Бетайод-Фармекс інструкція по застосуванню

Бетайод-Фармекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бетайод-Фармекс песарії по 200 мг №7 (7х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13830/01/01 від 24.09.2014. Наказ № 665 від 24.09.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: повідон-йод;1 песарій містить 200 мг повідон-йоду;допоміжна речовина: макрогол 1000.

Виробник:

Фармекс груп, ТОВ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Похідні імідазолу

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Повідон-йод є комплексом йоду та полімеру полівінілпіролідону, що виділяє йод протягом певного часу після його нанесення на шкіру. Елементарний йод чинить сильну бактерицидну дію, має широкий спектр протимікробної дії щодо бактерій, вірусів, грибків та найпростіших мікроорганізмів.Механізм дії: вільний йод виявляє швидкий бактерицидний ефект, а полімер є депо для йоду.При контакті зі шкірою та слизовими оболонками з полімера виділяється значна кількість йоду. Йод реагує з окислювальними сульфідними (SH) та гідроксильними (ОН) групами амінокислот, що входять до складу ферментів і структурних білків мікроорганізмів, інактивуючи чи руйнуючи ці білки. Більшість мікроорганізмів знищується при дії in vitro менш ніж за хвилину, а основна руйнівна дія відбувається у перші 15-30 секунд. При цьому йод знебарвлюється, у зв’язку з чим зміна насиченості коричневого кольору є індикатором його ефективності.Активна речовина препарату Бетайод-Фармекс, песарії, має широкий антимікробний спектр дії, а саме: діє на грампозитивні та грамнегативні бактерії (бактерицидний), на віруси (віруліцидний), грибки (фунгіцидний) та спори грибків (спорицидний), а також на деякі найпростіші мікроорганізми (протозойний).Завдяки механізму дії резистентності до препарату, у тому числі вторинної резистентності при довготривалому застосуванні, не очікується.Препарат розчиняється у воді і легко змивається водою.Довготривале нанесення препарату на великі ранові поверхні чи тяжкі опіки, а також слизові оболонки може призвести до всмоктування значної кількості йоду. Як правило, внаслідок довготривалого застосування препарату вміст йоду у крові швидко підвищується. Концентрація повертається до початкового рівня через 7-14 діб після останнього застосування препарату.У пацієнтів із нормальною функцією щитовидної залози збільшення запасів йоду не призводить до клінічно значущих змін тиреоїдного гормонального статусу.Фармакокінетика.Абсорбція і ниркова екскреція повідон-йоду залежать від його молекулярної маси, а оскільки вона коливається у межах 35000-50000, то можлива затримка речовини. Абсорбція повідон-йоду або йодиду така ж сама, як і звичайного йоду з інших джерел.Об’єм розподілу відповідає приблизно 38 % маси тіла, час біологічного напіввиведення після вагінального застосування становить близько 2 діб. Нормальний загальний рівень йоду у плазмі крові становить приблизно 3,8-6 мкг/дл, а рівень неорганічного йоду – 0,01-0,5 мкг/дл. Виводиться препарат з організму переважно нирками з кліренсом 15-60 мл/хв залежно від рівня йоду у плазмі крові та кліренсу креатиніну (у нормі – 100-300 мкг йоду на 1 г креатиніну).

Показання до застосування:

Гострі та хронічні вагінальні інфекції (кольпіт): змішані інфекції; неспецифічні інфекції (бактеріальний вагіноз, спричинений Gardnerella vaginalis); грибкові інфекції (Candida albicans); вагінальні інфекції внаслідок лікування антибіотиками та стероїдними препаратами; трихомоніаз (при необхідності слід проводити комбіноване системне лікування). Передопераційна профілактика при хірургічних операціях у піхві або діагностичних процедурах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до йоду чи підозра на неї або до інших компонентів препарату. Порушення функції щитовидної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото). Не застосовують перед та після лікування та сцинтиграфії з радіоактивним йодом хворих із карциномою щитовидної залози. Герпетиформний дерматит Дюринга. Ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосування повідон-йоду може зменшити поглинання йоду щитовидною залозою, що може вплинути на результати деяких обстежень і процедур (сцинтиграфії щитовидної залози, визначення зв’язаного з білками йоду, діагностичні процедури із застосуванням радіактивного йоду), у зв’язку з чим планування лікування захворювання щитовидної залози препаратами йоду може бути неможливим. У застосуванні повідон-йоду необхідно зробити перерву не менше 1-4 тижнів.Окислювальна дія повідон-йоду може спричинити корозію металів, тоді як пластмасові і синтетичні матеріали зазвичай нечутливі до повідон-йоду. В окремих випадках може спостерігатися зміна кольору, що зазвичай відновлюється.Повідон-йод легко видаляється з текстильних та інших матеріалів теплою водою з милом. Плями, що важко видаляються, слід обробити розчином аміаку чи тіосульфатом натрію.Надмірне застосування йоду може спричинити гіпертиреоз у пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози. Застосування препарату Бетайод-Фармекс, песарії, повинно тривати найкоротший час у таких пацієнтів. Потрібно проводити тести функції щитовидної залози, якщо з’являються симптоми гіпертиреозу після лікування. Слід уникати регулярного застосування препарату Бетайод-Фармекс, песарії, хворим, які отримують препарати літію.Окислювальна дія повідон-йоду може призвести до хибнопозитивних результатів діагностичних тестів (таких як толуїдинова і гваякова проба на гемоглобін та глюкозу у калі та сечі).

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю.Повідон-йод не чинить тератогенної дії. Препарат протипоказано застосовувати після 2 місяця вагітності та у період годування груддю. Йод проникає через плацентарний бар’єр і може проникати у грудне молоко. На період лікування необхідно припинити годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Бетайод-Фармекс, песарії, не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують вагінально.Рекомендується застосовувати препарат 1 раз на добу протягом 7 днів. У разі більш тяжких інфекцій рекомендується застосовувати протягом ще 7 днів. При стійких інфекціях препарат призначають 2 рази на добу (після консультації з лікарем).Песарій вийняти з оболонки і після зволоження ввести глибоко у піхву.Під час лікування песаріями рекомендується використання гігієнічних прокладок.Дозування1 песарій ввести глибоко у піхву ввечері перед сном. Препарат слід застосовувати щодня (навіть під час менструації).Діти. Бетайод-Фармекс, песарії, не застосовують дітям.

Передозування:

При гострій йодній інтоксикації характерні наступні симптоми:металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печії чи біль у роті або у горлі;подразнення та набряк очей;шкірні реакції;шлунково-кишкові розлади та діарея; порушення функції нирок та анурія;недостатність кровообігу;набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легень, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія.Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з урахуванням електролітного балансу, функції нирок і щитовидної залози.

Побічні дії:

Повідон-йод зазвичай добре переноситься. Можливі місцеві реакції, хоча ця речовина вважається менш подразнювальною. З боку шкіри та підшкірної клітковини: місцеві шкірні реакції гіперчутливості, такі як контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних утворень. Алергічні реакції, включаючи свербіж, почервоніння, висипання, ангіоневротичний набряк.Якщо виникли вищевказані симптоми, слід негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.З боку нирок і сечовидільної системи: порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність.З боку ендокринної системи: гіпертиреоз. Тривале застосування повідон-йоду може призвести до поглинання великої кількості йоду. У деяких випадках був описаний йодіндукований гіпертиреоз, що виник у результаті тривалого застосування препарату в основному у пацієнтів з існуючим захворюванням щитовидної залози. З боку інших органів та систем побічні ефекти були зареєстровані тільки епізодично.Песарії мають сперміцидний ефект, отже, їх застосування не рекомендується тим, хто планує вагітність.В окремих випадках можливі генералізовані гострі реакції зі зниженням артеріального тиску і/або утрудненням дихання (анафілактичні реакції).

Лікарська взаємодія:

Сумісне застосування повідон-йоду та перекису водню, а також ферментних препаратів, що містять срібло і таулоридин, для обробки ран чи антисептичних препаратів призводить до взаємного зниження ефективності.Повідон-йод не можна застосовувати з препаратами ртуті у зв’язку з ризиком утворення лужного йодиту ртуті. Препарат може вступати у реакції з білками і ненасиченими органічними комплексами, тому ефект повідон-йоду може бути компенсований підвищенням його дози.Слід уникати довготривалого застосування препарату пацієнтам, які отримують препарати літію.Завдяки своїм окислювальним властивостям повідон-йод може вплинути на результати деяких діагностичних тестів, таких як виявлення прихованої крові у калі або у сечі або глюкози у сечі.При застосуванні повідон-йоду поглинання йоду щитовидною залозою може зменшитися, це може вплинути на результати деяких діагностичних тестів (таких як сцинтиграфія щитовидної залози, визначення йоду, зв’язаного з білком, вимірювання радіактивного йоду) або може протидіяти з йодом, що застосовується для терапії щитовидної залози.Сцинтиграфію щитовидної залози слід проводити після припинення терапії на 1-2 тижні, щоб отримати достовірні результати.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від +2 ºС до +8 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону. По 7 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D08AG02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бетайод-Фармекс
Виробник:Фармекс груп, ТОВ, Україна
Форма випуску:

По 5 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону. По 7 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/13830/01/01 від 24.09.2014. Наказ № 665 від 24.09.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Povidone-iodine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: повідон-йод;1 песарій містить 200 мг повідон-йоду;допоміжна речовина: макрогол 1000.

Фармакотерапевтична група:Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Похідні імідазолу
Код АТС:D08AG02 - Повідон-йод
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама