Біфунал інструкція по застосуванню

Біфунал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Біфунал крем 1 % по 30 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5742/01/01 від 22.01.2007. Наказ № 19 від 22.01.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г крему містить біфоназолу 0,01 г;допоміжні речовини: 2-октилдодеканол, спирт цетостеариловий, віск цетилових ефірів, сорбітану стеарат, полісорбат 60, спирт бензиловий, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

крем, колір - білий або майже білий; запах – слабкий, специфічний;

Виробник:

Балканфарма-Разград АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії біфоназолу пов’язаний з інгібуванням біосинтезу ергостеролу. При концентрації біфоназолу ≤ 5 μг/л та тривалості дії протягом 6 годин проти дерматофітів, особливо видів Trichophyton, можливо досягти повної фунгіцидної дії. Частково фунгіцидна дія спостерігається по відношенню до Torulopsis glabrata – проблемного мікроорганізму дріжджових грибів.Відносно видів Candida первинна дія біфоназолу – фунгістатична, а в концентрації ≤ 20 μг/л – фунгіцидна. Досягти вказаних концентрацій можливо при місцевому застосуванні Біфуналу®, крему 1%, на ураженій ділянці шкіри. У дерматофітів, дріжджових грибів та аспергил не виявлено первинної резистентності до біфоназолу, на відміну від інших азольних антимікотичних препаратів.Біфоназол практично неактивний відносно грамнегативних мікроорганізмів. Відносно грампозитивних коків (виключно Enterococcus) проявляє активність у концентраціях 5 - 16 μг/л, відносно Corynebacterium – у концентраціях 0,5 - 2 μг/л. Ця активність має практичне значення, тому що при мікозах між пальцями часто зустрічаються також коринебактерії. В концентраціях 3 μг/л біфоназол пригнічує гриби Trichophyton mentagrophytes, що швидко розмножуються. Активність біфоназолу по відношенню до псевдогрибів має особливе значення. Біфунал® виявляе активність до Trichophyton, Microsporon, Epidermophyton flcossum, Candida albicans, Malassezia furfur, Aspergillus, Corynebacterium minutissimum, Tinea pedum, Tinea manuum, Tinea corporis, Tinea inguinalis, Pityriasis versicolor.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні Біфунал® добре проникає в шкіру та забезпечує протигрибкові концентрації у шарах епідермісу та шкіри. Після місцевого застосування на здорову шкіру 1,5 г Біфуналу®, крему, що відповідає 15 мг біфоназолу, через 6 годин резорбується тільки 0,6 - 0,8% активної речовини, а після застосування на запалену шкіру – від 2 до 4%. Виключно низькі концентрації в плазмі (менші за 5 μg/ml) не викликають системної дії.Тривалий час утримування Біфуналу® в активних протигрибкових концентраціях у місці локального застосування та доведений фунгіцидний тип дії обумовлюють одноразове застосування препарату протягом доби.

Показання до застосування:

При дерматомікозах – гострих та хронічних – волосистої та неволосистої частин шкіри, викликаних чутливими до Біфуналу® мікроорганізмами: мікозах шкіри, що викликані дерматофітами та дріжджами; висівкоподібному лишаю; мікозах шкіри, що викликані пліснявими грибами; захворюваннях шкіри, уражених повторно тими самими грибами – інтердигітальних мікозах, поверхневих кандидозних ураженнях шкіри; еритразмі, спричиненій коринебактеріями. Спосіб застосування та дози.®Крем наносять тонким рівним шаром на попередньо очищену та підсушену уражену ділянку шкіри (1 см крему може бути застосовано на площу розміром з долоню) і обережно втирають. Для досягнення повного клінічного одужання необхідно достатньо тривало застосувати препарат. Тривалість лікування Біфуналом® залежить від збудника захворювання, розмірів ураженої ділянки та її локалізації:3 тижні – мікози шкіри викликані Tinea pedum, Tinea pedis interdigitalis;2 - 3 тижні – мікози шкіри викликані Tinea corporis, Tinea inguinalis, Tinea manuum;2 тижні – при вивіскоподібному лишаю, еритразмі.

Протипоказання:

Гіперчутливість до імідазолових протигрибкових препаратів та допоміжних речовин лікарської форми.

Особливості застосування:

Незважаючи на те, що Біфунал® не проявляє мутагенної та ембріотоксичної дії у тварин, рекомендується уникати його застосування в перший триместр вагітності.Не рекомендується застосовувати оклюзивні пов’язки, оскільки існує вірогідність виникнення почервоніння шкіри та розмноження дріжджів.Уникати контакту Біфуналу® з очима!Не призначати немовлятам.Не наносити на слизові оболонки, оскільки до складу препарату входить бензиловий спирт.При проявах будь-яких небажаних реакцій необхідно відмінити препарат.При лікуванні значних ділянок шкіри та/або ран можлива системна резорбція.

Передозування:

Не існує даних про передозування препарату.

Побічні дії:

Біфунал®, крем, добре переноситься при локальному застосуванні. Тільки в поодиноких випадках, здебільшого при наявності в клінічній картині симптомів та факторів схильності, на хворих ділянках шкіри можуть з’явитись тимчасові реакції, такі як легке почервоніння, печіння, подразнення та лущення.Ці реакції можуть бути викликані підвищеною чутливістю до деяких речовин лікарської форми.

Лікарська взаємодія:

Не існує даних щодо взаємодії Біфуналу® з іншими лікарськими засобами при одночасному застосуванні.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25оС. Термін придатності – 3 роки.Не заморожувати!

Форма випуску / упаковка:

1% крем у тубах по 30 г; 1 туба в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: bifonazole; 1-[(1-1`Біфеніл)-4-іл-фенілметил]-1Н-імідазол; Форма випускуКрем.Адреса7200 Болгарія, Разград, Апрілско вастаніє, № 68.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AC10:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Біфунал
Виробник:Балканфарма-Разград АТ, Болгарія
Форма випуску: 1% крем у тубах по 30 г; 1 туба в пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5742/01/01 від 22.01.2007. Наказ № 19 від 22.01.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Bifonazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г крему містить біфоназолу 0,01 г;допоміжні речовини: 2-октилдодеканол, спирт цетостеариловий, віск цетилових ефірів, сорбітану стеарат, полісорбат 60, спирт бензиловий, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові засоби для місцевого застосування.
Код АТС:D01AC10 - Біфоназол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама