Ассалікс інструкція по застосуванню

Ассалікс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ассалікс таблетки, в/о, №40 (10х4)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2788/01/01 від 08.07.2015. Наказ № 418 від 08.07.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить сухого екстракту кори верби (8-14:1) (Salicis cortex) 393,24 мг (екстрагент етанол 70 % (об/об));допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, магнію стеарат, шелак, акація (гуміарабік), сахароза, тальк, титану діоксид (Е 171), кальцію карбонат (Е 170), каолін, макрогол 6000, глюкози розчин, гліцерин, віск карнаубський.

Виробник:

Біонорика СЕ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на опорно-руховий апарат. Протизапальні і протиревматичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Екстракт кори верби, що входить до складу рослинного лікарського засобу, містить речовини, що чинять жарознижувальну, протизапальну та аналгетичну дію. Саліцин, який є основним компонентом кори верби, не має такої ульцерогенної дії на травний тракт як синтетичні саліцилати (наприклад, ацетилсаліцилова кислота), тільки танінові компоненти препарату можуть спричиняти подразнення. Дослідження показали, що саліцин метаболізується головним чином з утворенням саме тих кінцевих продуктів, що й ацетилсаліцилова кислота. На відміну від ацетилсаліцилової кислоти, саліцин у корі верби первісно знаходиться у вигляді суміші фармакологічно неактивних глікозидів – природної пролікарської суміші. У кишечнику саліцин розпадається на салігенін і D-глюкозу та абсорбується у формі салігеніну. Салігенін (саліциловий спирт) окислюється у крові та печінці з утворенням терапевтично активної саліцилової кислоти.

Показання до застосування:

Для лікування ревматичних запалень, пропасниці та головного болю.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату та інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів (наприклад, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, хронічна кропив'янка в анамнезі після застосування саліцилатів або інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів). Не слід застосовувати препарат при схильності до алергії, бронхіальній астмі, спастичних бронхітах, пептичній виразці у стадії загострення, недостатності глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази.

Особливості застосування:

Якщо пропасниця триває довше 3 днів або температура тіла перевищує 39 °С, у гострих випадках, які супроводжуються, наприклад, почервонінням, набряком або гіпертермією, а також у випадку якщо скарги продовжуються, слід звернутися до лікаря. У випадку важкої дисфункції печінки або нирок, порушення коагуляції, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки препарат слід приймати лише під наглядом лікаря. При тривалому лікуванні слід регулярно контролювати склад крові та рівень сечової кислоти. Препарат не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози, а також рідкісною вродженою непереносимістю фруктози, недостатністю лактази та сахарази-ізомальтази або з порушенням всмоктування глюкози-галактози. Дію на агрегацію тромбоцитів у пацієнтів зі схильністю до підвищеної кровотечі через порушення функцій тромбоцитів не досліджували. Тому таким пацієнтам необхідно приймати препарат тільки під наглядом лікаря.При пропасниці дітям віком від 12 років цей лікарський засіб можна застосовувати тільки за призначенням лікаря та якщо інші лікарські засоби не мають терапевтичної дії. У дітей з пропасницею у разі погіршення стану, який супроводжується блюванням, сонливістю, або втратою свідомості, можливо запідозрити важке захворювання. Синдром Рея дуже рідкісний, проте небезпечний для життя стан, який потребує негайного лікарського втручання. Одночасне застосування препарату з саліцилатами та іншими нестероїдними протизапальними препаратами не рекомендовано без консультації лікаря.Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,03 хлібної одиниці, тому можна застосовувати препарат Ассалікс® хворими на цукровий діабет.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У зв’язку з недостатністю досліджень не слід застосовувати препарат Ассалікс® у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Особливі застереження не потрібні.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям віком до 12 років у зв’язку з недостатністю досліджень.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років приймати по 1-2 таблетки 2 рази на добу. Препарат слід приймати після їди, бажано зранку і ввечері. У випадку будь-яких тривалих або незрозумілих скарг слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування невідомі. Вказані нижче побічні реакції можуть посилитися у разі передозування препарату.

Побічні дії:

З боку шкіри та підшкірної клітковини:нечасто: алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, кропив'янку, еритему.З боку імунної системи:нечасто: бронхіальна астма;частота невідома: анафілактична реакція.З боку шлунково-кишкового тракту:частота невідома: нудота, блювання, біль у шлунку, діарея, диспепсія, печія. У разі виникнення будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.При перших симптомах реакції підвищеної чутливості не слід повторно застосовувати Ассалікс®.

Лікарська взаємодія:

При прийомі Ассаліксу® можливе посилення дії антикоагулянтів (наприклад, кумарину, гепарину) та препаратів, що знижують рівень цукру у крові, а також зниження ефекту препаратів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Посилює ризик гастроінтестинальної кровотечі при одночасному лікуванні кортикостероїдами (наприклад, преднізолоном) або паралельному вживанні алкоголю.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 4 блістери № 40 (10х4) або по 8 блістерів № 80 (10х8) у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ассалікс
Виробник:Біонорика СЕ, Німеччина
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 4 блістери № 40 (10х4) або по 8 блістерів № 80 (10х8) у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2788/01/01 від 08.07.2015. Наказ № 418 від 08.07.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Salicis cortex
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить сухого екстракту кори верби (8-14:1) (Salicis cortex) 393,24 мг (екстрагент етанол 70 % (об/об));допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, магнію стеарат, шелак, акація (гуміарабік), сахароза, тальк, титану діоксид (Е 171), кальцію карбонат (Е 170), каолін, макрогол 6000, глюкози розчин, гліцерин, віск карнаубський.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що впливають на опорно-руховий апарат. Протизапальні і протиревматичні засоби.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама