Алте інструкція по застосуванню

Алте фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Алте сироп 5 % по 125 г у флак. поліпроп.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6712/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

100 г сиропу містять 35,9 водного екстракта із 5 г кореня алтеї лікарської (Althaeae radix maceratio aq. (5:35,9);допоміжні речовини: сахароза, кислота бензойна.

Основні фізико-хімічні властивості:

густа липка прозора або ледь опалесцююча рідина, жовтуватого кольору з характерним запахом. Дозволяється присутність незначного осаду.

Виробник:

ГЕМІ, ВФП, Польща

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат містить водний екстракт із 5 частин кореня алтеї лікарської. Як основні компоненти до екстракту входять слизисті речовини, отримані з кореня алтеї, що утворюють кисле середовище. Препарат чинить обволікаючу і пом’якшувальну дію на запалену та подразнену слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, гортані, горла, ротової порожнини та шлунка, спричинену сухим кашлем.Внаслідок дії подразнювальних факторів захисний шар слизової оболонки дихальних шляхів руйнується, а сама слизова оболонка стає доступною для несприятливого впливу зовнішніх факторів. Слизисті речовини, що містяться у корені алтеї, утворюють колоїдні розчини, які вкривають слизову оболонку дихальних шляхів тонким захисним шаром, захищаючи її від несприятливої зовнішньої дії і сприяючи відновленню зруйнованих фрагментів. Крім того, завдяки обволікаючій дії слизу кореня алтеї на запалену слизову оболонку горла, гортані, зменшується подразнення периферичних кашльових рецепторів і внаслідок цього пом’якшується і послаблюється кашлевий рефлекс.Фармакокінетіка. Слизові речовини, що містяться у корені алтеї, не розщеплюються і не всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, вкриваючи слизову оболонку тонким захисним шаром та зменшуючи її подразнення. Вони утворюють також специфічний бар’єр для токсинів. У шлунку слиз кореня алтеї змінює свою тягучість залежно від кислоти шлункового соку. Тягучість слизових речовин, що містяться у корені алтеї лікарської, збільшується під впливом соляної кислоти шлунка.

Показання до застосування:

Запальні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються сухим кашлем (ларингіт, трахеїт,бронхіт, коклюш, езофагіт).

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Діти віком до 2-х років.

Особливості застосування:

Через вміст у складі препарату бензойної кислоти слід дотримуватись особливої обережності при призначенні його пацієнтам з бронхіальною астмою. Через вміст в препараті сахарози, його слід обережно приймати хворим на цукровий діабет. 5 мл сиропу містять 4,2 г сахарози, 10 мл сиропу містять 8,4г сахарози. При тривалому застосуванні (понад 3 тижні) препаратів, що містять слизові речовини кореня алтеї, може спостерігатися зниження всмоктування вітамінів і мінеральних солей та інших сполук зі стравоходу.Дітям з 2-х до 3-х років рекомендується приймати препарат не довше 1 тижня через ризик зниження всмоктування вітамінів і мінеральних солей зі стравоходу внаслідок обволікаючої дії полісахаридів кореня алтеї.Вагітність і лактація.Немає даних про негативний вплив препарату на плід людини через відсутність відповідних досліджень. Під час вагітності та годування груддю препарат застосовують з урахуванням співвідношення ризик/користь.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.Не виявлено даних про вплив препарату на психофізичні здібності людини.

Спосіб застосування та дози:

Діти від 2-ох до 6-ти років - ½ мірної склянки (5 мл) 2-4 рази на добу. Діти від 6-ти до12-ти років - 1 мірна склянка (10 мл) 2-4 рази на добу.Діти старше 12-ти років і дорослі - 2 мірні склянки (10 мл х 2) 3-4 рази на добу.Курс лікування визначається індивідуально.

Передозування:

Дотепер симптоми передозування препарату не описані.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції, посилене слиновиділення, подразнення слизової оболонки шлунка.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з протизапальними засобами препарат пролонгує їх дію, підвищує їх терапевтичну дію та зменшує вираженість побічних ефектів.

Термін придатності:

2 роки.Зберігати у закритому флаконі при температурі 15-25˚С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності після відкриття флакона – 28 діб за умови зберігання при температурі 15-25˚С. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Форма випуску / упаковка:

По 125 г сиропу у флаконі з темного скла з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.По 125 г сиропу у флаконі з темного поліетилентерефталату /ПЕТ/ з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуСироп.Адресавул. Міцкевича 36, 05-480, Карчев, Польща Mickevicha str. 36, 05-480, Karchev, Poland
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CA05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Алте
Виробник:ГЕМІ, ВФП, Польща
Форма випуску: По 125 г сиропу у флаконі з темного скла з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.По 125 г сиропу у флаконі з темного поліетилентерефталату /ПЕТ/ з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6712/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Althea root
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

100 г сиропу містять 35,9 водного екстракта із 5 г кореня алтеї лікарської (Althaeae radix maceratio aq. (5:35,9);допоміжні речовини: сахароза, кислота бензойна.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.
Код АТС:R05CA05 - Корінь алтеї
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама