Алокс-Д інструкція по застосуванню

Алокс-Д фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Алокс-Д краплі оч., р-н по 5 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9358/01/01 від 19.02.2009. Наказ № 107 від 19.02.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить ципрофлоксацину (у формі гідрохлориду) 5 мг, дексаметазону (мікронізованого) 1 мг;допоміжні речовини: гідроксипропіл бетациклодекстрин, бензалконію хлориду розчин, маніт (Е 421), динатрію едетат, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий безбарвний розчин.

Виробник:

Алкон Парентералс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Алокс-Д – комбінований препарат для місцевого застосування в офтальмології, що містить активні інгредієнти дексаметазон і офлоксацин. Дексаметазон – сильнодіючий глюкокортикостероїд (ГКС), що має виражену протизапальну дію з мінімальним мінералокортикоїдним ефектом.ГКС виявляють свою протизапальну дію за рахунок пригнічення адгезивних молекул ендотеліальних клітин судин, ЦОГ (1 або 2) і виділення цитокінів. У результаті зменшується утворення медіаторів запалення і пригнічується адгезія лейкоцитів до судинного ендотелію, що запобігає їх проникненню в подразнені тканини ока. Алокс-Д також містить ципрофлоксацин, до якого чутливі іn vіtro більшість грамнегативних мікроорганізмів, включаючи Pseudomonas aerugіnosa. Він ефективний відносно низки грампозитивних мікроорганізмів, таких як стафілококи і стрептококи. В основі механізму протимікробної дії ципрофлоксацину лежить інгібування ДНК-гірази - ферменту, необхідного бактеріям для синтезу ДНК. Резистентність до ципрофлоксацину розвивається рідко. Плазмід-індукована резистентність бактерій до фторхінолонів не описана. Внаслідок специфічного механізму дії препарат ефективний відносно мікроорганізмів, стійких до інших антибактеріальних засобів, таких як b-лактами, аміноглікозиди, тетрацикліни, макроліди і пептиди, а також до сульфаніламідів, триметоприму і похідних нітрофурану. Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження препарату комбінованого складу Алокс-Д провести не можливо.Фармацевтичні характеристики.

Показання до застосування:

Запальні захворювання ока з можливим поверхневим інфікуванням, для лікування яких показані кортикостероїди.Гострі і негострі кон’юнктивіти, гнійні кон’юнктивіти, блефарокон’юнктивіти, блефарити, бактеріальні повзучі виразки рогівки, бактеріальні кератити і хронічні кератокон’юнктивіти, дакріоцистити, мейбоміїти, передопераційна профілактика в офтальмологічній хірургії, післяопераційні інфекції і запалення ока.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік.

Особливості застосування:

Препарат не застосовується для ін’єкцій. У деяких пацієнтів може спостерігатися підвищена чутливість при місцевому застосуванні аміноглікозидів. У такому випадку застосування препарату необхідно припинити.Якщо при закапуванні препарату подразнення ока не зникає або посилюється, слід припинити його застосування. Забороняється доторкатися кінчиком флакона-крапельниці до будь-яких поверхонь, оскільки це може призвести до забруднення вмісту флакона.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності і годування груддю Алокс варто застосовувати лише тоді, коли очікувана користь для матері виправдовує потенційний ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Пацієнтам, у яких після застосування очних крапель Алокс-Д тимчасово погіршується чіткість зору, не рекомендується керувати автомобілем або працювати зі складною технікою, верстатами чи будь-яким іншим складним устаткуванням, що вимагає чіткості зору.

Діти:

На сьогодні безпека й ефективність застосування препарату у дітей не встановлені, тому не рекомендується застосовувати у цій віковій категорії.

Спосіб застосування та дози:

Бактеріальні поверхневі інфекції ока і його придатків. Дорослі протягом 2 діб закапують по 1-2 краплі в кон’юнктивальний мішок інфікованого ока кожні 2 год у денний час. Після чого – по 1-2 краплі кожні 4 год у денний час до зникнення ознак захворювання. Термін лікування – до 7 днів.Виразка рогівки. Алокс-Д, включаючи нічний час, повинен застосовуватися за наступною схемою: 1-й день: закапувати по 2 краплі у хворе око кожні 15 хв протягом перших 6 год, потім – по 2 краплі кожні 30 хв протягом першої доби.2-й день: закапувати по 2 краплі в хворе око щогодини.З 3-го до 14-го дня закапувати по 2 краплі у хворе око кожні 4 год. Курс лікування – 14 днів. 

Передозування:

Немає повідомлень щодо передозування препарату.

Побічні дії:

Побічна дія препарату Алокс-Д зумовлена діючими речовинами, що входять до його складу. Найбільш розповсюдженими побічними реакціями ципрофлоксацину при місцевому впливі на око є гіперчутливість і локалізована очна токсичність, включаючи свербіж повік і припухлість, а також еритема кон’юнктивна. Такі реакції зустрічаються у менш ніж 4 % пацієнтів. Схожі реакції можуть зустрічатися при місцевому застосуванні інших аміноглікозидних антибіотиків. Дексаметазоном можуть бути зумовлені наступні реакції: підвищення внутрішньоочного тиску з можливим розвитком глаукоми, рідко – ураження зорового нерва, подальше утворення підкапсулярної катаракти і дуже повільне загоєння ран.

Лікарська взаємодія:

Абсорбція дексаметазону може посилюватися антикоагулянтами. Активність ципрофлоксацину зростає при поєднанні його з бета-лактамними антибіотиками, аміноглікозидами, ванкоміцином, кліндаміцином, метронідазолом.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у захищеному від світла, недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняSP-918, Фейз III, Бхиваді – 301019, Райастан, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Алокс-Д
Виробник:Алкон Парентералс Лтд, Індія
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9358/01/01 від 19.02.2009. Наказ № 107 від 19.02.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить ципрофлоксацину (у формі гідрохлориду) 5 мг, дексаметазону (мікронізованого) 1 мг;допоміжні речовини: гідроксипропіл бетациклодекстрин, бензалконію хлориду розчин, маніт (Е 421), динатрію едетат, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.
Код АТС:S01CA01 - Дексаметазон в комбінації з протимікробними препаратами
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама