стадії запального процесу, яка пов’язана з підвищеною мембранною і капілярною проникністю і продукцією ексудату в прилеглі тканини.

Есцин виявляє антисеротоніновий та антигістамінний ефект.

Есцин інгібує активність простагландинсинтетази. Цей фермент необхідний для утворення простагландинів, які відіграють важливу роль у механізмі запалення.

Есцин запобігає зниженню вмісту аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) в ендотеліальних клітинах і підвищує активність фосфоліпази А2, ферменту, що відповідає за вивільнення попередників медіаторів запалення. Есцин знижує активність лізосомальних ферментів, які розщеплюють протеоглікани, які містяться устінках капілярів. Це збільшує резистентність капілярів, знижує їх проникність, зменшуючи, таким чином, кількість ексудату та утворення набряків.

Фармакокінетика.

Кількість диклофенаку, яка всмоктується через шкіру, пропорційна площі його нанесення і залежить як від загальної застосованої дози лікарського засобу, так і від ступеня гідратації шкіри. Після місцевого нанесення 2,5 г препарату на поверхню шкіри площею 500 см2 ступінь абсорбції диклофенаку становить приблизно 6 %. Диклофенак діетиламіну зв’язується з білками сироватки крові на 99,7 %, переважно з альбуміном (99,4 %), проникає в синовіальну рідину (період напіввиведення із синовіальної рідини становить 3—6 годин), проникає крізь плаценту та гематоенцефалічний бар’єр, виводиться із сечею.

Есцин добре абсорбується тканинами, максимальна концентрація його в плазмі крові досягається через 2—3 години, піддається метаболізму в печінці. Виводиться з організму переважно з жовчю у вигляді метаболітів, меншою мірою — із сечею. Період напіввиведення — до 20 годин.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування болю, запалення і набряку при:

- пошкодженні м’яких тканин: травми сухожиль, зв’язок, м’язів і суглобів (внаслідок вивиху, розтягнення, синців); спортивні травми;

- локалізованих формах ревматизму м’яких тканин: тендоніт (у тому числі «лікоть тенісиста»), бурсит, плечовий синдром та періартропатія; локалізовані форми дегенеративного ревматизму (остеоартрит периферичних суглобів та хребта).

Симптоматична терапія при захворюваннях та симптомах, спричинених порушенням периферичного кровообігу:

- варикозне розширення вен;

- набряки ніг і больові відчуття, пов’язані з венозною недостатністю;

- посттравматичні гематоми і гематоми після ін’єкцій та інфузій.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до диклофенаку або до інших компонентів препарату, ниркова недостатність, порушення кровотворення; наявність ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту.

Наявність в анамнезі нападів бронхіальної астми, ангіоедеми, кропив’янки або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗЗ.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.Не застосовуйте дозування, яке перевищує рекомендоване.Слід наносити гель тільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникати потрапляння на відкриті рани, в очі та інші слизові оболонки. Не втирати при нанесенні.Якщо препарат наносять на значну поверхню тіла і протягом тривалого часу, можливий розвиток системних побічних явищ, подібних до тих, що з’являються при прийомі інших препаратів диклофенаку.При раптовій появі виражених симптомів венозної недостатності (набряк, зміна кольору шкіри, відчуття напруження та біль), особливо на одній кінцівці, слід виключити тромбоз вен нижніх кінцівок. З обережністю призначають пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, системи кровотворення в анамнезі, при одночасному застосуванні інших НПЗЗ. При появі будь-яких шкірних висипань лікування препаратом потрібно припинити. Препарат не слід застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку.У випадку розтягування зв’язок уражену ділянку можна перев’язати бинтом.Препарат містить метилпарагідроксибензоат (Е 218), який може спричинити алергічну реакцію, бронхоспазм, та пропіленгліколь, який здатний спричинити подразнення шкіри.

Особливості застосування:

Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Не застосовуйте дозування, яке перевищує рекомендоване.

Слід наносити гель тільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникаючи потрапляння на запалену, поранену або інфіковану шкіру. Слід уникати контакту лікарського засобу з очима та слизовими оболонками. Препарат не можна ковтати.

Не втирати при нанесенні.

Слід взяти до уваги імовірність розвитку системних побічних ефектів (які виникають при застосуванні системних форм диклофенаку) при застосуванні препарату на більш великі ділянки шкіри або протягом більш тривалого часу, ніж рекомендовано. У таких випадках треба з обережністю застосовувати лікарський засіб пацієнтам, які мають печінкову, ниркову або серцеву недостатність, захворювання системи кровотворення в анамнезі, а також виразкову хворобу в активній стадії, при одночасному застосуванні інших НПЗЗ.

У разі раптової появи виражених симптомів венозної недостатності (раптовий набряк однієї або обох ніг, зміна кольору шкіри, відчуття напруження та сильний біль), особливо на одній кінцівці, слід виключити тромбоз вен нижніх кінцівок.

Препарат не слід застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку.

У випадку розтягнення зв’язок уражену ділянку можна перев’язати бинтом.

Препарат містить метилпарагідроксибензоат (Е 218) та пропілпарагідроксибензоат (Е 216), які можуть спричинити алергічну реакцію, у тому числі і бронхоспазм. Препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити легке локалізоване подразнення шкіри.

При появі будь-яких шкірних висипів лікування препаратом слід припинити.

Через можливість виникнення світлочутливості необхідно уникати прямих сонячних променів та візитів до солярію протягом лікування та ще протягом 2 тижнів після припинення лікування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Гель для зовнішнього застосування.

Добова доза: 2 г гелю наносять тонкою смужкою (близько 10 см) на шкіру в місці запалення (суглоби, вени та інші частини тіла із запаленням та болем, уникаючи потрапляння на пошкоджену поверхню шкіри, відкриті рани, слизові оболонки) 2—4 рази на добу. Після нанесення гелю не слід накладати оклюзійну пов’язку.

Середня добова доза становить 4—8 г гелю.

Курс лікування — 14 діб. Тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання та визначається лікарем.

Необхідно звернутися за консультацією до лікаря, якщо після 7 днів лікування стан пацієнта не покращився або погіршився.

Передозування:

Передозування малоймовірно.

При передозуванні можливі: алергічні реакції (шкірний свербіж, висипання, печіння), виникнення системних побічних ефектів, що характерні для диклофенаку (генералізовані шкірні висипи, ангіоневротичний набряк, фотосенсибілізація, головний біль, сонливість, запаморочення, нудота, порушення функцій шлунково-кишкового тракту).

Лікування: відмінити препарат, при застосуванні надмірної кількості препарату потрібно промити шкіру великою кількістю прохолодної води, звернутися до лікаря. Симптоматична терапія.

У разі випадкового проковтування препарату слід одразу спорожнити шлунок та прийняти адсорбент, звернутися до лікаря. Рекомендоване симптоматичне лікування із застосуванням терапевтичних заходів, що застосовуються для лікування отруєння нестероїдними протизапальними засобами. Симптоматична терапія.

Побічні дії:

У місцях нанесення можливі легкі минущі реакції на шкірі.

У рідкісних випадках виникають алергічні реакції.

Інфекції та інвазії: пустульозні висипи.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, ангіоневротичний набряк.

З боку дихальної системи: бронхіальна астма.

З боку шкіри та її придатків: висипання, еритема, екзема, дерматит; бульозний дерматит; реакції фотосенсибілізації, свербіж, висипання, печіння.

У разі виникнення вказаних симптомів необхідно припинити лікування та звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні гелю не можна одночасно наносити на ту саму ділянку шкіри інші лікарські засоби.

Диклофенак, що міститься у препараті, потенціює специфічні ефекти пероральних засобів із групи НПЗЗ при їх одночасному застосуванні, також ульцерогенну дію кортикостероїдів; підвищує концентрацію дигоксину та літію у крові; послаблює дію сечогінних засобів і салуретиків групи тіазиду та фуросеміду.

Терапевтична ефективність при застосуванні гелю з саліцилатами знижується, при цьому посилюється ульцерогенна дія на слизову оболонку шлунка.

При одночасному застосуванні з коагулянтами та антикоагулянтами слід контролювати стан системи згортання крові.

Оскільки Альгозан® містить есцин у складі каштану кінського насіння екстракту сухого, його не застосовують у комбінації з препаратами, що гальмують овуляцію.

Термін придатності:

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 35 г у тубі.

По 1 тубі в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M02AA65:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Альгозан гель
Виробник:ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка»
Форма випуску:

По 35 г у тубі.

По 1 тубі в пачці з картону.

Реєстраційне посвідчення:UA/14102/01/01 від 17.10.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Comb drug
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діючі речовини: диклофенак діетиламін, каштану насіння екстракт сухий;

1 г гелю містить диклофенак діетиламіну у перерахуванні на 100 % речовину — 15 мг, каштану насіння екстракт сухий (Hippocastani semen extractum siccum) (5—7:1), (екстрагент — 60 % етанол, ексципієнт — мальтодекстрин) — 100 мг, у перерахуванні на есцин — 5 мг;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), етанол 96 %, пропіленгліколь, карбомер, триетаноламін, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування. Диклофенак, комбінації.
Код АТС:M02AA65 - Диклофенак, комбінації
Заявник:ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка»
Адреса заявника:Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама