Інформація про використання рецептурних препаратів

Буденофальк піна рект інструкція по застосуванню

Буденофальк піна рект фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
піна ректальна 2 мг/доза балон 14 доз, № 1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6964/02/01 від 04.04.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 21.01.2021
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: будесонід;
  • кожна доза ( 1 розпилювання) містить 2 мг будесоніду;
  • допоміжні речовини: спирт цетиловий, спирт цетостеариловий, полісорбат 60, вода очищена, динатрію едетат, макроголу стеариловий ефір, пропіленгліколь, кислота лимонна, моногідрат, пропан/н-бутан/ізобутан.

Основні фізико-хімічні властивості:

Біла або тьмяно-біла щільна піна жирної консистенції.

Виробник:

Др. Фальк Фарма ГмбХ., Німеччина

Місцезнаходження виробника:

Лайненвеберштрассе 5, Д-79108 Фрайбург

Фармакотерапевтична група:

Протизапальні засоби, що застосовуються при захворюваннях кишечнику. Кортикостероїди місцевої дії.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Точний механізм дії будесоніду при лікуванні виразкового коліту/проктосигмоїдиту не цілком з’ясований. Дані, отримані у ході фармакологічних досліджень і контрольованих клінічних випробувань, чітко вказують, що спосіб дії будесоніду в основному базується на місцевій дії в кишечнику. Будесонід є глюкокортикостероїдом з високою протизапальною активністю. При дозі 2 мг, що застосовується ректально, будесонід практично не пригнічує гіпоталамус-гіпофіз-надниркову вісь кори.

Ректальна піна Буденофальк, досліджена в добовій дозі до 4 мг будесоніду, фактично не впливає на рівень кортизолу в крові.

Фармакокінетика.

Поглинання.

Після перорального застосування системна доступність будесоніду становить близько 10 %. Після ректального введення площа під кривою залежності концентрації від часу приблизно в 1,5 раза вища, ніж при попередніх контролях перорального застосування, за умови ідентичної дози перорального будесоніду. Пікові рівні досягаються в середньому через 2‒3 години після введення препарату Буденофальк, піни ректальної у дозі 2 мг.

Розподіл.

Будесонід має великий об’єм розподілу (близько 3 л/кг). Зв'язування білків з плазмою становить 85‒90%.

Біотрансформація.

Будесонід піддається екстенсивній біотрансформації у печінці (приблизно 90%) до метаболітів низької глюкокортикостероїдної активності. Глюкокортикостероїдна активність основних метаболітів, 6ß-гідроксибудесонідів та 16α-гідроксипреднізолону, становить менше 1% активності будесоніду.

Виведення.

Середній період напіввиведення становить близько 3‒4 годин. Середній рівень очищення становить приблизно 10‒15 л/хв для будесоніду, визначеного методами ВЕРХ.

Розповсюдження.

Сцинтиграфічне дослідження з позначеним технецієм Буденофальком, піною ректальною, 2 мг/дозу, за участю пацієнтів з виразковим колітом показало, що піна розповсюджується по всій сигмовидній кишці.

Специфічні популяції пацієнтів (захворювання печінки).

Залежно від типу та тяжкості захворювань печінки метаболізм будесоніду може бути зменшений.

Показання до застосування:

для лікування активного виразкового коліту, обмеженого прямою і сигмовидною кишкою.

Протипоказання:

Буденофальк, піну ректальну, 2 мг/дозу, не слід застосовувати пацієнтам з:

  • підвищеною чутливістю до будесоніду або до інших інгредієнтів, що входять до складу лікарського засобу;
  • цирозом печінки.

Особливості застосування:

Лікування ректальною піною Буденофальк забезпечує більш низькі системні рівні стероїду, ніж у разі пероральної терапії глюкокортикоїдами, діючими системно. Перехід з іншої глюкокортикоїдної терапії може спричинити повторення симптомів, пов'язаних зі зміною системного рівня стероїдів. Необхідне медичне спостереження за пацієнтами з будь-яким з таких захворювань: туберкульоз, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, остеопороз, пептичні виразки, глаукома, катаракта, випадки діабету і глаукоми в сімейному анамнезі або будь-який інший стан, коли застосування глюкокортикоїдів може спричинити небажані реакції.

Можливе виникнення системних ефектів глюкокортикоїдів, особливо при прийомі високих доз і протягом тривалого періоду часу. Такі ефекти можуть включати синдром Кушинга, адренальну супресію, затримку росту, зниження мінеральної щільності кісток, катаракту, глаукому та широкий спектр психічних/поведінкових ефектів (див. розділ «Побічні реакції»).

Інфекції.

Пригнічення відповіді на запалення та імунної функції збільшує сприйнятливість до інфекцій та їх тяжкість. Необхідно взяти до уваги ризик погіршення бактеріальних, грибкових, амебних та вірусних інфекцій при лікуванні глюкокортикоїдами. Клінічні прояви часто можуть бути нетиповими, і серйозні інфекції, такі як сепсис і туберкульоз, можуть маскуватися і розвинутися до прогресивної стадії, перш ніж вони будуть розпізнані.

Віспа.

Особливої уваги потребує вітряна віспа, оскільки це захворювання може бути серйозним або летальним у пацієнтів з пригніченим імунітетом. Пацієнтам, які не мають в анамнезі вітряної віспи, слід запропонувати уникати тісного контакту з хворими на вітрянку або оперізуючий лишай (герпес зостер), а якщо він відбувся, необхідно знаходитися під спостереженням лікаря. Необхідна пасивна імунізація імуноглобуліном проти вітряної віспи та оперізуючого лишаю неімунізованих пацієнтів, які отримують системні глюкокортикоїди або приймали їх впродовж 3 попередніх місяців. Імунізацію потрібно провести протягом 10 днів після контакту з хворим на вітряну віспу. Якщо діагноз вітряної віспи підтверджено, це говорить про необхідність негайного лікування захворювання і уваги спеціаліста. Прийом глюкокортикоїдів не слід зупиняти; можливо, потрібно буде збільшити дозу.

Кір.

Пацієнтам з ураженим імунітетом, що мали в контакт із хворим на кір, слід негайно, отримати нормальний імуноглобулін.

Вакцини.

Особам, що приймають глюкокортикоїди тривалий час, застосовувати живі вакцини не можна. Вироблення антитіл до інших (інактивованих) вакцин може зменшуватися.

Хворі з порушеннями функції печінки.

З огляду на досвід пацієнтів з первинним біліарним цирозом печінки (ПБЦ) у пізній стадії, з цирозом печінки, слід очікувати підвищення системної доступності будесоніду у всіх пацієнтів з тяжким порушенням функції печінки. Проте для пацієнтів із захворюванням печінки без цирозу будесонід у добових пероральних дозах 9 мг був безпечним і добре переносився. Немає ніяких доказів того, що необхідне коригування дози для пацієнтів з нециротичними захворюваннями печінки або з незначним порушенням функції печінки.

Порушення зору.

Порушення зору можливе при застосуванні системних і топічних кортикостероїдів. Якщо пацієнт має такі симптоми, як нечіткий зір або інші порушення зору, його необхідно направити до офтальмолога для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або такі рідкісні хвороби, як центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХ), про які надходили повідомлення після застосування системних і топічних кортикостероїдів.

Інші.

Ректальна піна Буденофальк може спричинити пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи (ГГНС) і знизити реакцію на стрес. Якщо пацієнт піддається хірургічному лікуванню або іншим стресам, рекомендується додаткове лікування системними глюкокортикоїдами.

Необхідно уникати супутньої терапії кетоконазолом або іншими інгібіторами CYP3A, оскільки інгібування окислювального біоперетворення будесоніду може спричинити підвищення рівня будесоніду в плазмі крові.

Слід також відзначити, що системні побічні явища, подібні до глюкокортикоїдних, можуть спостерігатися при дозах, що перевищують рекомендовані.

Даний лікарський засіб містить цетиловий спирт та поліетиленгліколь, які можуть спричиняти місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.

Необхідно уникати застосування препарату під час вагітності, крім випадків, коли існують вагомі причини для терапії препаратом Буденофальк. Існує мало даних про перебіг вагітності після перорального прийому будесоніду у людини. Хоча дані про застосування будесоніду в інгаляційній формі великій кількості вагітних не вказують на несприятливий наслідок, але слід очікувати, що максимальна концентрація будесоніду в плазмі буде більшою при застосуванні препарату Буденофальк, піни ректальної, у порівнянні з будесонідом в інгаляційній формі. Будесонід, як і інші глюкокортикоїди, у вагітних тварин спричиняє аномалію розвитку плода. Актуальність цього факту для людини не була встановлена.

Годування груддю.

Будесонід виводиться з грудним молоком (є дані про його виведення після прийому в інгаляційній формі). Проте після прийому препарату Буденофальк, піни ректальної, в терапевтичних дозах передбачається лише незначний вплив на дитину під час її годування груддю. Необхідно прийняти рішення про припинення годування груддю або припинення/відмову від лікування будесонідом, зваживши перевагу для дитини від годування груддю та користь для жінки від терапії.

Фертильність.

Немає даних про вплив будесоніду на фертильність людини. Під час дослідження на тваринах лікування будесонідом на фертильність не впливало.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не проводилося жодних досліджень щодо впливу на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

Діти:

Піну Буденофальк не слід застосовувати у дітей віком до 18 років з огляду на недостатність досвіду застосування у даній віковій групі пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують у дорослих: 1 розпилювання, що містить 2 мг будесоніду, на добу.

Спосіб введення: для ректального застосування. Перед застосуванням добре збовтати.

Ректальну піну Буденофальк можна застосовувати зранку або ввечері.

Ректальну піну Буденофальк слід застосовувати при кімнатній температурі. Спочатку на банку надягають аплікатор і після цього енергійно струшують протягом приблизно 15 с перед введенням у пряму кишку якомога глибше. Слід зазначити, що доза може бути достатньо точною тільки тоді, коли ковпак помпи знаходиться внизу в максимально можливому вертикальному положенні. Для введення дози ректальної піни Буденофальк потрібно натиснути до упору на ковпак насоса і дуже повільно відпустити. Після приведення в дію аплікатор потрібно утримувати у такому положенні 10‒15 с до витягування з прямої кишки. Використаний аплікатор не придатний для повторного використання, тому його необхідно утилізувати, використовуючи спеціальний пластиковий пакет для утилізації аплікатора, що додається в картонній коробці.

Найкращий результат досягається, якщо перед застосуванням ректальної піни Буденофальк проводять очищення кишечнику.

Тривалість застосування визначає лікар. Періоди загострень зазвичай послаблюються через 6‒8 тиж. Ректальну піну Буденофальк не варто застосовувати довше вказаного терміну.

Передозування:

Дотепер про випадки передозування будесоніду невідомо.

Побічні дії:

Оцінку частоти побічних явищ проводять за такими умовними критеріями: дуже часто (≥ 1/10) часто (від ≥ 1/100 до < 1/10) нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100) рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000) дуже рідко (< 1/10000), невідомо (не можна оцінити за наявних даних).

Клас системи

органів

Частота

відповідно до

MedDRA

Побічні реакції

Порушення

метаболізму та

харчування

Часто

Синдром Кушинга: місяцеподібне 

обличчя, ожиріння, зниження

глюкозотолерантності, цукровий

діабет, підвищений тиск,

затримка натрію внаслідок

утворення набряків, підвищення

екскреції калію, бездіяльність та

або атрофія кори надниркових

залоз, червоні стрії, стероїдне

акне, порушення секреції

статевих гормонів (наприклад

аменорея, гірсутизм, імпотенція)

Дуже рідко

Затримка росту у дітей

Порушення зору

Рідко

Глаукома, катаракта, нечіткий

зір (див. також розділ

«Особливості застосування»)

Шлунково-кишкові

порушення

Часто

Диспепсія

Нечасто

Виразка шлунка або

дванадцятипалої кишки

Рідко

Панкреатит

Дуже рідко

Запор

Порушення імунної

системи

Часто

Збільшення ризику інфекцій

Порушення скелетно

м’язової системи

Часто

Біль у м’язах та суглобах,

м’язова слабкість та

посмикування, остеопороз

Рідко

Остеонекроз

Порушення

нервової системи

Часто

Головний біль

Дуже рідко

Псевдопухлина мозку з

набряком оптичного диска у

підлітків

Психічні порушення

Часто

Депресія, дратівливість,

ейфорія

Нечасто

Психомоторна

гіперактивність, тривожність

Рідко

Агресія

Порушення з боку

шкіри і підшкірних

тканин

Часто

Алергічна екзантема, петехії,

уповільнення загоєння ран,

контактний дерматит

Рідко

Екхімоз

Судинні порушення

Дуже рідко

Підвищення ризику тромбозів,

васкуліт (синдром відміни

після тривалої терапії)

Загальні порушення та

ускладнення в місці

введення препарату

Часто

Відчуття печіння в прямій

кишці і біль

Дуже рідко

Втома, нездужання

В клінічних дослідженнях додатково повідомлялося про такі побічні реакції при застосуванні ректальної піни Буденофальк (частота ‒ нечасто): підвищення апетиту, збільшення швидкості осідання еритроцитів, лейкоцитоз, нудота, біль у животі, метеоризм, парестезія в ділянці живота, анальна тріщина, афтозний стоматит, часті позиви до дефекації, ректальна кровотеча, підвищення рівня трансаміназ (GOT, GPT), збільшення показників холестазу (GGT, AP), підвищення рівня амілаз, зміни показників кортизолу, інфекції сечовивідних шляхів, запаморочення, порушення нюху, безсоння, збільшена пітливість, астенія, збільшення маси тіла.

Більшість побічних явищ, описаних у цій інструкції для медичного застосування лікарського засобу, також можна очікувати при застосуванні інших глюкокортикоїдів.

Можуть спостерігатися побічні ефекти, типові для діючих системно глюкокортикостероїдів. Побічні явища, наведені нижче, залежать від дозування, тривалості застосування, супутнього або попереднього прийому інших глюкокортикостероїдів та індивідуальної чутливості.

Деякі з цих побічних явищ з’являлись після тривалого перорального застосування будесоніду.

Завдяки місцевій дії ризик виникнення побічних явищ при застосуванні ректальної піни Буденофальк набагато менший, ніж при застосуванні діючих системно глюкокортикоїдів.

Посилення або повторна поява позакишкових проявів (особливо на шкірі та суглобах) можуть виникнути при переході пацієнта з системно діючого глюкокортикоїду на будесонід місцевої дії.

Лікарська взаємодія:

Фармакодинамічні взаємодії.

Серцеві глікозиди. Дія глікозидів може посилитися при дефіциті калію.

Салуретики. Екскреція калію може посилитися.

Фармакокінетичні взаємодії.

Цитохром Р450 3A (CYP3A).

Інгібітори CYP 3A. Очікується, що одночасний прийом з інгібіторами CYP3A, включаючи препарати, що містять кобіцистат, збільшить ризик розвитку системних побічних ефектів. Необхідно уникати такого поєднання, якщо тільки користь не переважить підвищений ризик побічних ефектів системних кортикостероїдів. У разі одночасного прийому цих препаратів необхідно контролювати стан пацієнтів щодо виникнення побічних ефектів системних кортикостероїдів.

При одночасному прийомі з кетоконазолом 200 мг один раз на добу перорально підвищується концентрація будесоніду в плазмі (одноразова доза 3 мг) приблизно в 6 разів. Коли кетоконазол приймали через 12 годин після будесоніду, концентрація збільшилася приблизно в 3 рази. Оскільки для отримання дозових рекомендацій недостатньо даних, слід уникати такої комбінації.

Інші потужні інгібітори CYP3A4, такі як ритонавір, ітраконазол, кларитроміцин та грейпфрутовий сік, також можуть викликати помітне збільшення концентрації будесоніду в плазмі. Тому слід уникати їх одночасного прийому з будесонідом.

Індуктори CYP 3A, такі як карбамазепін і рифампіцин, можуть знизити як системну, так і місцеву дію будесоніду на слизову оболонку кишечнику. Може знадобитися корекція дози будесоніду.

Субстрати CYP 3A, такі як етинілестрадіол, завершують метаболізм будесоніду. Якщо спорідненість конкуруючого субстрату для CYP 3A вища, це може призвести до підвищення концентрації будесоніду в крові. Якщо будесонід зв’язується з CYP 3A сильніше, це може підвищити концентрацію конкуруючого субстрату в крові. Може виникнути необхідність у корекції дози будесоніду або конкуруючого субстрату.

Повідомлялося про підвищення концентрацій в плазмі крові та посилення ефектів ГКС у жінок, які також приймали естрогени або пероральні контрацептиви, проте такі явища не спостерігалися при застосуванні пероральних низькодозових контрацептивів.

Оскільки функція надниркових залоз може бути пригнічена внаслідок застосування будесоніду, тест на стимуляцію гормону кори надниркових залоз для діагностики гіпофізарної недостатності може показувати хибні результати (низькі значення).

Термін придатності:

3 роки.

Не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Вміст балона повинен бути використаний впродовж 4 тижнів з моменту першого розпилення.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Не охолоджувати та не заморожувати!

Форма випуску / упаковка:

Герметичний балон з дозатором у комплекті з 14 аплікаторами для введення піни у пластиковому лотку та 14 пластиковими пакетами для гігієнічної утилізації аплікаторів у картонній коробці. Кожний балон містить як мінімум 14 доз по 1,2 г піни ректальної.

Категорія відпуску:

За рецептом.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A07EA06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Буденофальк піна рект
Виробник:Др. Фальк Фарма ГмбХ., Німеччина
Форма випуску:

Герметичний балон з дозатором у комплекті з 14 аплікаторами для введення піни у пластиковому лотку та 14 пластиковими пакетами для гігієнічної утилізації аплікаторів у картонній коробці. Кожний балон містить як мінімум 14 доз по 1,2 г піни ректальної.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/6964/02/01 від 04.04.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Budesonide(Будесонид)
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:
  • діюча речовина: будесонід;
  • кожна доза ( 1 розпилювання) містить 2 мг будесоніду;
  • допоміжні речовини: спирт цетиловий, спирт цетостеариловий, полісорбат 60, вода очищена, динатрію едетат, макроголу стеариловий ефір, пропіленгліколь, кислота лимонна, моногідрат, пропан/н-бутан/ізобутан.
Фармакотерапевтична група:Протизапальні засоби, що застосовуються при захворюваннях кишечнику. Кортикостероїди місцевої дії.
Код АТС:A07EA06 - Будезонід
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама