Бісокард інструкція по застосуванню

Бісокард фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бісокард таблетки, в/о, по 10 мг №30 (30х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1191/01/02 від 01.10.2009. Наказ № 701 від 01.10.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина бісопрололу фумарат 5 мг, 10 мг;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кремній колоїдний, натрію лаурилсульфат, тальк, магнію стеарат;оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 400, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (таблетка 10 мг) (Е172), заліза оксид жовтий (таблетка 5 мг) (Е172).

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті оболонкою 5 мг: двоопуклі, світло-жовтого кольору, округлої форми, з розподільчою рискою на одному боці та гравіруванням ”5” – на іншому;таблетки, вкриті оболонкою 10 мг: двоопуклі, світло-жовтого кольору, округлої форми, з розподільчою рискою на одному боці та гравіруванням ”10” – на іншому.Термін придатності

Виробник:

Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ для МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ, Польща/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Блокатори бета-адренорецепторів. Селективні блокатори бета-адренорецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Бісопролол – кардіоселективний β1-адреноблокатор.Його спорідненість до β2-адренергічних рецепторів гладких м’язів бронхів і судин і до β2-рецепторів, регулюючих метаболічні процеси, невелика. Тому він тільки в незначному ступені впливає на опір бронхіального дерева і на метаболічні процеси, що регулюються β-рецепторами. Селективність до β1-адренорецепторів зберігається навіть після перевищення терапевтичних доз.Точний механізм дії бісопрололу при артеріальній гіпертензії до кінця не вивчений. Відомо, що бісопролол суттєво знижує активність реніну в плазмі крові.У пацієнтів із стенокардією препарат знижує потребу міокарда у кисні внаслідок зниження частоти серцевих скорочень і серцевого викиду. Істотного зменшення хвилинного об’єму крові при цьому не відбувається, тиск у правому передсерді і тиск заклинювання у легеневих капілярах підвищується незначно.На підставі клінічних випробувань доведено, що у пацієнтів із серцевою недостатністю і симптоматичною стабільною систолічною недостатністю (фракція викиду < 35%) прийом бісопрололу:знижує смертність,зменшує кількість випадків раптової коронарної смерті і інцидентів серцевої недостатності з наступною госпіталізацією,покращує функціональний стан згідно з класифікацією NYHA.У пацієнтів з ішемічною хворобою серця без хронічної серцевої недостатності бісопролол знижує частоту серцевих скорочень і систолічний об’єм, через що знижується об’єм викиду і потреба міокарда у кисні.Загальний периферичний судинний опір при прийомі препарату спочатку збільшується, а протягом тривалого застосування знижується.ФармакокінетикаПісля прийому внутрішньо майже повністю всмоктується. Біодоступність бісопрололу становить біля 90 %. Зв’язується з білками плазми на 30 %.Період напіввиведення бісопрололу становить 10-12 годин (що обумовлює його застосування раз на добу).Бісопролол екскретується нирками (50 % - у незміненому вигляді, решта – неактивні метаболіти, що утворюються в печінці), 2 % - з фекаліями. Завдяки тому, що в елімінації бісопрололу рівною мірою беруть участь печінка та нирки, у пацієнтів з недостатністю одного з цих органів немає необхідності коригувати дозу.Фармакокінетика бісопрололу має лінійний характер і не залежить від віку. У пацієнтів, що приймають бісопролол по 10 мг на добу, максимальна концентрація у плазмі крові становить 64±21 нг/мл, а період напіввиведення – 17±5 годин.У пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю (клас ІІІ відп. NYHA) концентрація бісопрололу вище, а період напіввиведення більше, ніж у здорових добровольців.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця (стенокардія), хронічна серцева недостатність.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Серцева недостатність у стані декомпенсації, кардіогенний шок, атріовентрикулярна блокада ІІ і ІІІ ступеня, синдром слабкості синусового вузла, виражена синоатріальна блокада, симптоматична брадикардія з частотою серцевих скорочень менше 50 уд./хв, артеріальна гіпотензія (систолічний тиск менше 100 мм рт. ст.), тяжка бронхіальна астма, обструктивний бронхіт, пізні стадії порушення периферичного кровообігу, хвороба Рейно; феохромоцитома, що не лікувалася, метаболічний ацидоз. Вагітність та період годування груддю, дитячий вік.

Особливості застосування:

Необхідно застосовувати з обережністю у таких пацієнтів:зі схильністю до бронхоспастичних реакцій (бронхіальна астма, обтурація бронхів тощо) – необхідно одночасно застосовувати бронходилататори, при підвищенні опору дихальних шляхів у астматиків – підвищувати дозу β2-адреномиметиків; перед початком лікування рекомендується проводити дослідження функції зовнішнього дихання у хворих на бронхіальну астму в анамнезі.у хворих на цукровий діабет можливе потенціювання дії антидіабетичних препаратів та маскування симптомів гіпоглікемії;за дотримання суворої дієти чи повному голодуванні;з атріовентрикулярною блокадою І ступеня;зі стенокардією Принцметала;з атеросклеротичним ураженням периферичних судин – на початку лікування можливе погіршення стану;за наявності алергії в анамнезі (можливе підвищення чутливості до алергенів);з гіпертиреозом (можливе маскування симптомів гіпертиреозу);з феохромоцитомою (тільки після прийому альфа-адреноблокаторів);з псоріазом (або за наявності цього захворювання в анамнезі) - тільки після ретельної оцінки співвідношення очікуваного клінічного ефекту і можливого ризику; у пацієнтів, щодо яких застосовується знеболююча терапія або інгаляційні анестетики. Загальна анестезія. Необхідно обов’язково попередити лікаря-анестезіолога про прийом блокаторів бета-адренорецепторів. Не рекомендується їх застосовувати під час хірургічних втручань. Це може підвищити ризик виникнення аритмії та ішемії міокарда. Дозу слід поступово зменшити і припинити прийом препарату приблизно за 48 годин до загальної анестезії.Немає досвіду застосування бісопрололу у пацієнтів із серцевою недостатністю у наступних випадках:× серцева недостатність ІІ ступеня по класификації NYHA;× інсулінзалежний цукровий діабет (тип І); × рестриктивна кардіоміопатія;× вроджені вади серця;× вади клапанів серця, що призвели до серйозних порушень гемодинаміки;× інфаркт міокарда за останні 3 місяці;× пацієнти старші за 80 років.Лікування Бісокардом не можна припиняти раптово, особливо пацієнтам з серцевою недостатністю.Оскільки Бісокард містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактози або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не слід застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автомобілем та обслуговуванні механічних пристроїв, а також виконанні робіт, які потребують підвищеної концентрації уваги.

Діти:

Не рекомендується застосовувати препарат дітям (до 18 років).

Спосіб застосування та дози:

Рекомендована доза становить 5 мг на добу.За необхідності добова доза може бути підвищена до 10 мг на добу. Збільшення дози допускається лише в окремих випадках.Максимальна добова доза – 20 мг препарату на добу.Доза підбирається індивідуально. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи невеликою кількістю рідини під час або перед прийомом їжі, бажано завжди в один і той самий час.Курс лікування тривалий. Тривалість курсу лікування залежить від характеру та перебігу захворювання. Не можна припиняти лікування раптово, курс повинен закінчуватися повільно, з поступовим зниженням дози.Пацієнти з печінковою та нирковою недостатністю.Для пацієнтів з порушенням функції печінки та нирок легкого та середнього ступеня тяжкості підбір дози зазвичай робити непотрібно. Для хворих з вираженим зниженням функції нирок (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв) і хворих з тяжкою формою порушень функції печінки доза не повинна перевищувати добову дозу 10 мг.

Передозування:

Симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм, атріовентрикулярна блокада, гостра серцева недостатність і гіпоглікемія.У поодиноких випадках при максимальній дозі 2000 мг бісопрололу зафіксовані уповільнення серцевого ритму та/або артеріальна гіпотензія. Пацієнти з серцевою недостатністю є найбільш чутливими до підвищених доз бісопрололу і потребують тільки поступового підвищення дози відповідно до рекомендацій у розділі дозування.Лікування: Гемодіаліз є малоефективним. При передозуванні необхідно відмінити препарат, промити шлунок, дати активоване вугілля і застосувати симптоматичне лікування:при брадикардії – внутрішньовенно атропін (ізопреналін або інший препарат хронотропної дії), за потреби - тимчасовий кардіостимулятор;при артеріальній гіпотензії – призначення судинозвужувальних препаратів, внутрішньовенне введення глюкагону, плазмозамінних розчинів; при атріовентрикулярній блокаді ІІ або ІІІ ступеня – ізопреналін внутрішньовенно, контроль за станом пацієнта, за потреби підключення штучного водія ритму;при загостренні застійної серцевої недостатності – внутрішньовенно діуретики, препарати інотропної дії, вазодилататори;при бронхоспазмі – β2-адреностимулятори інгаляційно, бронходилататори (ізопреналін) та/або амінофілін;при гіпоглікемії – внутрішньовенно глюкоза.

Побічні дії:

З боку нервової системи. Часто: головний біль, запаморочення, безсоння, незвичайна слабкість, втомлюваність.Іноді: астенія, депресія, сонливість, неспокій, депресія, парестезії (відчуття холоду у кінцівках), порушення концентрації уваги, емоційна лабільність, шум у вухах, розлади зору, зменшення секреції сльозової рідини, судоми.Рідко: галюцинації, парестезії (відчуття холоду у кінцівках).З боку органа зору.Рідко: зниження сльозовиділення (треба враховувати при носінні контактних лінз).Дуже рідко: кон’юнктивіт.З боку серцево-судинної системи і системи крові.Дуже часто: брадикардія.Іноді: аритмія, атріовентрикулярна блокада, артеріальна гіпотензія, у тому числі ортостатична гіпотензія, серцева недостатність, переміжна кульгавість, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, синдром Рейно.З боку шлунково-кишкового тракту.Часто: діарея, нудота, блювання, сухість у роті, диспепсичні явища, запор, ішемічний коліт.Рідко: порушення метаболізму (підвищення рівня тригліцеридів у крові), підвищення активності печінкових ферментів у плазмі крові (АСТ, АЛТ), гепатит.З боку респіраторної системи.Іноді: кашель, задишка, бронхо- та ларингоспазм, фарингіт, алергічний риніт, синусит, інфекції дихальних шліхів.З боку сечостатевої системи.Рідко: периферичні набряки, зниження лібідо, імпотенція, хвороба Пейроні, цистит, ниркова коліка.Шкірні реакції.Іноді: алергічні реакції, свербіж і почервоніння шкіри, шкірний висип, підвищена пітливість, псоріатичні висипання (загострення псоріазу), акне, дерматит.Дуже рідко: алопеція.З боку кістково-м’язової системи.Іноді: м’язова слабкість, судоми.З боку обміну речовин.Рідко: підвищення інсулінорезистентності, гіперурикемія, збільшення маси тіла.Інші: артралгія, міальгія, погіршення слуху, астенія.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне застосування бісопрололу:× з блокаторами кальцієвих каналів (верапаміл, дилтіазем, ніфедипін) через несприятливий вплив на скорочуваність міокарда, атріовентрикулярну проводимість і артеріальний тиск; × з клонідином через ризик уповільнення серцевих скорочень і порушення проведення імпульсів в міокарді; після відміни клонідину можливий різкий підйом артеріального тиску;× з інгібіторами МАО (крім інгібіторів МАО-В), оскільки після припинення прийому інгібіторів МАО можливий гіпертонічний криз.Необхідно з обережністю призначати бісопролол одночасно: × з трициклічними антидепресантами, барбітуратами, похідними фенотіазину та іншими антигіпертензивними засобами через ризик надмірного зниження артеріального тиску;× з інгібіторами циклооксигенази через ослаблення гіпотензивної дії бісопрололу;× з холинолітиками (такрин) через можливість подовження атріовентрикулярної проводимості;× з глікозидами наперстянки через ризик брадикардії та аритмії; × з похідними ерготаміну, оскільки їхній одночасний прийом посилює порушення периферичного кровообігу;× з іншими бета-адреноблокаторами (також в очних краплях) через потенціювання взаємної дії;× з антиаритмічними засобами класу І за класификацією Вогена-Вільямса (дизопірамід, хінідин) через подовження часу передсердного проведення і негативну інотропну дію;× з симпатикомиметиками через взаємне ослаблення терапевтичної дії (у разі застосування адреналіну з бісопрололом необхідно підвищення дози адреналіну);× із засобами для інгаляційного наркозу та загальної анестезії через ризик пригнічення рефлекторної тахікардії, пригнічення функції міокарда, посилення артеріальної гіпотензії; у той же час одночасне застосування анестетиків з бісопрололом знижує ризик аритмії під час інтубації та початкової фази анестезії. Перед хірургічним втручанням необхідно повідомити анестезіолога про лікування бісопрололом.× інсулін і пероральні гіпоглікемічні засоби підвищують ризик розвитку гіпоглікемій;× з ріфампіцином через незначне зменшення періоду напіввиведення бісопрололу;× з нестероїдними протизапальними засобами послаблюється гіпотензивний ефект бісопрололу.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 5 мг або 10 мг №30 у блістері, по 1 або 2 блістера у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження35-959 Жешув, вул. Пшемислова 2, Польща.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ C07AB07:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бісокард
Виробник:Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ для МЕДА Фарма ГмбХ енд Ко. КГ, Польща/Німеччина
Форма випуску: Таблетки по 5 мг або 10 мг №30 у блістері, по 1 або 2 блістера у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1191/01/02 від 01.10.2009. Наказ № 701 від 01.10.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Bisoprolol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина бісопрололу фумарат 5 мг, 10 мг;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кремній колоїдний, натрію лаурилсульфат, тальк, магнію стеарат;оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 400, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (таблетка 10 мг) (Е172), заліза оксид жовтий (таблетка 5 мг) (Е172).

Фармакотерапевтична група:Блокатори бета-адренорецепторів. Селективні блокатори бета-адренорецепторів.
Код АТС:C07AB07 - Бісопролол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама